5 tipů, jak vyjít z krize vítězně

Alexander Visnyai

3 minuty čtení

17. 3. 2020

Asi těžko bychom hledali firmu, kterou by nynější situace neovlivnila. Je důležité nepropadat panice a spíše se snažit hledat cestu, jak z krize vyjít jako vítěz. Proto jsem sepsal 5 tipů, které Vám pomohou projít tímto těžkým obdobím bez ztráty kytičky.

jak-vyhrat-nad-krizi

1. Buďte oporou pro své zaměstnance

Postarejte se o své zaměstnance a pomozte jim překonat toto krizové období. Můžete mít zaměstnance, kteří mají zdravotní problémy nebo danou situaci špatně psychicky snáší. Někteří mohou mát děti školou povinné a potřebují se o ně řádně postarat. Proto zaměstnancům nabídněte možnost pracovat z domu případně upravte režim pracovní doby.

2. Vytvořit si finanční plán

Vytvořte si finanční analýzu a zkontrolujte si, zda někde nemáte zbytečné finanční výdaje. Mějte přehled v tom, co a kdy je potřeba zaplatit. Spočítejte si dle krizového scénáře vývoj financí a popřemýšlejte, jak nahradit případné krátkodobé výpadky v cash flow.

3. Kontaktujte dodavatele

Zkontaktujte se s Vašimi dodavateli a ujistěte se, zda mají naskladněno dostatek zboží. Zda je negativně neovlivnil výpadek uzavření továren v Číně. Pokud odebíráte z jiného nákazou ohroženého státu, tak zda má dodavatel zajištěnou přeshraniční logistiku. Dá se očekávat, že řada jeho odběratelů bude mít problémy s řádným zaplacením faktur, tak zda je v dobré finanční kondici, aby mohl pro Vás kontinuálně nakupovat / vyrábět zboží.

4. Zůstaňte na dosah svým zákazníkům

V rámci škrtání marketingových rozpočtů, nezapomínejte na kontakt se svými zákazníky. Vytyčte si prioritní touchpointy. Brandové kampaně můžete na čas utlumit, ale výkonnostní kampaně v rámci možností posilněte. Je možné, že Vaši konkurenti budou škrtat rozpočty a Vy tak můžete snadněji obsadit jejich pozice a získat nové zákazníky.

5. Inovujte

Snažte se najít nové cesty, jak rozšířit počet zákazníků. Vydefinujte si znovu zákaznickou cestu a najděte kanály, které nevyužíváte a které by Vám mohly přinést rychlý profit.

Blog

SDÍLEJTE ČLÁNEK

TAGY

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl