Rychlost mobilních stránek, hlavní úkol tohoto roku pro všechny weby!

3 minuty čtení

18. 6. 2017

Internetový svět se již pár let přesouvá z desktopů do mobilů a tabletů. Na tuto informaci jsme si už zvykli. Téměř všichni majitelé stránek se tomu již přizpůsobili tím, že mají své weby přizpůsobené právě mobilům a tabletům. S tím samozřejmě začalo záležet více na tom, jak rychlé mobilní stránky jsou.

Na změření rychlosti mobilních stránek je spousta nástrojů. Osobně nejvíce věřím tomu od Google. Naleznete jej na adrese: testmysite.thinkwithgoogle.com

V tomto nástroji lze lehce vyčíst, jak si na tom právě váš web stojí.

Mobile Friendliness = Uživatelská přívětivost mobilního rozhraní

Mobile Speed = Rychlost načítání mobilního webu

Desktop Speed = Rychlost načítání webu z dektopu

článek 1

Web z obrázku má skvělou uživatelskou přívětivost pro uživatele přicházející z mobilů a tabletů. Stránka optimalizovaná pro mobily by měla mít zjednodušenou navigaci, obrázky by se měly rychleji načítat a texty by měly být výstižnější. Měla by mít také vetší dotyková tlačítka, zejména kvůli nepřesnosti práce s displejem.

To, v čem web z obrázku pokulhává, je rychlost načítání mobilních stránek a to jak v mobilním tak desktopovém rozhraní. Následkem toho může být zvýšená odchodovost ze stránky, respektive, dříve, než se web načte, spousta uživatelů ukončí načítání.

Dobrý mobilní web by se měl podle dat Google načíst do 5 vteřin, jinak se bouncerate (odchodovosti ze stránky) rapidně zvyšuje.

Vyšší rychlost = méně ztracených uživatelů

článek 1 obrazek dvě

Nástroj testmysite.thinkwithgoogle.com dává také rovnou tipy a rady k tomu, jak mobilní stránku zrychlit. U testovaného webu by například jako priorita č. 1 měla být zmenšit obrázky v mobilním rozhraní.

článek 1 obrázek 3

Dobře nastavený a hlavně rychlý mobilní web by tedy měl být prioritou pro každého majitele webu a e-shopu zvláště. Rychlý web vám navíc pomůže dosahovat lepších výsledků jak v SEO, tak i v PPC.

Na Google Performance & Branding Summitu 2017 bylo potvrzeno, že rychlost načítání mobilního webu přímo ovlivňuje skóre kvality mobilních reklam. Třeba ještě v loňském roce tento faktor do skóre kvality nezasahoval vůbec. Takže hurá na to, pojďme zrychlit mobilní weby.

Blog

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl