Restart SEO restartu?

Radim Kracík

4 minuty čítania

20. 6. 2017

Rok se s rokem sešel a opět proběhla konference SEO restart. Musím říct, že s nákupem vstupenek jsem váhal do poslední chvíle, protože loňský ročník nebyl nijak bombastický. Nebudu vás napínat, jsem moc rád, že jsem nakonec šel. SEO restart 2017 byla skvělá konference, napěchovaná konkrétními radami, přístupy a čísly až po okraj.

seo-restart-2017-1024x548

Všechny slidy a doplňující informace naleznete na blogu pořadatele. Já zde jen shrnu věci, které mě zaujaly.

Celou konferenci zahájil Jan Tichý přednáškou o SEO v multichannelu. Neměl by zapadnout postřeh, že vyhledávače se mění na odpovídače a na to by mělo SEO reagovat. Marie Štouračová se pěkně prakticky věnovala featuredsnippetům na Google. Martin Šimko ukázal, jak si dělá rychlé analýzy zahraničních trhů. Zjistil jsem, že většinu toho řešíme velmi podobně, nicméně dal i několik dobrých tipů. Jan Kvasnička se rozpovídal o tom, proč je důležitá spolupráce UX, SEO specialisty a vývojářů. Musím říct, že v mnoha případech trefil hřebíček na hlavičku a popsal problémy, se kterými se často také potýkáme. Náš bývalý kolega Martin Kůra se věnoval svému oblíbenému tématu lokalizace webů pro konkrétní trh a nechyběly ani tipy na konkrétní postupy a nástroje. Martin Humpál přinesl aktuální poznatky o přechodu na HTTPS, konkrétně se jednalo ho Heureku.cz a sk. Rozhodně mi utkvěla v hlavě hláška Johna Muellera z Google, že heuréka.cz (cca 31 milionů url) z pohledu Google není velký web.

Po obědě David Brenner prezentoval celkem pěknou studii o spolupráci s klientem. Byť samotná případovka nebyla kdovíjak zajímavá, musím s ním souhlasit, že klient, který aktivně spolupracuje, je nad zlato. Další dvě přednášky Vladimíra Sauera a Zdeňka Nešpora se věnovaly crawl budgetu. Tohle téma je v českém prostředí relativně nové a nepříliš akcentované. Obě přednášky na sebe celkem logicky navazovaly a opět byly velmi prakticky zaměřené. Praktický tip, který mi utkvěl v hlavě, je hlídat si .js a .css soubory, které mohou vyčerpat velkou část crawl budgetu. Konkrétní triky a postupy pro lokální optimalizaci ukázal Ondřej Bělský z Alzy. Přestože jsem si myslel, že se v Google Business celkem orientuji, tipy, které prezentoval Ondřej, mi rozšířili obzory. Milan Fiala se věnoval SEO v Německu a také se držel velmi linie velmi konkrétních tipů a doporučení. Pavel Ungr tematicky navázal na přednášku Jana Kvasničky o vztahu SEO x klient x vývojář.

A proč jsem nazval článek „Restart SEO restartu?“. Jednoduše proto, že to byla naprosto výborně poskládaná konference. Byť jsem měl po minulém ročníku pochybnosti, zda se zúčastnit, letošní konference mi je vyvrátila. Pokud i další ročníky budou pokračovat v nastoleném trendu praktických přednášek, bude z toho celá česká SEO komunita významně těžit. Těším se na SEO restart 2018, o účasti pochybovat nebudu.

Blog

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

TAGY

Chcete vedieť viac o zlepšení obsahu? Ozvite sa mi.

Ako funguje digitál? Vieme a radi sa o to podelíme.

© 2024 Effectix. Všetky práva vyhradené

Vytvorené v Beneš & Michl