Ecommerce Expo Prague

30. ledna 2018 se na výstavišti v Letňanech konal veletrh Ecommerce Expo. Na veletrhu byly představeny nové technologie, nástroje pro on-line marketing, agentury a další subjekty působící ve sféře on-line marketingu. V areálu bylo možné nalézt takřka 100 různých vystavovatelů.

Na veletrhu se nacházely stánky a prezentace různých společností působících v on-line marketingu. Mezi vystavovatele, které asi není třeba představovat, patřil například Seznam.cz, který se zde prezentoval sérií přednášek zaměřených převážně na reklamu na českém vyhledávači. Nechyběl ani Google, který svoje služby představoval odlišným způsobem –  na místě bylo několik stánků, u každého z nich byl specialista z Google, který konzultoval konkrétní dotazy návštěvníků. Mezi vystavovateli byl i zbožový srovnávač Heureka.cz a další zbožové srovnávače, které působí na východoevropském trhu a pomáhají expandujícím e-shopům se vstupem na tyto specifické trhy.

Zaměřeno na e-shopy

Pro začínající ale i zavedené e-shopy tu svoje služby nabízely platformy pro tvorbu e-shopů, za zmínku jistě stojí Shoptet a Shopsys, které nejen v České republice provozují tisíce e-shopů. Pro více náročné provozovatele elektronických obchodů zde byly k vidění i platformy pro tvorbu e-shopů na míru podle specifických potřeb provozovatelů, které umožňují napojení na interní, účetní a další systémy. Majitelé elektronických obchodů si zde mohli promluvit s provozovateli dalších služeb, jako jsou např. platební brány, služby na financování nákupů pro zákazníky, dopravce zboží jako jsou např. PPL nebo Pošta bez hranic. Pro obchodníky, kteří si zakládají na komunikaci se zákazníky, zde představovali své služby nástroje na správu mailingových kampaní, různé chatovací moduly a společnosti, které pomáhají s komunikací s koncovými zákazníky nejen v České republice. I v případě profesionálních videoprezentací zde byli k zastižení vystavovatelé, kteří se této oblasti věnují. V oblasti prezentace produktů na e-shopu zde byli k zastižení produktoví fotografové, ale i automatizované systémy na tvorbu fotografií ve velkém objemu.

Rád jsem na Ecommerce Expu viděl prezentace nástrojů pro sběr a analýzu dat Marketing Miner a Collabim, které u nás v Effectixu využíváme. Byli zde představeny další plánové funkce a vylepšení těchto nástrojů, které ocení každý, kdo se věnuje webové analytice nebo optimalizaci pro vyhledávače.

Ecommerce Expo byla zajímavá událost pro všechny, kdo podnikají v ecommerce. Bylo dobré vidět, že se do Česka dostává tento formát výstav a jsem si jistý, že příští rok bude Ecommerce Expo ještě větší událostí, na kterou se již nyní těším. Pokud jste letošní Ecommerce expo nestihli, tak nevěšte hlavu – již v březnu se bude konat podobná akce E-shop summit & expo, na které budeme mít svůj stánek i my a budeme se na vás a vaše případné dotazy těšit.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl