#Digicamp aneb výcvik social media

4 minuty čtení

24. 4. 2018

Digicamp je kurz, který nabízí nejen základy v social media, ale také v oblasti PPC. Profíkem za pár týdnů, off-line a v Praze. Jak kurz probíhal a více, se dočtete v článku.

Jak to celé probíhalo?

Na začátku stačí vybrat vhodný kurz, na výběr máte ze tří možností: 1) Junior Social 2) Junior PPC 3) Advanced PPC. Jak již napovídá název, moje volba byla jasná! Pak už se jen přihlásit a vyčkat na potvrzující e-mail ohledně přijímacího telefonátu. Dostanete na výběr pár termínů, upřesníte si čas callu a pak už jen nezapomenout.

Čekám, čekám a nikdo mi nevolá, už jsem připravená s papírem a tužkou i nějakými vlastními poznámkami. Protože furt nikdo nevolá, rozhodla jsem se vzít věci do vlastních rukou a asi tak čtvrt hodinky po stanovém čase volám já, a to spoluzakladateli Jakubovi Chourovi. No jo, hodně práce… „tak jsem se do toho zabral, že jsem úplně zapomněl“, zněla omluva (všichni jsme jen lidé ☺). A tak jsme se do toho pustili. Přijímací pohovor je spíše taková formalita na ujasnění náročnosti a obsahu kurzu, aby jedna ze stran nebyla překvapená. Také jsem byla informována o časové náročnosti kurzu – ten vyžaduje hodně samostudia plus docházení na workshopy.

Pět workshopů a je to!

Celý kurz je založený na čtení a samostudiu pomocí odborných tuzemských i zahraničních článků, proto jsou nutné alespoň základy angličtiny. Před daným kurzem dostanete vždy odkazy na prostudování a domácí úkol. Na hodinu tak přijdete již s povědomím o dané problematice a workshop je tu pro ujasnění si teorie a zkoušení na praktických zadáních.

Na workshopech bylo fajn, že vše se vysvětlovalo jasně a srozumitelně. Byla příjemná a přátelská atmosféra. Diskutovalo se na probíraná témata a po workshopu se skoro vždy šlo na pivo. Takže máte možnost se se všemi seznámit. Ani lektoři nechyběli, a tak se probírala různá témata, kdo kde pracuje, záliby apod., jak je to u piva zvykem.

Tímto kurzem nás provázel Michal Krhut a Lucka Jebavá z Boomerang Communicaton. Pojďme se mrknout na náplň kurzů. Takhle budete mít představu, co přibližně vás čeká a nemine. Pravdou však je, že Lucka a Michal dost přizpůsobovali obsahy lekcí našim požadavkům. A tak je každý termín kurzu svým způsobem jedinečný.

1 – Jak na obsah, který zboří ty internety: jak se ptát na ty správné otázky, práce se značkou a personami, “must have“ neboli co musí mít každý příspěvek.

2 – Facebook jako performace platforma: teorie nastavování kampaní a zkoušení v praxi.

3 – Jak pracovat s Instagramem: rozdíl mezi Facebookem a Instagramem, co musíte vědět o Instagramu, rozpoznávání příspěvků, co budou fungovat, jak rozvíjet profil a jak nastavit reklamu.

4 – Vyhodnocování kampaní a Facebook stránky: teorie vyhodnocování kampaní, orientace a práce v Business manageru a ukázka vyhodnocení na reálných kampaních.

5 – Opakování, doplňování a ujasňování znalostí.

Ať už jste úplní nováčci, nebo pracujete v onlajnu a potřebujete oprášit nebo získat základní pilíře pro svou práci v social, tento kurz je přesně pro vás. A jak budete s informacemi nakládat dál, vzdělávat se a rozvíjet, to už je jen na vás.

Blog

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl