Jak na efektivní tvorbu DSA kampaní z page feedu? Podívejte se na náš návod!

Michal Horňák

4 minuty čtení

10. 3. 2021

DSA kampaně jsou dobrý sluha, ale zlý pán. Pokud je chcete mít maximálně pod kontrolou, není nic lepšího, než je tvořit ze seznamu stránek a strukturovat pomocí štítků.

V tomto návodu se dozvíte, jak je navíc tvořit rychle, jednoduše a s detailní strukturou. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je seznam stránek, Mergado, Tabulky Google a Google Ads editor. Pojďme na to.

Page feed a Mergado

V Mergadu si vytvořte Google Ads DSA export a pomocí jednoduchých pravidel si naplňte parametr Custom Label hodnotami, které později využijete k tvorbě struktury FDSA kampaní.

1

Pomocí pravidla Přepsat naplňte Custom Label hodnotami ze vstupního feedu. Na screenu níže vidíte, že já jsem použil parametr G_BRAND, G_AVAILABILITY a G_GOOGLE_PRODUCT_CATEGORY. Můžete ale použít jakékoliv parametry, které vám dávají smysl. Jednotlivé parametry oddělíme středníkem, který bude později fungovat jako oddělovač jednotlivých štítků.

2

V případě, že máte v některém z parametrů jiný oddělovač než středník, budete ho muset pomocí pravidla Najít a nahradit na výstupním feedu změnit na středník. Na screenu výše to je parametr G_GOOGLE_PRODUCT_CATEGORY, který obsahuje drobečkovou navigaci, tedy znaky >. Výsledné pravidlo potom může vypadat asi takto:

3

Přegenerujte export, page feed si stáhněte a přejděte do rozhraní Google Ads k jeho nahrání. To provedete na kartě Nástroje a nastaveníFiremní údaje. Nahraný seznam stránek bude vypadat jako na screenu níže. V levém menu si na kartě Rozpisy nastavte automatické stahování z Mergada, abyste měli data vždy aktuální.

4

Úprava feedu a import do Google Ads editoru

Teď teprve přichází ta pravá zábava. Pomocí několika málo kroků a předpřipravené šablony si v Tabulkách Google vytvoříte kompletní strukturu FDSA kampaní včetně inzerátů. Odkaz na stažení šablony pro vlastní účely najdete na konci tohoto článku.

Na první list šablony si importujte page feed stažený z Mergada i se všemi štítky. Na dalších listech s ním budete pracovat.

5

Nyní si zkopírujte oba sloupce a vložte je do na druhém listu Copy of PageFeed do sloupců A a B. Označte si sloupec B a pomocí funkce Rozdělit text do sloupců na kartě Data si rozdělte štítky do samostatných sloupců. Jako oddělovač zvolte středník.

6

Vyberte si sloupce, podle kterých chcete tvořit strukturu a zkopírujte si je. Výsledek bude vypadat jako na obrázku níže.

7

Zkopírované sloupce následně vložte do žlutého oddílu Dynamic Ad Target Value 1-5. Vzorce se následně postarají o vytvoření kampaní a sestav na základě vložených dynamických cílů.

8

Nyní máte vytvořenou strukturu kampaní, sestav a dynamických cílů a můžete přejít k přípravě na import do Google Ads editoru. Na kartách Campaign Import, Ad Groups Import a Ads Import doplňte sloupce, které jsou podbarvené zeleně, přebytečné prázdné řádky smažte a každý list si zvlášť vyexportujte v csv formátu.

9

Nyní už zbývá jen import stažených souborů do Google Ads editoru. Začněte kampaněmi, pokračujte přes sestavy a po importování souboru s reklamami máte hotovo. Přeskočené položky jsou duplicitní, proto jim nemusíte věnovat pozornost.

10

Tak a to je vše. Nyní jste schopni vytvořit DSA kampaně z page feedu a s detailní strukturou v řádech několika desítek minut i pro e-shopy s desítkami tisíc produktů. Slíbenou šablonu pro import FDSA kampaní najdete zde.

Blog

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Michal Horňák
Head of Programmatic

+420 724 463 169
michal.hornak@effectix.com

Více o Michalovi

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl