Co přineslo školení SEO pro copywritery s Pavlem Ungrem?

Roman Čelechovský

6 minut čítania

20. 1. 2019

Před Vánoci jsem vyrazil na SEO školení určené pro copywritery od Pavla Ungra. Jaké bylo a co vše mi dalo?

Každý dnes ví, že pokud chce být na internetu vidět a prodávat, tak se bez SEO prostě neobejde. Pro mě osobně – jakožto copywritera – to znamená, že pokud vymýšlím témata pro články, musím vždy zjistit, co ve světě vyhledávačů aktuálně frčí. Jsem tedy zběhlý v práci s některými, za tímto účelem určenými, nástroji (Sklik, Marketing Miner či Ahrefs), na druhou stranu si ale uvědomuji, že v této disciplíně vyloženě přeborník nejsem a že by nebylo špatné se něčemu přiučit.

Takže když jsem těsně před Vánoci zmerčil, že Pavel Ungr pořádá školení s názvem SEO pro copywritery, bylo to jako na zavolanou.

Pavla Ungra asi netřeba nějak zvlášť představovat, ale pokud jste o něm přece jen moc neslyšeli, tak stručně: Ungr je největší guru kapacita českého SEO. Této disciplíně se věnuje téměř 15 let a asi toho neexistuje mnoho, co by o SEO nevěděl. Takže pokud se chcete něčemu z této oblasti přiučit, erudovanějšího člověka u nás nenajdete.

Školení nenalákalo jen textaře

A tak jsem několik dnů před Vánoci vyrazil směr Nusle, abych nakrmil svůj SEOchtivý mozek. Místo pod Nuselákem nacházím snadno, po zazvonění jsem ihned vpuštěn dovnitř a mířím do 1. patra. Zasedačka byla docela malá: napočítal jsem v ní jen 17 míst, ale zase všechna byla obsazená – takže plno.

V 10:00 je Pavel Ungr je na místě a začínáme. Po základních organizačních vysvětleních (harmonogram, kde jsou v budově záchody apod.) byl vlastní program zahájen vzájemnou představovačkou. Pavel Ungr nám něco řekl o sobě a pak jsme pro změnu něco prohodili my: kdo jsme, co děláme, kde pracujeme či zda jsme freelanceři. Pro mě osobně bylo docela překvapující zjištění, že mezi návštěvníky je ve skutečnosti asi jen půlka copywriterů a ostatní byli pracovníci jiných marketingových pozic.

Poté již školení odsýpalo dle předem daného plánu. Během necelých čtyř hodin jsme se tak dozvěděli celou řadu zajímavých informací ohledně analýzy klíčových slov, algoritmech Googlu, určující, zda vaše SEO bude či nebude úspěšné, textaci webu a dalších náležitostí okolo SEO. Za sebe musím říct, že školení pro mě bylo přínosné, protože principy celé řady algoritmů a pravidel jsem víceméně pouze tušil a jejich vyvrácení či potvrzení bude mít na mé budoucí práce příznivý vliv.

Rovněž jsem si na workshopu připsal i jedno drobné, osobní vítězství: opakovaně na školení zazněly některé informace, které byly pro návštěvníky nové – ale já jsem je již z minulosti znal. To mě docela potěšilo – přece jen jak jsem psal na začátku, nepovažuji se za nějakého SEO mastera, a tak zjištění, že v této oblasti nejsem až zas takový amatér, jak jsem si doposud myslel, bylo povzbuzující.

Příjemný rovněž byl i sám Pavel Ungr. Školení vedl jistě, vše srozumitelně vysvětlil a případné dotazy zodpověděl. Pravidelně nás testoval různými otázkami, což návštěvníky přirozeně vtáhlo do tématu. Šlo zkrátka vidět, že Ungr je protřelý školitel a má s přednáškami bohaté zkušenosti. Workshopem jsme tak propluli zcela přirozeně a ty čtyři hodinky utekly jako voda. Způsob, jakým Pavel Ungr školení pojal, byl vyloženě vhodný a zapadl tak do celkově pozitivního vyznění celého workshopu.

Na prezentaci z workshopu jsem si musel počkat

Díky všem výše zmíněným aspektům tak školení hodnotím kladně. Ovšem úplně 100% to také nebylo. Pokud bych měl zmínit nějaká negativa, tak mě napadají hned dvě.

Za prvé: úplně mě nenadchl závěr školení – konkrétně blok o tom, zda je z hlediska obsahu lepší WordPress, nebo Shoptet. Osobně myslím, že tuto otázku si dokáže během dvou vteřin zodpovědět každý trochu znalejší textař, takže skutečnost, že Pavel Ungr této problematice věnoval celou čtvrthodinku, mě úplně nepotěšila a raději bych se vzdělal v některém jiném, mně ne tak úplně známém tématu.

Za druhé: na workshopu nám bylo přislíbeno, že nám bude v PDF podobě zaslaná celá prezentace – což jsem kvitoval. Mail s odkazem jsem druhý den skutečně dostal, ale link byl naneštěstí nefunkční. Samozřejmě jsem asistentku hned kontaktoval, jenomže… ony zrovna byly Vánoce. Prezentaci jsem tak s omluvou dostal až po Novém roce, což bylo sice fajn – za mě to je špičkový materiál – ale když jsem ji projížděl s již tak dlouhým časovým odstupem, nebylo to úplně ono: přece jen jsem přes svátky celou řadu drobných, leč důležitých detailů zapomněl a vinou prodlevy je můj mozek již nedokázal vyvolat zpátky. Škoda!

SEO zdar
Celkově se mi školení SEO pro copywritery líbilo a mohu jej všem doporučit – především pro ty, co se SEO oblastí teprve začínají je tento workshop ideálka.

A co se mě týče: já rozhodně budu dál získávat nové SEO poznatky na workshopech. Jestli u toho i příště bude Pavel Ungr, to uvidíme. Pokud ale ano, budu se těšit.

Blog

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

TAGY

Chcete vedieť viac o zlepšení obsahu? Ozvite sa mi.

autor:

Roman Čelechovský
Content Specialist


Viac o Romanovi

Ako funguje digitál? Vieme a radi sa o to podelíme.

© 2024 Effectix. Všetky práva vyhradené

Vytvorené v Beneš & Michl