E-mailing: nastartujte nejefektivnější marketingový kanál

Newslettery. Každý den naplňují naše e-mailové schránky. Kolik jich ale skutečně čtete a těšíte se na jejich obsah? Tvorba newsletterů a kampaní není na první dobrou žádná atomová věda, ale dělat tento kanál na profesionální úrovni, s maximálními výsledky, vyžaduje zkušenosti, zručnost v oboru a potřebnou míru kreativity. Jen pak se stane z e-mailingu opravdu jeden z nejefektivnějších marketingových kanálů, který hraje v celém marketingovém mixu svou nezastupitelnou roli. Jak toho docílit? 

KS_EML

Karel Šmirkl
E-mail Marketing Specialist

Co vám spolupráce přinese

Zvýšení ziskovosti

E-mailing je jedna z nejziskovějších forem online marketingu. Kouzlo tkví ve sladění několika aspektů: aktualizovaná databáze kontaktů, chytrá strategie a plán kampaní, propojení s e-shopem či webem, automatizace, konstantní vyhodnocování a progres. 

Úspora nákladů a času

Nápadité a neotřelé kampaně jsou u nás na prvním místě, za to Karel ručí vlastní duší markeťáka. Ale na rutinní práci využíváme nejmodernější AI aplikace. Je to jednoduché - zbyde více času na kreativní myšlení.

Real-time přehled

Strategii na míru a plán kampaní si ujasníme hned v počáteční fázi spolupráce. Sdílený plán kampaní a aktivit v rámci kanálu je samozřejmostí. Vždy víte, jaká kampaň se posílá a máte přehled de facto o každé koruně.

Ten pocit, že by to šlo dělat lépe... Čas na audit.

A hned to rozjedeme. V prvním kroku budeme potřebovat přístupy do vašeho e-mailingového nástroje. Poté projdeme reporty kampaní, vizuály šablon, nastavení automatizací včetně technického nastavení nástroje - odesílací, trackovací doména. Následně navrhneme pointy pro vylepšení a po dohodě komplexní strategii pro e-mailing. Domluvíme se dál? Pak vám vytvoříme designově kreativní a responzivní šablony, připravíme plně automatizované, personalizované a segmentované kampaně s vysokou relevancí a konkrétními nabídkami pro vaše zákazníky. Vše na míru vašemu projektu v rámci vaší brandové strategie.

PŘIŠEL ČAS POPTAT AUDIT

bezednamiska.cz Produkt čtverec (2)

E-mailing je na vzestupu

Proč je e-mailing vhodný prakticky pro každý projekt? Protože není jednoduššího a levnějšího způsobu, jak oslovit své stávající zákazníky. Prakticky ihned a všechny najednou. Protože e-mailový účet má a na denní bázi používá drtivá většina zákazníků. A to napříč všemi cílovými skupinami. Využijte svou databázi kontaktů na maximum.

shutterstock_1594443460-min-scaled

Mailing-Prospection

AI-in-email

Opakované nákupy - ušetřete na nákladech do marketingu

Opakované nákupy jsou základním kamenem úspěchu každého e-shopu. Proč? Protože vám na ně stačí prakticky nejnižší možné náklady. Zákaznicí již značku znají, většina z nich již nakoupila. Schopnost generování opakovaných nákupů je jedna z největších výhod e-mailingu. Ušetřete na nákladech do marketingu i vy.

Milá Kateřino - oslovujeme, voláme

Personalizace. Co zvyšuje míru otevření mailu? Oslovení jménem. Má zákazník narozeniny nebo svátek? Naše automatická kampaň s oslovením se postará o zaslání blahopřání například s unikátním slevovým kódem. To je personalizace v e-mailingu. 

Bez AI ani ránu. Ruku v ruce s nejnovějšími technologiemi

Jaké aplikace umělé inteligence lze prakticky využít v e-mailingu? Při tvorbě grafiky a textů pro šablony newsletterů, pro inteligentní segmentaci nepřehledného a nekonečného souboru s databází nasbíraných kontaktů nebo na odladění technického nastavení EML nástroje. AI nástroje testujeme každý den a mnoho z nich již využiváme na denní bázi. Pro zefektivnění práce a snížení nákladů.

Poptat E-mailing

 

tammy-duggan-herd-771731-unsplash-970x670

bezednamiska.cz Produkt čtverec

Kvalitním obsahem zvýšíme tržby

E-maily, které budou chtít zákazníci číst. Kreativita, srozumitelnost, čtivost. Zaručujeme tvorbu nápaditých newsletterů. Jen takové kampaně zaručí vysokou míru otevírání newsletterů (Open rate), proklikávání (Click rate) a tížené (opakované) nákupy. Od nás spam nechodí. Newslettery posíláme jen těm, kteří opravdu chtějí.

Propojení e-shopu - data na prvním místě

E-shopy se bez promyšleného e-mailingu dnes již neobejdou. Sbíráme data (kontakty, objednávky), která se propisují z e-shopu rovnou do e-malingového nástroje. Díky propojení získáváme nejen informace o jednotlivých transakcích, ale také dochází k automatické aktualizaci databáze kontaktů. Bez sofistikovaného propojení nelze připravit kvalitní automatické kampaně.

Automatické kampaně šetří čas i peníze

Je třeba je mít ale dobře nastavené. První věcí jsou dobře vymyšlené a vystavěné scénáře - jaké jsou hlavní cesty zákazníků. Na základě toho připravíme různé automatizace - od sváteční kampaně, až po několika kampaňové retenční kampaně, kdy se zákazníkovi např. během jednoho roku odešle celkem 10 kampaní. Vše směřujeme k budování důvěry zákazníka ve značku a ke zvýšení opakovaných nákupů.

