Content Marketing 2020 – Success & Failure

4 minuty čtení

12. 2. 2020

V tomto článku se dozvíte vše podstatné o konferenci Content Marketing, která se deklarovala podtitulem Závazek značek vytvářet kvalitní obsah a pořadatelem ACM (Asociace content marketingu). Co bylo pro publikum přínosné, a co propadlo.

Byl jsem programem konference zaujat natolik, že jsem 6. února vyrazil do Sacre Coeur.

content-marketing-konference

První plus hned po vstupu, prostor samotný. Moc hezké prostředí, které má v sobě Genius loci. Pohodlně jsem se usadil a čekal na zahájení Kateřinou Borovanskou (FREYA, ACM, Fénix content marketing).

content-marketing-sacre-coeur

Než se pustím do mého, čistě subjektivního success/failure hodnocení dvou prezentací, měl bych jednu odbočku k tématu Brandu, které mne už dlouho zajímá, a nemohu se zbavit pocitu, že to málokdo u nás bere vážně.

Téma Brand and Voice Search. Hey Google, Alexa, Hey Siri… na západ od nás a především v U.S. tyto výzvy pronikly běžně do domácností. Přes 100 miliónů lidí má Alexu, celosvětově (stav 01/2019). Doplňte si iOS, Android..

Co to znamená, i pro nás, v blízké budoucnosti? Zatím dotazy v češtině nefungují, zatím… tak tedy pro ilustraci:

Alexa, I need a lawyer. Odpověď bude jen JEDNA. Toužíte po Google Featured Snippet? Až Voice search naběhne v plné síle, budete potřebovat minimálně tuto úroveň SEO práce.
Jinak řečeno, co ve finále rozhodne, je síla vašeho brandu (firemního, osobního). Makejte na své značce, dejte si to jako prioritu, už teď je možná pozdě. Doopravdy. A konec, jdu na mé subjektivní hodnocení.

1. Success

jiri-caudr-content

Jiří Caudr. Jeho prezentace mně dostala a hodně bavila. A to nejen tématem metriky content marketingu a které z nich jsou v kontextu dnešního světa relevantní, ale hlavně geniální koncepcí jeho malého kamenného knihkupectví Book Therapy na pražských Vinohradech. Musel jsem se tam vypravit, nejen jako milovník knih, ale také jako stále zvídavý marketér. Nelitoval jsem, narozdíl od mé peněženky ????.

Plusem byl také delší rozhovor s příjemnou a knih znalou prodavačkou, tedy spíše poradkyní, jak vybrat pro sebe tu správnou knihu – knihy.

Přál bych si více takových krásných start-upů na klasické prodejní půdě. Nejen e-shopy mohou růst! ???? A přidávám další velké plus a mega-červený puntík Jirkovi za využití WhatsAppu jako sales channelu. ????

P.S. odnesl jsem si “The Emotionally Intelligent Office – 20 Key Emotional Skills for the Workplace”, ” A Job to Love”, “Calm”.

keep-calm

2. Failure

behounkova

Andrea Běhounková. Tak sympatická, elegantní dáma, šéfredaktorka Vogue. Vskutku se netajila tím, že Vogue je prostě to nejlepší, co se nám mohlo v Československu přihodit. Prostě PRVNÍ skutečně módní časopis na českém a slovenském trhu.

Nic proti tématu Vogue Values, ale než se k němu Andrea dopracovala, přes MNOHO slajdů, které s hlavním tématem moc nekorespondovaly, přestal jsem díky záplavě čistě reklamních sdělení, fotografií titulek a fotoshootingů vnímat, a oddal se meditačnímu procesu. Chápu, že barter s Vogue dává prostor pro reklamu brandu, ale jako vše, i toto se dá přehnat.

Za mne, jednoho z mnoha návštěvníků konference (a množství přítomných psavců a komunikačních specialistů bylo úctyhodné – gratuluji organizátorům a již zmíněné Kateřině Borovanské), to byla čistá ztráta času, nulový přínos.

Když už máte tu čest prezentovat vaši práci, váš brand na významné konferenci, snažte se sdělit publiku něco skutečně zajímavého, co je obohatí a hlavně pomůže řešit nějaký jejich problém. Proto přišli, proto zaplatili. A to rozhodne o vašem Success/Failure.

Shrnuto a podtrženo:

S celou konferencí jsem byl velmi spokojený, odnesl jsem si řadu dobrých nápadů pro moji práci, stálo to za ten čas i účastnický poplatek. Těším se na 5. ročník, určitě přijdu.

Blog

SDÍLEJTE ČLÁNEK

TAGY

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl