I Seznam kráčí kupředu aneb Co nového nám pro letošek připravili v Skliku?

Lukáš Zuman

4 minuty čtení

26. 5. 2021

pes

Chceme vám předat několik zásadních novinek tohoto roku v platformě Sklik. I když není Sklik Google Ads, tak i v Skliku je potřeba využít nejnovějších možností, a zvýšit tak výkon kampaní na maximum.

Seznámíme vás tedy se třemi novinkami letošního roku.

Nové možnosti a parametry cílení v Skliku

Od nového roku nám Seznam přichystal novinku v možnostech cílení kampaní Sklik. Změna přinesla nový strom cílení pro zkvalitnění nabízených segmentů. Zájmy jsou nově modelovány za pomoci pokročilých technologií strojového učení.

Co se pro nás změnilo?

U původních zájmů se změnil obsah cookies. Co je důležité: stávající cílení se automaticky přenastaví bez potřeby úpravy z vaší strany.

Seznam přidal nové segmenty a rozšířil tzv. obecné kategorie, které sdružují tematicky podobná publika z dané kategorie. Pro nás je skvělé, že obecných kategorií je více a jsou detailnější, takže jsme nyní schopní vybírat přesnější cílení, a tím oslovovat maximálně relevantní publika.

Nově přejmenované obecné kategorie

Díky inovovanému stromu se také přidaly nové segmenty.

Kolegové ze Seznamu nám slibují navýšení CTR až o 10 %. A to už se vyplatí, ne?

Změny v zobrazování produktových inzerátů

Vzhledem k tomu že jde Seznam s dobou, začal produktové inzeráty ve vyhledávání zobrazovat v karuselu, což znamená, že se zobrazují na stejném místě jako doposud, jen je zde vodorovně po rozkliknutí až 24 položek. Také se začal zobrazovat obsah tagu Extra message a informace, že je zboží skladem, což jistě podpoří výkon. Navíc se také změnil systém započítávání zobrazení a nyní se započítávají pouze zobrazení, kdy uživatel reklamu reálně viděl.

carusel

Ukončení podpory krátkých textových inzerátů

Poslední z novinek asi zasáhne minimum z nás, jelikož krátké textové inzeráty (textové inzeráty pouze s jedním nadpisem) jsou již historická záležitost a ve většině účtů se již nevyskytují.

Ale řekněme si k tomu – pro jistotu – něco více: cca od začátku března jsou tyto krátké textové inzeráty zamítány s tím, že jde o nepodporovaný formát reklamy. Co je ale od Seznamu příjemné: pokud by vám v sestavě po zamítnutí žádné reklamy nezůstaly, Seznam vyhodnotí, která reklama měla nejlepší CTR a převede jí na stávající formát textových reklam se dvěma nadpisy. Díky tomu se vám sestavy nevypnou a reklama se zobrazuje dál.

Pokud jste tedy od začátku března zaznamenali snížený výkon sestav a nejste si jistí, jak jsou na tom vaše reklamy, pro jistotu zkontrolujte, jestli náhodou nemáte v sestavě pouze jeden textový inzerát.

Sklik má stále co nabídnout

A to je z letošních novinek v Sklik zatím vše. Je super vidět, že český Google nespí a snaží se jít s dobou a zvyšovat zásah a výkony kampaní Sklik. Budu rád, pokud vám připomenutí těchto novinek pomůže, a díky tomu se zvýší efektivita ve vašich kampaních Sklik.

 

Blog

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl