Google CSS partner. Proč se zapojit co nejdříve?

Radim Kracík

3 minuty čtení

19. 2. 2020

O co se jedná? Zjednodušeně. Inzerent může ušetřit až 20 % CPC v Google Shopping kampaních. Jak na to a proč do toho jít, zjistíte níže. 

Co je Google CSS?

CSS je zkratka pro  Comparison Shopping Services, tedy srovnávače zboží. V roce 2017 dostala společnost Google rekordní pokutu 2,42 miliardy eur od Evropské komise. Hlavním argumentem bylo, že Google upřednostňoval svou vlastní službu Nákupy (Google Shopping) na úkor ostatních srovnávačů zboží a tím porušil antimonopolní pravidla. Následně vzniklo ujednání, kdy se Google zavázal dát ostatním srovnávačům zboží 20% výhodu oproti své vlastní službě. Díky tomu vznikl program Comparison Shopping Partners, přes který lze inzerovat se sníženou CPC.

google-css-partner-schema

Zdroj: https://support.google.com/merchants/answer/7558973?hl=cs

Jak se projevuje existence Google Shopping Partners přímo ve vyhledávání? Uživatel v podstatě změnu nepozná. Jen místo “Z webu Google” v reklamě bude zmíněn konkrétní CSS partner.

css-google-nakupy-980x337

Chcete se zapojit do Google CSS? Kontaktujte nás!

Co přinese přechod pod CSS partnera?

Přechod především přinese velmi rychlé zlevnění kampaní díky nižšímu CPC. Kampaně tedy teoreticky za stejnou cenu získají více impresí a prokliků.

Jak probíhá přechod pod CSS partnera?

Aktuálně spolupracujeme se dvěma partnery, kteří poskytují Google CSS služby. Jako klient rozdíl prakticky nepoznáte. My zajistíme všechny technické záležitosti přechodu.  Jediná komplikace je, že bude nutné vytvořit nové Google Merchant Center a kampaně si budou muset projít fází učení znovu. Veškerá nastavení kampaní však lze přenést z původních Merchant Center. Není nutné ani vytvářet nový Google Ads účet. Kontinuita inzerce bude, až na dočasnou učící fázi, nepřerušena. Nižší cena prokliku to však bohatě vykompenzuje.

Pro koho je vhodné přejít pod CSS partnera?

Aby se přechod na Google CSS partnera klientovi vyplatil doporučujeme mít v rámci Google Nákupů spend alespoň  40 000 Kč měsíčně. Čím větší útraty, tím se samozřejmě více projeví ono zlevnění CPC.

Kolik stojí přechod pod CSS partnera?

Vždy s klienty jednáme férově, proto jsme připravili dva modely spolupráce dle utraceného kreditu v Google Nákupech. Buď připravíme nabídku fixní měsíční ceny nebo procento z útraty. Doporučíme vám variantu, která bude pro vás výhodnější.

Pro nezávaznou nabídku nás kontaktujte!

Blog

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl