5 užitečných SEO pluginů, které musíte v prohlížeči mít! Znáte je všechny?

Tomáš Ajksner

5 minut čtení

17. 8. 2021

muz-u-pocitace

V dnešní době je kladen důraz na efektivitu a s ní spojenou i úsporu času. Pluginy, též známé jako rozšíření, vám dokážou výrazně pomoci například při analýze technického, ale i obsahového stavu webu.

V tomto článku vám ukážeme několik pluginů, které můžete implementovat do prohlížeče a práce vám tak půjde lépe od ruky.

Google Lighthouse

Prvním užitečným pluginem je Google Lighthouse, který vám nabídne základní analýzu webu. Díky tomuto rozšíření můžete analyzovat nejen svůj web, ale například i weby konkurence. Google Lighthouse analyzuje následující parametry:

  • Performance,
  • Accessibility,
  • Best practises,
  • SEO,
  • Progressive Web App.

Více o tomto pluginu se také dozvíte v článku Co vám přinese výkonnostní audit pomocí nástroje Google Lighthouse?

Google Lighthouse provede na dané webové stránce audit a daným parametrům přiřadí skóre. Krom toho vám Google Lighthouse poskytne i doporučení, díky kterým můžete zlepšit technický stav své webové stránky.

lighthouse1

Tento plugin opět využijete při technické kontrole webu. Na dané stránce, kterou chcete prozkoumat, aktivujete plugin a ten stránku prozkoumá z hlediska odkazů. Můžete tak zjistit, zdali všechny elementy s odkazy – například tlačítka nebo slova s hypertextovými odkazy – fungují a přesměrují uživatele na požadovanou stránku.

check-my-links

Výhodou Check My Links není pouze to, že zobrazí počet prolinků na dané stránce, ale i odkazy zvýrazní. Platné odkazy se označí zelenou barvou a ty, se kterými je něco v nepořádku, zase – klasicky – barvou červenou.

Scraper

Stalo se vám někdy, že vám došla inspirace při zpracovávání klíčových slov v analýze? Plugin Scraper se vám bude tedy zajisté hodit. Pomocí tohoto rozšíření můžete z dané stránky vytáhnout kvanta textu, který se na webové stránce nachází a z něj pak klíčová slova čerpat. Například se skvěle hodí při práci s klientem, který nabízí produkty. Můžete totiž prozkoumávat dané kategorie a podle těch pak klíčová slova volit.

scraper

Výhodou bezesporu je i možnost data kopírovat či exportovat a následně je očistit podle svých potřeb.

SEO META in 1 CLICK

Tento plugin využijete především při analýze webu z hlediska meta descriptions nebo titles. SEO META in 1 CLICK nabízí přehledně zpracovaná data, která jsou roztříděna do jednotlivých sekcí. Díky tomu hned vidíte, jaký title nebo description daná stránka má. Kromě toho je zde i uveden počet znaků pro jednotlivé elementy, což vám může pomoci při jejich tvorbě či úpravách.

Dozvíte se zde ale i informace o odkazech či obrázcích, které se na dané stránce nachází. Například se můžete dozvědět, jaké odkazy nemají title, nebo jaké obrázky nedisponují ALT textem.

seo-meta-in-1-click-1seo-meta-in-1-click-2

Mobile simulator

Tento plugin se vám bude hodit zejména při zhodnocení vzhledu webové stránky na různých zařízeních. Na tento aspekt je důležité dbát, jelikož SEO se čím dál více prolíná s UX a webové stránky by měly být pro uživatele pohodlné a přívětivé na jakémkoliv zařízení. Můžete tak zjistit, zdali je váš web responzivní.

mobilemobil

Největší výhoda pluginu Mobile simulator je, že vizualizuje rozložení webových stránek na nejrůznějších modelech a značkách mobilních zařízení v životní velikosti. Můžete se tak podívat jak se obsah zobrazuje na telefonu jakékoliv značky. Další výhodou je i možnost převrácení vizualizovaného telefonu do horizontální polohy. S obsahem dané stránky můžete také na vizualizovaném telefonu interagovat. Ujistíte se tedy, že i na jiných zařízeních vše funguje tak, jak má.

Závěr

Tak a jsme u konce… Vidíte, že nepotřebujete nutně spoustu specifických či placených programů, abyste udělali alespoň základní analýzu webu. Výhoda pluginů je, že jsou nejen rychlé a většinou zadarmo, ale je jich především takové množství, že pro daný účel ve své SEO analýze vždy nějaký najdete!

Blog

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Tomáš Ajksner
SEO Specialist


tomas.ajksner@effectix.com

Více o Tomášovi

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl