Jak na Swipe up na Instagramu? Zkuste tento jednoduchý „IGTV fígl“!

Oľga Minčičová

3 minuty čtení

22. 10. 2020

Máte pocit, že nejste v instagramovém světě dost dobří, když nemáte swipe up? Ale jste! Jen máte málo followerů… Toto srdcervoucí odhalení ale nemusí nutně znamenat, že nemůžete swipe up mít i vy.

Že nedisponujete více než 10 tisíci followerů automaticky neznamená, že nemáte svým fanouškům co nabídnout, inspirovat je nebo jim poslat užitečný link. Pomůže vám swipe up.

IGTV finta

Swipe up v tomto případě do svých stories můžete vložit následovně. Se službou IGTV, kterou Instagram nabízí svým uživatelům k vytváření, nahrávání a sdílení videí, se již asi setkal každý z vás. Pokud ne, tento stav v nejbližších sekundách s velkou pravděpodobností změníte.

Přes IGTV si vložíte video s délkou od 1 do 15 minut. Titulní obrázek si vyberete z videa nebo přidáte nový snímek z galerie fotoaparátu. Vyplníte název videa a do popisu vložíte URL adresu webu na který chcete své followers dostat a video uveřejníte.

Pak vytvoříte samotnou Insta story. Vložíte obrázek a nahoře se vám zobrazí nová ikonka s možností propojení. Nejde sice o klasický URL odkaz, ale odkaz na IGTV video, které již ale požadovaný URL odkaz obsahuje. Dáte hotovo a Insta story zveřejníte.

Po nahrání storíčka se vám dole zobrazí možnost Swipe up. Pamparapáám, přichází slavnostní swipe up! Váš follower může potáhnout prstem nahoru. Dostane se na video, které jste vložili na IGTV, a pod názvem videa se mu po rozkliknutí zobrazí URL odkaz směřující na požadovaný web.

Zpočátku se vám tento proces může zdát komplikovaný, ale po pravidelném publikování si na něj rychle zvyknete. A co je nejdůležitější: naučíte na tento systém i své followery.

Takže hurá do swajpovaní!

Blog

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Oľga Minčičová
Social Media Specialist

0907 542 559
olga.mincicova@effectix.com

Více o Olze

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl