Co je to DMARC, a jak ho nastavit?

Karel Šmirkl

2 minuty čtení

10. 1. 2024

Stop nevýžádaným e-mailům. S rostoucím množstvím podvodných e-mailů se někteří poštovní klienti (Gmail.com, Yahoo.com, Seznam.cz) rozhodli zpřísnit svá bezpečnostní opatření pro příjem pošty. Tou cestou je bezpečnostní protokol DMARC.

Co je to DMARC

Jde o mechanismus DMARC (anglicky Domain-based Message Authentication, Reporting and Conformance) a slouží k validaci e-mailových zpráv. K tomu využívá kombinaci již existujících principů SPF a DKIM, které již znáte z ověřování odesílací domény, kterou ověřujeme v DNS na hostingu.

Bonita domény

A to tu jde na prvním místě. Prokolol DMARC umožňuje majiteli domény zabezpečit elektronickou komunikaci tím, že zvládá lépe zachytávat a eliminovat nevyžádanou poštu zneužívající jeho doménu. 

Jak DMARC funguje?

Po aktivaci DMARC na své doméně, získáte široké možnosti nastavení validace zpráv. Tuto validaci provádí příjemce, kterému dorazí zpráva z adresy na vaší doméně. Příjemce následně zprávu vyhodnocuje podle pravidel, která jste v DMARCu domény určili. Nakonec vám příjemce vygeneruje a zašle reporty, pokud jejich zasílání máte nastaveno.

Jak se nastavuje?

Aktivaci DMARCu provedete přidáním záznamu v DNS domény. Napřiklad v nástroji Ecomail zjistíte nastavení DMARC protokolu ve správě účtu a doménách. Pokud ne, nastavte si ho pomocí návodu.


Nevíte si s nastavením DMARC rady? Nebo chcete celkovou správu vašeho e-mail marketingu svěřit do rukou zkušených profesionálů? Neváhejte nás kontaktovat. Rádi s vámi připravíme řešení na míru vašim požadavkům a potřebám. 

Blog

SDÍLEJTE ČLÁNEK

TAGY

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Karel Šmirkl
E-mail Marketing Specialist

+420 737 352 017
karel.smirkl@effectix.com

Více o Karlovi

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl