UX analýza a další služby

Jarek_UX

Jaroslav Vašut
Head of CZ SEO Team

Co vám spolupráce přinese

Známost značky

Díky špičkovému obsahu budete vidět. Naši content specialisté, grafici a copywriteři pro vás vytvoří obsah, který nezapadne. Pracujte na známosti vaší značky komplexně.   

Tržby z kampaní

Vytěžte ze sociálních médií maximum. Správně nastavené výkonnostní kampaně posunou vaše tržby o úroveň výše. Naši performance specialsté vám pomohou!

Angažovanou komunitu

Spolupracujeme s influencery. Víme, jak na community management. Toužíte prorazit s novým produktem nebo chcete více pracovat s komunitou? 

 

UX analýza

UX analýza odhalí nedostatky e-shopu znepříjemňující návštěvníkům výběr a nákup a další činnosti. Současně navrhne řešení těchto problémů. Realizací navržených řešení pak zvýšíte celkovou efektivitu a obchodní účinnost stávajícího e-shopu.

Významnou měrou zvyšuje konverzní poměr a snižuje PNO. Po zapracování navržených změn se projeví okamžitě. Vámi přivedení návštěvníci (z jakýchkoli marketingových kanálů) budou nakupovat více a budou se za nákupy vracet.

ux_web-3

ux_web-1

Nároky na dobrou použitelnost musí plnit:

  • grafický design webu

  • informační architektura webu

  • struktura textů a obsahu obecně

  • vertikální řazení obsahu e-shopu a viditelnost obsahu nad přehybem každé stránky webu

  • rychlost a stabilita

 

ux_web-4

Zaměření UX analýzy

UX analýza je základním stavebním kamenem, od kterého se do spolupráce odrazíme. Jak vypadá váš e-shop? Je přehledný a uživatelsky přívětivý? Nedisponuje nějakými rušivými prvky? A jak vypadají a fungují jeho tlačítka? Projedeme váš web skrz-naskrz a odhalíme všechny jeho neduhy, které by mohly vaše potenciální zákazníky od nákupů odradit.

Poptejte ux

V UX analýze se zaměřujeme: 

 

Rozvržení e-shopu

Analyzujeme jednotlivé prvky stránek, jako jsou hlavička, menu, obsah, patička, apod. Obsahují jednotlivé prvky to, co od nich uživatelé očekávají?

Call to action

Prověříme jednotlivé prvky CTA a další interaktivní prvky, které mají určité cíle – většinou dovést uživatele ke konverzi.

Tlačítka

Tlačítka jsou jedním z nejdůležitějších elementů webu. Bez tlačítek by si uživatelé nic nekoupili. Tlačítkům je proto důležité věnovat maximální pozornost.

Formuláře

Formuláře jsou důležité funkcionality e-shopu. Používané jsou pro situace, při kterých po uživatelích chceme/potřebujeme určité údaje.

Objednávkový/nákupní proces

Nákupní proces neboli objednávka je jedním z nejdůležitějších úkonů v e-shopu. Proto by měl být co nejjednodušší a nejpříjemnější. V uživateli by neměl vyvolávat žádné otázky nebo nedůvěru.

Užitečnost

Obsah by měl být užitečný. Měl by uspokojovat potřebu získání informací o produktu či službě.

Použitelnost

Při procházení nesmí uživatelé narážet na jakékoli překážky, které by jim znemožnily splnění konverzních cílů.

Přístupnost

Obsah by měl být snadno přístupný i pro uživatele se zdravotním postižením.

Důvěryhodnost

Uživatelé musí e-shopu důvěřovat, aby mohli objednat či vložit citlivé údaje.

 

 

Metody optimalizace

Známe celou řadu poznatků a disponujeme spoustou nástrojů, díky kterým rychle zjistíme, jak se vaši stávající i potenciální zákazníci na e-shopu chovají. Prostřednictvím Smartlooku zjistíme, kde se v procesu nedokončeného nákupu vyskytla chyba, heatmapy nám zase ukážou, jak se uživatelé na stránce pohybovali a v neposlední řadě můžeme sáhnout po spolehlivých test(r)ech.

OPTIMALIZUJTE VAŠE UX

ux_web-2

Jaké používáme metody:

 

Best practices

Při procházení e-shop existují určité zvyklosti uživatelů. Očekávají, že určitý obsah či prvky naleznou na standardních místech a vzhledu.

Heatmapy

Heatmapy používáme pro zjištění, kam uživatelé klikají, scrollují, kde zůstávají, apod.

Sledování chování uživatelů

Pomocí nástroje Smartlook sledujeme chování uživatelů. Je například možné vyfiltrovat uživatele, kteří opouštějí nákupní proces v určitém kroku a následně vyhodnotit, proč objednávku nedokončí.

A/B testování

Vytvoříme různé testovací varianty stránek a střídavě nabízíme uživatelům. Na konci testování vyhodnotíme a necháme úspěšnější. A/B testování je vhodné pro e-shopy s vyššími počty konverzí.

Uživatelské testování

Vybereme vhodné testery, kteří dostanou za úkol provést předem definované úkoly (výběr a objednání určitého zboží, filtrování zboží v kategorii, apod.) a jejich chování při těchto úkolech následně vyhodnotíme. Což odhalí nedostatky, jejichž nápravu následně navrhneme.

 

Pojďte do toho s námi. Každá minuta se počítá!

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl