Jak mi Mergado a jeho aplikace usnadňují život

V Effectixu se kromě správy PPC kampaní starám klientů i o zbožové srovnávače, Heurekou počínaje, Favi a Bianem konče. A právě o práci se „zbožáky“ se chci trochu rozepsat. Mám to obrovské štěstí, že hned při zaučení, mi kolega představil Mergado, platformu, která umožňuje přetvářet a upravovat xml feedy dle potřeb. Ať už máte feed jen pro Heureku a potřebujete feed Facebookový, Mergado zvládne feed přegenerovat se všemi potřebnými náležitostmi.

Dále nám pak umožňuje se feedem pracovat. Můžeme si vytvořit skupiny produktů na základě našich potřeb, kupříkladu všechny produkty, které mají v názvu „židle“, spadají do kategorie „zahradní nábytek“, či se nachází v cenovém rozsahu 1000 – 1500 Kč. Na tyto výběry poté můžeme aplikovat pravidla, či s nimi dále pracovat v aplikacích. Kupříkladu lze takto hromadně přidávat nové elementy potřebné pro feed, změnit kategorii, aby vyhovovala danému srovnávači zboží, či upravit bidding.

mergado-jak-na-to

Samozřejmě tak lze jít naproti i spárovanosti produktů. Když se nějaký z našich produktů nezačlení na produktovou kartu na Heurece, najdeme si danou produktovou kartu, zkontrolujeme, zda máme správně nastavenou kategorii u produktu a název. Tyto elementy poté můžeme upravit, abychom mohli být zařazeni na danou produktovou kartu. Tedy pokud název produktu nesplňuje požadavky od Heureky (typicky třeba rozměry v palcích u tašek na notebook atp.), můžeme si přímo v Mergadu produkt ve feedu editovat. Takto se vyhneme dlouhé komunikaci s vývojáři, kteří by museli feed upravovat a ve velmi jednoduchém a intuitivním prostředí Mergada, si vše sami upravíme.
Kromě toho, že nám tvůrci Mergada přináší skvělou aplikaci, také se starají o osvětu a setkávání marketing specialistů, kteří s Mergadem pracují, nebo chtějí začít. Každý měsíc pořádají v Brně řadu školení, ať už na základní používání mergada, jeho samostatné aplikace, či jiné. Po absolvování přednášek se poté můžete přihlásit k testu, po jehož složení se stanete certifikovaným Mergado specialistou (Ano jsem jím). A skvěle fungující a ochotná podpora uživatelům, je jen třešničkou na dortu!

Mergado store: Aplikace, díky kterým je Mergado ještě úžasnější

Kromě všech základních funkcí, které Mergado nabízí je tu také škála aplikací, které ho rozšiřují. Kromě aplikací placených (cenově se pohybují od pár korun za měsíc až po 1 286 Kč/měsíc) nalezneme i aplikace bezplatné.

mergado-store-1024x77

Nabídka je široká, představím Vám alespoň své dvě nejoblíbenější aplikace, které mi nejvíce ulehčují život.

Bidding Fox

„May the fox be with you“ říká samolepka, kterou jsem dostal na workshopu Bidding Foxu. A lišák se mnou opravdu je a pomáhá mi. Bidding Fox je biddingový automat pro Mergado a dá se použít na exporty pro Zboží a Heureku. Umožňuje biddovat Vámi vytvořené skupiny produktů s ohledem na cílení na 1. – 4. pozici v biddingu, požadované PNO, výšku maximálního cpc či zohlednění ceny konkurence. Vše je velmi přehledné a aplikace nabízí i diagnostiku, která vám ukáže například proč vaše produkty nemohou být biddovány a v neposlední řadě nabízí generované reporty.

bidding-fox-865x1024

Pairing Bear

Medvěd! Mít na Heurece spárované produkty na správných produktových kartách je základ úspěchu. Občas však dostanete feed, který sice obsahuje EAN kódy, ale kategorie či názvy produktů jsou špatně. A od toho je tu párovací medvěd. V administraci Heureky si stáhnete report Spárovanosti produktů. Toto CSV poté nahrajete do aplikace, Pairing Bear pak vyhledá produktové karty, které mají stejný EAN kód a automaticky vám upraví názvy produktů a kategorii tak, aby se vaše produkty napárovaly na produktové karty. Co bychom dřív dělali manuálně hodiny a hodiny nám medvěd vyřeší na pár kliknutí.

pairing-bear-mergado

A co vy? Používáte Mergado? Jaké jsou Vaše oblíbené aplikace, které Vám usnadňují život?

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl