Automatizace a reklama na Facebooku

3 minuty čtení

10. 7. 2017

Automatizace v souvislosti s reklamou na Facebooku je kombinace, která donedávna nedávala smysl. Ale automatizace je dlouhodobým trendem nejen v průmyslu, ale také už několik let v online marketingu. Zatímco skripty a různé automatizační metody se v klasických (AdWords, Sklik) PPC platformách využívají dlouhodoběji, svět sociálních médií doteď z velké části obcházeli.

Tento trend se ale pomalu mění. Hlavně z pohledu Facebooku, který v posledních dnech dosáhl počtu 2 miliard aktivních uživatelů.

Facebook Rules

Nebo-li v češtině pravidla jsou prvotní odpovědí Facebooku. Jedná se o jednoduchý mezikrok mezi psaním vlastních skript a manuální optimalizací přímo ve Správci reklam či v Powereditoru. A jak vlastně pravidla fungují? V zásadě úplně stejně jako to, co si představíte, když se řekne slovo pravidla. Jednoduše si nastavíte podmínky, které bude pravidlo splňovat a vše začne fungovat.

automaticka-pravidla-facebook

Co se dá udělat s pomocí pravidel

Pravidla v zásadě umožňují 3 základní věci:

 • Vypnutí reklamy – po splnění pravidla, nebo nesplnění cíle pravidlo automaticky vypne reklamu nebo vám pošle notifikaci
 • Úprava rozpočtu – díky tomuto parametru dokážete automaticky zvyšovat, nebo snižovat rozpočty podle aktuálního výkonu
 • Úprava manuálního bidu – Automatické zvyšování, nebo snižování manuálního bidu v reklamní sadě podle aktuálního výkonufacebook-rules-jak-na-ne

  Následně si nastavíte parametry jednotlivých činností podle předdefinovaných pravidel, kterým se budu věnovat podrobněji v některém z budoucích blogů. V zásadě je však možné říci, že optimalizovat můžete FB Pixel eventy nebo klasické metriky FB reklam jako CPC, CTR, CPM, reach…

  Na závěr:

  Celkově jsou Facebook Rules jednoznačně ulehčením života pro každého social specialistu. Stále jim ještě chybějí některé vlastnosti běžné v Power editoru – například duplikace. Ale rozhodně jsou velkým krokem dopředu a dokážou inzerentům v budoucnosti ušetřit nejen čas, ale hlavně peníze za kredit, nebo zabránit zbytečným ztrátám na tržbách.

  Já osobně je postupně nasazuji všem mým klientům a rozhodně se s vámi v budoucnosti podělím o získané zkušenosti. Pokud už Facebook Rules využíváte, budu rád, jestli mi napíšete také vaše zkušenosti.

Blog

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl