Případová

studie

Budování značky

epet pomocí 

online kampaní

#1

Elektřina a plyn

s lidským přístupem

Dodavatel elektřiny a plynu, který se rozhodl změnit způsob prodeje energií na českém trhu - to je epet. Přestože přichází s novým přístupem není to řádný nováček, na  trhu existuje již od roku 2005. Společnost epet je součástí skupiny EP infrastructure, která je 2. největším výrobcem energie v ČR.
My společně s epetem dáváme energii jejich propagaci v online prostředí.

#2

Online marketing potřeboval dostat tu správnou energii

V době navázání spolupráce se společností epet, tehdy ještě EP Energy, jí online marketing nepřinášel takové výsledky, jaké by se v tomto segmentu dalo očekávat.
V rámci onlinu epet nebyl uplným nováčkem, aby však dostaly jejich kampaně tu správnu energii, bylo potřeba stanovit přesnou strategii a otestovat, který směr bude ten nejlepší. Leads nebo Brand?

 

#3

S novou značkou nová strategie marketingu

Skvělý dodavatel energií musí mít skvělý brand, EP Energy proto přišlo se zcela novým konceptem značky - z EP Energy se stal epet. Rebranding si žádal zcela novou strategii marketingu, navrhli jsme proto zcela nové brandové kampaně se vším, co by měly obsahovat.

 

Spustili jsme brandové PPC kampaně včetně bannerových reklam, cílili jsme na uživatele na facebooku prostřednitvím placené reklamy, začali jsme tvořit obsah na YouTube, včetně videoreklamy. Stranou nestála ani kompletní optimalizace pro vyhledávače nebo zastřešení digitální komunikace hlavní maketingové akce - Sázavafest 2018.
 

#4

Nárůst návštěv

webu díky PPC

182,65 %

150,56 %

89,41 %

S příchodem nového webu bylo třeba přivést co nejvíce relevantních zákazníků. Díky kampaním v rámci Google Adword se nám podařilo přivést na web epet o více než 150 % uživatelů více než v předchozím roce. Přilákali jsme i množství nových uživatelů, jejich nárůst činil 182,65 %. Díky atraktivnímu obsahu a jednosuchosti vzrostla i doba strávená na webu o 89%.


 

#6

Vlastní YouTube obsah a více jak 200 000 shlédnutí  

Tradičním kanálem pro segment energetiky není nic jiného než televize s velmi vysokými náklady a minimálními možnostmi měření výsledků. Potřebovali jsme silný kanál jakým je televize a přitom mít jistotu, že kampaň přináší výsledky. Proto YouTube.
Společnost epet přišla s konceptem reklamního spotu, který jsme použili pro přeskočitelný TrueView formát i krátký 6s bumper. S cenou za přehrání jsme se dokázali dostat na hodnotu 0,40 ha a přičemž jsme přinesli více než 200 000 shlédnutí.
Dobře víme, kolik toho jsme schopni videem sdělit. Začali jsme proto tvořit i další video-obsah a budujeme tak identitu společnosti epet.

Snímek obrazovky 2018-08-22 v 22.46.40.p
Snímek obrazovky 2018-08-22 v 23.02.40.p
Snímek obrazovky 2018-08-22 v 23.09.10.p
1000x1000-1524467834-no-name.png

#7

2000 konverzí z Facebooku nebo vylepšení pozic ve vyhledávání

Žádná moderní kampaň na posílení brandu se neobejde bez Facebookových kampaní. Díky Facebooku jsme dokázali...

Protože epet s novou značkou změnil i svůj web, museli jsme zajistit, aby v očích vyhledávačů měl co nejlepší pozici. Rozmístili jsme přes 50 článků v rámci linkbuildingu. Pracovali jsme i na všech onpage faktorech, aby vše fugovalo, jak má.


 

Chcete abychom nastartovali i váš

online marketing?

Nejsme klasická marketingová agentura, marketing nás doopravdy baví.

A baví nás hledat takové cesty, které posunou váš business ke hvězdám.

Zavolejte nám:

Napište nám:

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • YouTube - Black Circle