5 tipů, jak můžete využít ChatGPT ve svých PPC kampaních

Jan Látal

4 minuty čtení

15. 2. 2023

Online svět se před pár měsíci rozrostl o další novinku a rozhodně nejde o žádnou drobnost. Společnost OpenAI přišla s inovativním nástrojem - setkali jste se už i vy s ChatGPT? Víte, co umí a s čím vším vám může pomoci při práci na PPC kampaních?

 Předtím, než představíme několik praktických tipů, jak ChatGPT efektivně využívat při práci, je potřeba si uvědomit, že:

  • ChatGPT nemá přístup k internetu a vychází tak z dat nasbíraných do roku 2021.
  • Při jeho používání je potřeba myslet na skutečnost, že výsledky nemusí být vždy 100% pravdivé. Je tedy třeba nad nimi kriticky přemýšlet a brát je například jako inspiraci pro výsledný produkt.

 Jak by ChatGPT představil sám sebe?

Jak ChatGPT představil sám sebe

Textace reklam

Každý PPC specialista určitě zná ten pocit, když celé odpoledne tráví nad vymýšlením a psaním reklamních nadpisů a popisů. S ChatGPT to můžete zvládnout za pár desítek minut. Chatbotu jen stačí položit správný dotaz. Problémem je, že ChatGPT občas neumí úplně správně pracovat s počtem znaků. Proto se k požadovanému výsledku musíte dostat skrze dotazy je to moc dlouhé” nebo zkrať to”. I přes tato omezení ale můžete získat slušné a relevantní výsledky, které minimálně poslouží jako skvělá inspirace a ušetří vám tak spoustu času a práce.

 Ukázka textace reklam s využitím ChatGPT

 
Analýza klíčových slov

ChatGPT může sloužit také jako efektivní nástroj pro generování klíčových slov ve vámi vybraném odvětví a poradit vám, která klíčová slova byste neměli zapomenout zařadit do vašich kampaní.

Ukázka využití ChatGPT pro analýza klíčových slov

 

Hledání synonym

Při práci s klíčovými slovy vám umělá inteligence dále může pomoci při hledání synonym. Chatbotovi jsme zadali, aby našel synonyma ke klíčovým slovům z předešlého dotazu.

Ukázka využití ChatGPT pro hledání synonym


Psaní skriptů

ChatGPT můžete použít jako AI asistenta při tvorbě skriptů. Můžete mu zadávat otázky týkající se syntaxe jazyka, základních funkcí a metod, jakými lze řešit různé programovací úlohy. Na oplátku od něj získáte odborné rady a příklady kódu. 

Také ho můžete využít ke generování kódu na základě zadání. Stačí popsat, co chcete, aby váš skript dělal, a ChatGPT vám může pomoci s jeho implementací.

Kromě toho můžete použít ChatGPT i k debugování skriptů. Můžete mu poskytnout kód a popis problému, se kterým se potýkáte. Chatbot vám může pomoci s jeho opravou.

Je nicméně dobré mít alespoň základní znalosti s programováním, abyste mohli správně implementovat a použít poskytnuté rady.

Ukázka využití ChatGPT pro psaní skriptů


Definování konkurence

I v tomto případě se můžete obrátit na ChatGPT. Poskytne vám seznam konkurentů, zanalyzuje jejich silné a slabé stránky, sleduje jejich aktivity a pomáhá tvořit strategii. Tyto informace vám mohou pomoci lépe si definovat konkurenci a přizpůsobit tak přístup k trhu.

Ukázka využití ChatGPT pro definování konkurence


Teď už i vy víte, jaké výhody může ChatGPT do vaší práce přinášet a jaká jsou jeho konkrétní využití v oblasti PPC. Nezavírejte před nástroji umělé inteligence dveře - nabízejí totiž zajímavé možnosti, jak zlepšit vaši výkonnost (nejen) v PPC kampaních. Naučte se i vy těžit z výhod AI.

Přečtěte si také:

Umělá inteligence pro nás představuje obrovskou příležitost a chceme její nástroje využívat

Blog

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Jan Látal
PPC Specialist


jan.latal@effectix.com

Více o Honzovi

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl