Jak se bude výkon a kreativa vyvíjet (nejen) v Effectixu v roce 2021?

Jan Berghauer

5 minut čtení

14. 4. 2021

Jak ukázat nebo ještě lépe rovnou prodat vybraný produkt či službu? V záplavě různých nabídek na internetu je to dnes mnohem komplexnější disciplína online marketingu. Především roste tlak na zevrubnou a kvalitní prezentaci produktu, jeho hodnoty a funkčnosti.

Jak ale v online prostředí zprostředkovat například haptický vjem při prodeji kašmírového svetru? Tzv. 360 fotografie sice ukáže svetr z různých úhlů, image video jej zasadí do kontextu produkce tradiční ruční výroby rodinného podniku a lifestyle fotografie na modelech z reálného prostředí navodí dojem sychravého podzimu, během kterého vás svetr příjemně zahřeje. 

Ale bude to stačit? Nahradí taková digitální prezentace produktu zákaznickou zkušenost z kamenného obchodu, kde si kupující může na svetr sáhnout, vyzkoušet a vyškolený personál mu ochotně poradí? 

Aktuální a jistě i budoucí situace nutí prodejce poohlížet se po alternativách v prezentování jejich produktů či služeb, které by tuto absenci offline zážitku dovedly buď suplovat, nebo ideálně překonat ve prospěch online prodeje. Příkladem mohou být nedávno spuštěné FB video nákupy nebo již celkem populární VR vizualizace

A tohle setkávání se moderních technologií se základní potřebou směnného obchodu mě bytostně fascinuje už přinejmenším od studií na umělecké škole. Dlouhodobě se proto zaměřuji na prezentaci produktu v prostředí, kde nemůže být výrobek samotný či jeho hodnota fyzicky přítomna. 

A jelikož se jedná hlavně o segment e-commerce, dávala mi smysl synergie ve spolupráci s výkonnostní agenturou, konkrétně s Effectix, který je etablovaný mezi TOP výkonostními agenturami na CZ/SK trhu. Je to spolupráce, kde můžeme každý za sebe plně zapojit své schopnosti a společně je využít pro ambiciózní cíle našich klientů. To vše pěkně, efektivně a in house.

Jak to tedy děláme v Effectixu a jaký je můj hlavní úkol pro rok 2021?

Především u zahraničních digitálních agentur je vidět směr podpory výkonu skrze unikátní vizuály, kreativu, případně i storytelling. To vnímám jako dobrý základ. Ale můj hlavní cíl je nadstavba v podobě přesahu výkonnostně-digitálního rámce.

Jestli jsem si něco odnesl z práce pro velké hráče, jako je například Škoda, Coca-Cola a koneckonců i zdejší Google, tak že úspěšná kampaň není jen bezchybné plnění zadání. To, že dodáte zakázku včas a ve smluvené kvalitě úspěch nezaručí. Jsem přesvědčený, že pro dlouhodobý úspěch kampaní je důležité skutečné navnímání klienta a neomezit se jen na online, ale vidět daleko širší souvislosti i s přesahem do fyzického světa. 

Existuje jen velmi málo firem, jejichž podnikání je výlučně digitální. Je tedy důležité synergicky propojit online s offline. Konkrétně to, aby se firma stejně prezentovala v digitálním i fyzickém prostředí, aby kvalita jejich produktů či služeb byla vhodně zvizualizovaná a komunikovaná napříč spektrem jejich působení. 

REC & PRINT

Na základě potřeby klientů propojit online s offline vyvíjíme vlastní pracovní technologie a postupy, díky kterým bychom jim přinesli efektivní řešení pro realizaci. Nedávno spuštěný produkt REC & PRINT je jedním z výsledků tohoto vývoje.

Podstata je v produkování videokrativy, kterou umíme rozplánovat, realizovat a následně překlopit do tiskové kvality bez navýšení časové či finanční náročnosti. Konkrétně to tedy znamená, že už za budget v řádech vyšších desítek tisíc korun dokážeme klientovi dodat foto a video materiál například pro půlroční kampaň pro online i offline. Je to až neskutečné, co nám současné technologie umožňují... Jsem tak trochu hračička, takže tohle mě na mojí práce neskutečně baví. 

Ale nakonec je vždy důležitější myslet na výsledek a ne tolik na konkrétní pracovní techniky. Tak trochu to definuje moje dlouhodobé motto: Ukazovat klienty, respektive jejich produkty či služby v tom nejlepším světle. Vždy mě totiž strašně mrzí, když vidím třeba i jen lokální podnikatele se skvělou myšlenkou nebo produktem, jak nejsou schopni své vize naplnit. A to jen proto, že podcenili komunikaci kvalit, hodnot nebo prostě jen funkcí jejich produktu. Ono totiž stále platí, že ani sebelepší produkt se sám neprodá. A zákazníci jsou dnes zvyklí na vysoký standard co se vizuální prezentace produktu týče. V online prostředí to platí dvojnásob.

Blog

SDÍLEJTE ČLÁNEK

TAGY

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Jan Berghauer
Video Maker


jan.berghauer@effectix.com

Více o Honzovi

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl