Případová

studie

Jak jsme dostali

VANS CENTRE

do online světa 

#1

Jednička na trhu s

užitkovými vozy

AC dodávky, dnes již VansCentre jsou, s více něž dvanácti lety zkušeností, absolutním lídrem trhu se zánovními užitkovými vozy. Mají na kontě přes 15 000 vozů a nyní přináší do prostředí klasických bazarů zcela nový koncept obchodu s naprosto odlišnými standarty běžnými spíše pro vyspělé evropské trhy. S tím souvisí odlišný přístup k marketingu a jeho orientace na online, ten totiž začíná hrát i v tomto odvětví zásadní roli.  

#2

"Potřebovali jsme dostat zákazníky na naši prodejnu"

Když jsme s VansCentre před více než třemi lety spojili síly, jejich online komunikace nefungovala. Kombinace katalogů a inzerentních serverů nedokázala zasáhnout dostatečný počet potenciálních zákazníků a reálně je dostat na prodejnu. 

Přišli jsme proto s odlišným pohledem na automotive segment a začali budovat silnou tvář prodejce nejen v rámci PPC, ale pomocí kompletní změny komunikace v online prostředí. 

#3

Rebranding potřeboval komplexní marketingové řešení

Protože klient vyčerpal potenciál české firmy s českou klientelou, rozhodl se změnit značku AC dodávky na VansCentre - evropský prodejce s evropskými standardy prodeje.

Sestavili jsme kompletní analýzu trhu včetně analýzy cesty zákazníka a nastavili mnohakanálovou kampaň na základě STDC. 
 

Díky sestavení rozpočtů na offline i online kampaně a rozbor návratnosti z jednotlivých médií jsme se rozhodli pro realizaci čistě online strategie se zaměřením na výkon a brand. 

#4

650 likes, přes 500 Followers a vlastní video obsah. To vše jsme stihli za 3 měsíce

Dobře víme, že auta jsou pro část lidí nejen dopravním prostředkem, ale i zábavou. Stejně tomu je i u těch užitkových. Chtěli jsme proto, aby si uživatelé vytvářeli s Vanscentre vztah a to především prostřednictvím vizuálního obsahu.

 

V rámci sociálních sítí jsme začínali doslova od nuly. Přesto jsme dokázali za 3 měsíce vytvořit vlastní okruh uživatelů, které z online prostředí dostáváme až do VansCentre.

 

Pokles ceny za konverzi o 56%

112 Kč

88,12 Kč

44,60 Kč

29,20 Kč

22,18 Kč

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

#5

Potvrdilo se nám, že Facebook je pro oblast automotive opravdu dobrý marketingový nástroj. Od spuštění kampaní jsme dokázali snížit cenu za konverzi o 56 %.  

222,34%

3,35%

233%

#6

Dokázali jsme na web dostat o 223 % více návštěvníků

V konkurenci, která se v oblasti automotive na internetu nachází není jednoduché dostat uživatele právě tam, kam jsme potřebovali my - na web VansCentre.

 

Meziročně se nám povedlo zvýšit návštěvnost webu o 222,94 %, přičemž kredit se zvýšil pouze o 157,25 %. To znamená, že výslednou cenu za návštěvou jsme dokázali výrazně snížit.

Nárůst zaznamenal i počet konverzí, který se meziročně zvýšil o 233%, konverzní poměr tedy ve výsledku vrostl o 3,35 %.


 

#7

Expanze služeb Vanscentre do 

Španělska a Francie

VansCentre pociťovalo, že český trh je pro něj přiliš malý. Rozhodli jsme se tedy nastratovat exportní kampaně do, v oblasti automotive, velmi rozvinutých trhů - Francie a Španělsko. 

Na zahraničních kampaních jsme otestovali, že klientela má zájem o tyto služby. VansCentre se díky exportním kampaním začalo intenzivně věnovat právě zahraničním klientům a plně se tak otevírají dalším evropským trhům.


 

Chcete abychom nastartovali i váš

online marketing?

Nejsme klasická marketingová agentura, marketing nás doopravdy baví.

A baví nás hledat takové cesty, které posunou váš business ke hvězdám.

Zavolejte nám:

Napište nám:

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • YouTube - Black Circle