Jak využít Mergado pro sociální sítě

,
 • 13. 01. 2020
 • Mergado je nástroj, který vám umožní upravovat data o produktech z vašeho e-shopu, ale také je zkracovat, nahrazovat či vypočítat nové metriky. My ho nejčastěji používáme k úpravě produktového feedu pro zbožové srovnávače, ale umí toho i mnohem více. Pokud stejně jako já spravujete kampaně na sociálních sítích, tak ho určitě využijete i pro tyto úpravy.

  1. Převeďte si jakýkoliv feed do formátu pro Facebook

  Pokud se vám nedaří v Business Manageru založit katalog produktů kvůli špatné podobě produktového feedu, tak si ho v Mergadu můžete jednoduše převést do formátu vhodného pro Facebook. Tady je několik doporučených postupů k tomu, abyste katalogy využili opravdu na maximum: https://www.facebook.com/business/help/2086567618225367?id=725943027795860

  2. Úprava nebo doplnění informací o produktech

  Další funkcí, kterou můžete v Mergadu využít je doplnění informací o produktech. Pokud váš feed neobsahuje například popis produktu, kategorii nebo produkty mají špatné ID, tak díky vlastním pravidel můžete data hromadně/jednotlivě upravit a mít tak výstup v pořádku a pracovat s ním v kampaních.

  3. Štítkování

  Nejužitečnější úprava je asi označení neboli oštítkování vybraných produktů ve feedu. Tvorbu vlastních produktových setů umožňuje Business Manager sice sám o sobě, ale to jen za předpokladu, že informace naleznete ve zdroji dat. Jak ale vybrat produkty v případě, že spouštíte výprodej různých produktů a neposíláte tuto informaci do feedu? V Mergadu najděte parametr shodný u všech požadovaných produktů. Může se jednat například o část URL adresy, název produktu rozšířený o nějaké klíčové slovo (Výprodej, sleva apod.), informaci o zlevněné ceně (pokud se posílá do feedu) a následně si je uložíte jako výběr produktů. Následně si v Mergadu vytvoříte vlastní Element například: G:CUSTOM_LABEL_0 a opět ho pomocí pravidel naplníte. Pak už už jen feed přegenerujete a data najdete v Business manageru. Další z možností je oštítkovat si produkty podle maržovosti – postup zůstává stejný.

  Mergado pro sociální sítě

  4. Úprava obrázků pro Dynamic Product Ads

  Součástí Mergada je i plno užitečných aplikací jako například Feed Image Editor. Ten vám umožní upravovat produktové fotky v katalogu. Výsledná reklama pak může obsahovat například odpočet dní do Vánoc nebo jiné dynamické prvky zvyšující CTR vašich reklam.

  TIP na závěr: Mergado nabízí bezplatné školení, které vás provedou celým nástrojem i jeho aplikacemi. Více informací najdete na oficiálním webu https://www.mergado.cz/skoleni