Jaké bylo zářijové brightonSEO?

Martin Jirásek - Jaké bylo zářijové brightonSEO

Jako každý půlrok se i letos v září v britském Brightonu konala konference zaměřená výhradně na SEO. BrightonSEO, které původně začalo jako posezení pár příznivců v místní hospodě, dnes přerostlo do daleko větších rozměrů. Odhadovaná účast byla kolem 3,5 tisíce návštěvníků z různých koutů světa. I program byl opět bohatý a každý SEO konzultant nebo analytik měl z čeho vybírat.

 

Událost se odehrávala v Brighton Centre – v největší budově svého typu v Brightonu, nacházející se pár desítek metrů od moře a jež díky své rozsáhlosti dokázala pojmout všechny zúčastněné.

 

Jednotlivé přednášky probíhaly v hlavním sále a několika menších či větších přednáškových místnostech. Každá přednáška trvala 75 minut a během tohoto času se na pódiu vždy vystřídali tři řečníci, kteří měli co říct k danému tématu. Tím byla zaručena určitá diverzita a každý z přednášejících odborníků vnesl k tématu svůj unikátní náhled z vlastní perspektivy.

 

Kromě přednášek byly na chodbách a v lobby rozmístěné stánky s prezentacemi různých on-line marketingových agentur, analytických a SEO nástrojů nebo různých firem s přesahem právě k SEO či link buildingu.

 

Přednášky, kterých jsem se zúčastnil, se týkaly technického SEO a častých chyb, SERPu a hodnotících faktorů pro umístění ve výsledcích vyhledávání. Mezi zajímavými tématy bych zmínil i práci s JavaScriptovými weby a optimalizaci technických faktorů právě pro takovéto stránky.

 

Zakončením celého dne byla přednáška Randa Fishkina na téma The Future of SEO is on the SERP (Budoucnost SEO je na SERPu). Fishkin opět ukázal svoje řečnické schopnosti, když popsal postoupnou monopolizaci Googlu, jehož snaha je, aby uživatel neopustil stránku s výsledky a vše potřebné už našel přímo v SERPu – ať už se jedná o informace o firmě v Google My Bussines, odpověď na dotaz ve Featured Snippetu nebo různé informace a úryvky v Knowledge Graphu.

 

Všem SEO pozitivním lidem bych brightonSEO doporučil, rozhodně je to zážitek, který stojí za to. Účast bych doporučil všem, kdo dělají SEO, link building, pracují s obsahem nebo jejich profese má k některé z výše zmíněných činností nějaký přesah.

martin jirasek

 

Martin Jirásek
SEO konzultant