POPTAT E-MAILING

 

Dílčí služby v rámci e-mailingu

Audit e-mailingových kampaní

V rámci celkové analýzy vašeho účtu se podíváme na angažovanost vaší databáze a použití segmentace. Na základě výsledků auditu vám navrhneme, jak zlepšit doručitelnost. Dále optimalizujeme sběr nových kontaktů a zkonzultujeme vizuál vaší šablony.

A/B testování s AI

Rozhodujte se na základě přesných dat a využívejte nejmodernější technologie, které šetří čas. Využívejte A/B testování, porovnávejte více variant e-mailů či jejich předmětů. Jen díky pravidelnému a kontinuálnímu testování zjistíte, co na zákazníky skutečně funguje. 

Tvorba responzivních e-mailových šablon

Šablony, které pro vás vytvoříme, přizpůsobíme vašim potřebám a firemní identitě. Díky tomu budete posílat krásné responzivní e-maily, které se správně zobrazí jak na mobilních telefonech, tak na počítači a notebooku.

Automatizační scénáře

Nastavíme vám automatizované kampaně na základě vámi zvolených podmínek a chování vašich zákazníků. Pošlete zákazníkům poděkování za jejich nákup a nabídněte jim třeba dopravu zdarma na další nákup. Můžete jim také připomenout rozpracovanou objednávku nebo jim jen popřát k svátku. Za pomoci automatizovaných scénářů budeme reagovat na navštívené stránky, kategorie produktů nebo uskutečněné objednávky. Doručíme tak vašim zákazníkům relevantní obsah.

Z kreativní dílny: Jedinečnost poutá i prodává

Z kreativní dílny: Jedinečnost přitahujeJak už bylo řečeno výše, e-mailing není žádná raketová věda, ale vyladit tento jedinečný online marketingový kanál k dokonalosti není jen na pár kliknutí. Svou roli v tom, jestli budou zákazníci číst vaše newslettery dlouhodobě, hraje i kreativa, design šablony, personalizace a špetka šťavnatého ducha při psaní textu. Plníme všechny tyto podmínky a zaručujeme, že vaši zákazníci po unsubscribe ani nesáhnou.

I šablona newsletteru může být sexy

Při tvorbě šablony záleží na každém detailu. Sladit design, šťavnatý, poutavý text s personalizací a dalšími prvky, které nabízí široká paleta editoru šablon, to je základ úspěchu.

Příklad kreativní kampaně "Co se líbí holkám?" na promo barevných iPhonů.

test velikost banner do šablony (800 × 400 px) (1000 × 600 px) (2)

Responzivita na 1. místě

A to ve všech e-mailech, které posíláte. Včetně automatických kampaní. Nečitelný, nepřehledný e-mail může vést až k odhlášení z odběru. 

Příklad responzivity pro mobile / desktop automatických kampaní pro jabkolevne.cz 

test velikost banner do šablony (800 × 400 px) (1000 × 600 px) (3)

Jak na úspěšnou kampaň? Mějte nabito.
 

Každou e-mailingovou kampaň můžete zkrášlit spoustou prvků, které úspěšnost kampaně povznesou o něco výše (tržby). Co funguje? Nestárnoucí slevové kódy (včetně individuálních), odpočet času motivuje k nákupu, kreativní prvky zas newsletter osvěží - budujete s nimi svůj brand a s adekvátním tone of voice i styl komunikace. Co zákazníkům utkne v paměti, tam se vrací.

Příklad z kampaně Bezedná středa pro bezednamiska.cz

test velikost banner do šablony (800 × 400 px) (1000 × 600 px) (4)

Články a návody v e-mailingu

Jak postupovat při nasdílení přihlašovacích údajů nebo jaký postup můžete očekávat při založení e-mailingového nástroje? Dozvíte se níže ve článcích.

Základem pro každého nového uživatele, který má spravovat váš e-mailingový nástroj, je přístup do tohoto nástroje s adekvátní uživatelskou rolí (např. editor, čtenář či majitel účtu). Pakliže dostane nový uživatel přístup jen do reportů (uživatelská role čtenář), těžko upraví design šablon v editoru, případně nebude moci přenastavit automatické kampaně.

Přečíst celý návod

test velikost banner do šablony (800 × 400 px) (1000 × 600 px) (1)

E-mailing je jeden z nejefektivnějších online marketingových kanálů, u kterého i s minimálními náklady získáte opravdu hodně – opakované nákupy od stávajících zákazníků, možnost okamžitého informování všech uživatelů skrze hromadné rozesílky, budování brandu a s tím spojené důvěryhodnosti ve svou značku.

Přečíst celý návod

test velikost banner do šablony (800 × 400 px) (1000 × 600 px)

NÁVOD: Nastavení platební metody ve vybraných e-mailingových nástrojích

Jakou formu úhrady za používání e-mailingového nástroje zvolit a jak nastavit platbu? Obecně se dá říci, že za nástroje platíte buď formou měsíčního paušálu, nebo přímo za počet rozeslaných e-mailů (kreditový systém). Formy nastavení plateb si ukážeme na třech nejpoužívanějších nástrojích – Ecomail, SmartEmailing a MailChimp.

Přečíst celý návod

payment_reminder_emails

Pojďte do toho s námi. Každá minuta se počítá!

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl