3 příklady zajímavého content marketingu

4 minuty čtení

30. 8. 2019

V tomto příspěvku našeho blogu vám chceme ukázat několik případu tvorby zajímavého obsahu a jeho přínosu pro SEO. A proč byste měli pořádný obsah vůbec vytvářet? „Content marketing“ neboli „pořádný obsah“ vám může přinejmenším přinést tyto 4 „vedlejší efekty“:

  • Přivést uživatele na váš web (např. něco se dozví, něco se naučí nebo ho pobavíte)
  • Tyto uživatele proměnit v zákazníky (díky důvěryhodnosti nebo díky proklikům na váš e-shop)
  • Zlepšit pozice ve výsledcích vyhledávání (vyhledávače kvalitní obsah náležitě ocení)
  • Budovat značku (když budete dělat kvalitní obsah lidé vám budou důvěřovat)

To, jakým způsobem content marketing můžu tvořit, omezuje jen moje představivost. Oblíbené jsou infografiky, checklisty, posty, jak vyrobit něco, nebo studie na určité téma, doplněné o názory odborníků z oboru.

Vybral jsem 3 příklady tvorby obsahu, které více rozeberu na následujících řádcích.

1) Svatební studie

statistiky-svatby-nemecko

Zdroj: https://www.kartenmacherei.de

Německý e-shop www.kartenmacherei.de, který se především věnuje tvorbě všemožných oznámení, pozvánek a přání spojených s různými životními milníky, připravil zajímavý obsah v podobě studie o svatbách v Německu. Tato studie prováděná pomocí on-line dotazníků na začátku roku 2019 přináší rozsáhlé statistiky o ženění a vdávání v Německu. Tento vyčerpávající pohled na svatby v Německu přináší statistiky od nejčastější způsobů seznámení, společném soužití před svatbou, přípravách na svatbu včetně průměrných nákladů až po kategorii „Po Svatbě“. Jedná se v podstatě o kompletní statistiku, která ukazuje, jak vypadá průměrná německá svatba od prvního seznámení až po statistiky o líbánkách.

Stránka přináší spoustu zajímavých grafů, srovnání a vlastně i inspirace týkající se svateb.

Celou studii v němčině si můžete prohlédnout zde.
content-marketing-nemecko
Zdroj: https://www.kartenmacherei.de

2) Průvodce výběrem trekové obuvi

Dalším příkladem content marketingu je průvodce výběrem trekingové obuvi vytvořeným pro e-shop Eobuv.cz. Tento průvodce shrnuje, na co si dát pozor při koupi takové obuvi, jaké typy pohorek se vyrábějí a pro které podmínky jsou vhodné. Zároveň přináší jakéhosi malého průvodce (včetně doporučení na vhodnou obuv pro danou lokalitu) po nejoblíbenějších turistických destinacích v ČR. Ne že by takový obsah již neexistoval, ale v tomto případě jsou všechny informace na jednom místě, přehledně grafiky seřazené a obohacené o zajímavá doporučení při chození po oblíbených českých destinacích.

content-marketing-eobuv

Zdroj: https://www.eobuv.cz/jak-vybrat-trekove-boty

3) Infografika

Na závěr bych zmínil ještě jeden příklad dobrého content marketingu s využití interních dat.  Čím se zabývá server Pornhub není třeba příliš rozebírat. Tento server každoročně vydává v podstatě ročenku, ve které shrnuje statistiky vyhledávání pro různé regiony, věkové skupiny nebo třeba rozdíly ve vyhledávání mezi ženami a muži. Všechna tato data shrnuje do zajímavých grafů a infografik, které jsou doplněny komentáři a srovnáním s minulými roky.  Je to výborná ukázka využití dat, která máte přímo ve firmě. Pornhub vydává během celého roku dílčí statistiky a zajímavá zjištění týkající se vyhledávání. letos v červenci vydal statistiky ohledně vyhledávání dotazů obsahující slovo „alien“. A díky tomu jsme se tak mohli dozvědět, že Češi jsou národ, který vyhledává tento druh videí“ o 67 % více než je celosvětový průměr. A to je sakra zajímavá informace.

infografika-content-marketing

Zdroj: www.pornhub.com/insights

Blog

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl