Nový rozměr příspěvků na Facebooku? Zjišťovali jsme, jestli je výkonnější!

 • 22. 10. 2019
 • Facebook oznámil, že od srpna se chystá nová aktualizace, která nabídne hned několik změn a to jak u obrázků, tak i u hlavního textu. Dosud platilo, že fotografie i videa měly poměr 2:3 v hlavním kanálu příspěvků. S novou aktualizací je možné mít 4:5.

  Nové rozměry fotografií na Facebook

  Nové změny nepřišly jen u fotografií, ale také u textové části. Dříve se příspěvek nebo reklama zobrazovala spolu se 7 řádky hlavního textu, aniž by uživatel musel kliknout na možnost “zobrazit víc”. Nyní Facebook zobrazuje jen 3 řádky textu a zbytek je schován.

  Nové formáty obrázku pro Facebook

  Všechny tyto změny by měly být usnadněním pro zobrazování mobilního obsahu, zejména hlavně pro reklamy. Ty díky tomu můžete ve stejném formátu použít ve Facebook feedu, ale také v Instagram feedu. Pravda je, že pro sledující bude výhodnější méně textu, jelikož budou moci rychle vstřebat hlavní sdělení reklamy.

  Rozhodli jsme se tedy porovnat výkonnost jednotlivých rozměrů příspěvků na základě nového formátu. Porovnávali jsme mezi sebou poměry 2:3 a 4:5. Už v náhledu můžete vidět, že nový formát zabírá větší část displeje a uživatel mu věnuje větší pozornost.

  Formát FB obrázků

  Oba příspěvky jsme propagovali 3 dny, zvolili jsme obecné cílení – ženy ve věku 20 – 35 let žijící v Praze. Přitom se reklamy zobrazovaly jenom v kanálů vybraných příspěvků na Facebooku. Celkový rozpočet byl 1500 Kč.

  Jak dopadl test?

  A zde se už můžeme podívat na výsledky porovnávacího testu. Všimnout si můžete nového formátu reklamy 4:5, která měla větší zájem o příspěvek a zároveň byl levnější.

  Rozměry obrázků na FB

  A co vy? Jaké kreativitě byste dali přednost?