Aké novinky majú pre nás sociálne siete v roku 2015?

Social-media-for-public-relations

Pinterest i Twitter chcú bojovať o používateľov novými zbraňami.

Social-media-for-public-relations

Sociálne siete sa vďaka neustálemu nárastu počtov používateľov neustále menia. Snažia sa o čo najlepšie služby a vzájomnú konkurencieschopnosť. Dve z najpoužívanejších nedávno prezradili svoje plány do budúcnosti.

Pinterest_logo

Pinterest pomaly spúšťa inzerciu

Pinterest, obľúbená obrázková sociálna sieť, v poslednom období rastie takým tempom ako kedysi Twitter a Facebook. V súčasnosti je už počet registrovaných používateľov vyšší ako na Twitteri. Pinterest teda pomaličky nasleduje tieto sociálne siete aj v ich obchodnej stratégii. Začína však pomaly a opatrne. Prvých 12 spoločností už teraz inzeruje. Dané firmy ukladajú svoje podporované piny medzi tie, ktoré máte pripnuté na nástenke. Prvé výsledky sú už na svete a sú veľmi priaznivé. Promované piny sú zdieľané rovnako, dokonca niekedy viac ako prirodzené. Inzerenti, ktorí majú ročne minúť na Pintereste 1 milión dolárov, tak dostávajú za svoje peniaze požadovanú protihodnotu. Preto sa dá predpokladať, že komerčná inzercia sa na Pintereste v blízkej dobe poriadne rozrastie.

twitter-logo

Twitter sa púšťa do boja s YouTube

Toto ste už možno na svojom účte zaregistrovali. Twitter sa teraz bude spájať aj s videami. Doteraz ste mohli tweetovať iba odkazy na videá, ktoré boli umiestnené na iných weboch. Najnovšie je však možné nahrať video priamo na Twitter, čo by malo určite odobrať zhliadnutia a príspevky YouTube. Nedá sa predpokladať masový pokles videní, ale číslami to určite pohne. Dĺžka videí na Twitteri je zatiaľ obmedzená na maximálne 10 minút.