Jak je nákladná náborová kampaň na Facebooku oproti pracovnímu portálu?

Eliška Papoušková

4 minuty čtení

27. 8. 2019

Ptáte se, jak snadno sehnat nové zaměstnance do svého podniku? Mnoho firem využívá pro nábor zaměstnanců jen inzeráty na pracovních portálech. Možností, jak jednoduše najít vhodné uchazeče, je ale daleko více. Dnes si jeden z příkladů ukážeme v našem článku. Jako vzor nám bude náborová kampaň firmy Gabon Brno, kde jsme jednu z možností použili.

Jak jsme si stáli oproti velkým pracovním portálům

Nastavili jsme 4 sady reklam, které byly aktivní necelý měsíc. Denní limit jedné byl 30 Kč a vydaná částka na celou kampaň byla 798,14 Kč, což je zaručeně skvělá cena oproti inzerátu na pracovních portálech, které si porovnáme. Odkaz si lidé proklikli 183 krát.

Oproti pracovním portálům, kde si cenu můžeme srovnat níže, je vidět, že kampaň přes business manager je mnohem levnější.

pracovni-pozice-portal-3

Jednorázová inzerce se objeví každý týden na začátku inzerce po dobu jednoho měsíce. Nevýhoda je, že ji uvidí jen ti, kteří se budou pohybovat na daném pracovním portálu. Neomezujeme se tím zbytečně? Když můžeme inzerát na pracovní pozici zobrazovat i na jiných sítích jako je například Facebook a Instagram, kde lidé tráví čas nejvíce.

Samozřejmě pokud chcete více inzerátů musíte zaplatit mnohem více peněz. V kampani firmy Gabon máme reklamy na dvě pozice a cenově je to o něčem úplně jiném.

pracovni-pozice-portal-2-3

nabor-zamestnatncu-portal

Proč hledat pracovníky přes Facebook?

Výhoda kampaní přes business manager je právě v tom, kde inzerát můžeme cílit na nové zaměstnance. Jenom Facebook nabízí mnoho promyšlených metod, díky kterým oslovíte zajímavé kontakty. Facebook umožňuje různé reklamní formáty (například Carousel či Slideshow) a díky Lookalike cílení zasáhnete velmi podobné a důležité publikum

Další výhodou takových kampaní je vyzkoušení více kreativ a v každé zdůraznit něco jiného (například vyměnit jednotlivé benefity pracovní pozice). Jakmile je otestujete, zjistíte, na co uchazeči opravdu slyší, do takové kampaně poté můžete přidat větší kredit. 

Všechny kampaně byste přitom měli přizpůsobit mobilním zařízením, na kterých si lidé prohlížejí inzeráty a pracovní nabídky nejčastěji. U kampaně Gabon máme sice 4 sady reklam, ale dvě jsou směrovány na Instagram. V této kampani porovnáváme, jestli je lepší zobrazovat reklamu na Facebooku či na Instagramu, kde má lepší dosah a zobrazení. Další umístění, které můžeme použít díky těmto aplikacím je takzvané “stories”, které je momentálně nejvíce populární. Zde nemusíte vytvářet jen statickou reklamu, ale můžete využít i video, timelapse atd. Na takové reklamy se dají použít i neplacené aplikace na vytvoření kreativních videí z fotek a další zajímavé animace, které vaši kampaň posunou zase o level výš.

Aby byly vaše HR kampaně úspěšné, měli byste jim věnovat dostatek času. Budovat dobré jméno firmy byste ale měli neustále. Starejte se a sdílejte na sociálních sítích příspěvky, které ukážou, jak se ve vaší firmě pracuje. To neplatí jenom pro Facebook, velmi populární je, aby firma měla účet na Instagramu, kam přechází mnohem více uživatelů. Pokud se o své firemní účty začnete nepřetržitě starat, získáte konkurenční výhodu a také dosah více uživatelů.

A jaké byly výsledky náborové kampaně na Facebooku

Pracovníka na pozici stolaře jsme díky facebookové kampani pro Gabon získali za pouhých 7 dnů a to za cenu 399,16 Kč. Pracovníka do výroby jsme sehnali za 398,98 Kč a taktéž za 7 dnů. V porovnání cen je to velký rozdíl oproti pracovním portálům. Pokud jste tak Facebook a Instagram do svých náborových kampaní zatím nezahrnovali, je nejvyšší čas začít. Získáte více potenciálních zaměstnanců a můžete ušetřit mnoho peněz. 

Blog

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Eliška Papoušková
CZ Social Ads Team Leader


eliska.papouskova@effectix.com

Více o Elišce

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl