Využijte sílu sociálních sítí

Potřebujete pomoc s návrhem komunikační strategie, vybrat vhodnou sociální síť pro svou cílovou skupinu, vytvořit placené kampaně, optimalizovat reklamy, oslovit influencery nebo zajistit komplexní správu sociálních sítí? Pak je náš tým odborníků na sociální platformy přesně to, co hledáte!

klara-faiglova-socialni-site

Klára Faiglová
Head of CZ Social Media Team

Co vám spolupráce přinese

Známost značky

Díky špičkovému obsahu budete vidět. Naši specialisté, grafici a copywriteři pro vás vytvoří kampaně, texty, fotografie a grafy, které nezapadnou. Pracujte na známosti své značky komplexně.  

Tržby z kampaní

Vytěžte ze sociálních médií maximum. Správně nastavené výkonnostní kampaně posunou vaše tržby o úroveň výše. Naši performance specialisté vám pomohou!

Angažovanou komunitu

Spolupracujeme s influencery. Víme, jak na community management. Toužíte prorazit s novým produktem nebo chcete více pracovat se svou komunitou?

Klára Faiglová
Head of CZ Social Media Team

Jak dosáhneme reálného výsledku

Navrhneme komplexní reklamní strategii. Zacílíme relevantní publikum. Různými způsoby pokryjeme různé fáze nákupního cyklu. Vytvoříme integrovaný plán tvorby obsahu. Kampaně optimalizujeme a průběžně vyhodnocujeme. 

Poptejte správu sociálních sítí 

socialni-site

Jakou roli hrají sociální sítě

Jakou roli hrají sociální sítě

Jakou roli hrají sociální sítě v marketingové komunikaci firmy?

V určitém smyslu je marketingová komunikace hlasem společnosti, díky němuž se můžete zaměřit na svou cílovou skupinu a utvářet vztahy s klienty. A právě věrnost zákazníků hraje v tomto ohledu klíčovou roli. Pokud se firma rozhodne pro působení na sociálních sítích, jejím záměrem je bližší komunikace s velkým počtem zákazníků najednou a snaha propojení značky s místy, událostmi, zážitky a pocity. Jednodušeji řečeno: společnost se snaží o zlepšení jména a zapsání do širšího povědomí. Zároveň ale nesmíme opomenout, že jakákoliv komunikace na sociálních sítích se stává součástí image firmy, a proto veškerá práce na těchto platformách vyžaduje značnou míru opatrnosti.

Náš tým specialistů na sociální sítě je sestaven ze zkušených profesionálů, kteří vědí jak pracovat, aby výsledky byly jak efektivní, tak i hodnotné a přínosné pro koncové uživatele. Od stratéga, videomakera, fotografa, copywritera, grafika až po kolegy, kteří se zabývají samotnou tvorbou obsahu a výkonnostními kampaněmi. 

Abychom účinně využili potenciál klienta, který se s námi rozhodne spolupracovat, dochází k předání dosavadních výsledků a dat. Tento krok je nezbytný pro soulad a návaznost stávající identity a brandu v naší budoucí práci.

 

Jakou roli hrají sociální sítě

Nejprve našim klientům vytváříme návrh obsahu. Vše do sebe musí zapadat. Navrhneme specifickou strategii šitou na míru, aby byla co nejvíce efektivní a přinášela výsledky. Férové jednání, flexibilita a důvěra jsou pro nás stěžejní, proto od nás naši klienti dostávají pravidelné reporty, na základě kterých se vzájemně domlouváme na dalších krocích. 

Do svých strategií zahrnujeme práci na platformách Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, TikTok, Twitter či nově populární Clubhouse. Optimální nastavení vždy hledáme jako tým: brainstormujeme, vymýšlíme, sestavujeme, kombinujeme – a výsledkem je strategie šitá vám na míru. Zároveň dbáme, abyste neztratili svou stávající identitu, a díky naší spolupráci získali přesně ty detaily, které vám doposud v celkové mozaice chyběly. Vždy připravujeme hned několik návrhů, abyste měli z čeho vybírat.

 

Obsahový i výkonnostní marketing

Protože všeobecně se dá říci, že zákazníci jsou neustále zahlceni novým obsahem všelijakého druhu, je třeba při plánování strategie dbát na relevantnost, hodnotnost a ideální načasování. Obsahový marketing zaměřený na tvorbu a distribuci dokáže zvýšit objem prodejů, zúročit investované náklady, získat nové zákazníky a u těch stávajících vybudovat silnější vztah k značce. 

Aby ale obsahová strategie správně fungovala, je zapotřebí ji podpořit i dalšími pilíři online marketingu a jedním z nich je výkonnostní marketing. 

Výkonnostní marketing se zabývá sekundárním výkonem kampaní. Měří, buduje a optimalizuje zdroje návštěvnosti a v neposlední řadě zvyšuje konvertibilitu webu. Pro nás, jakožto klíčového Google partnera, je stěžejní analytika návštěvnosti a průzkum chování na webu prostřednictvím Google Analytics. Dále výkonnostní testy, optimalizace, zvyšování důvěryhodnosti a vylepšování obsahu. 

Obsah publikovaný na sociálních sítích by měl nejen korespondovat s komunikační strategií brandu, ale zároveň musí být i správně nastavený a zacílený na adekvátní respondenty. 

A komu všemu jsme se sociálními sítěmi pomohli? Mezi naše klienty patřili či stále patří Philips HUE, Philips Lighting, L'Occitane, Fjällräven, Herbalife, obchodní dům Kotva, Avenberg, Nivona a mnoho dalších značek.

Nechte si vypracovat nabídku 

Obsahový i výkonnostní marketing

6 - Obsahový i výkonnostní marketing (1)

Obsahový i výkonnostní marketing

Co nabízíme:

Performace

performance

Performance

Reklama na sociálních sítích nemusí vždy být jen o příspěvcích a komunitě, protože se jedná o skvělý prostor i pro výkonnostní reklamu. Sociální sítě nabízejí unikátní možnosti cílení reklamy, díky kterým získáte nové relevantní uživatele pro svůj web, které byste jen pomocí klasických PPC kampaní nikdy neoslovili.

Facebook a Instagram nabízejí jedinečná zacílení na základě dat pro Lookalike publika, nebo díky zájmům. Síť LinkedIn oproti tomu vyniká širokými možnostmi zaměření na pracovní oblasti nebo profesní zkušenosti. U Twitteru zase máte možnost cílit na uživatele například podle témat, o která se zajímají. TikTok zase nabízí cílení na uživatele, kteří provedli interakci s nějakým druhem obsahu v určité kategorii a lidé, kteří sledují nebo zobrazili profil v určité kategorii. Obě tyto možnosti dávají možnost perfektně zacílit na publikum, které by mohlo mít zájem o vaše produkty a služby, a která je navíc aktivní na této platformě. 

Reklama na sociálních sítích může pomoci plnit nejrůznější cíle, které jste si stanovili ve svém podnikání. Od nejjednoduššího přivedení relevantních uživatelů na váš web, přes konverzní kampaně s cílem zvýšení prodeje produktů nebo služeb až po získání nadějných kontaktů pro svůj obchodní tým. Pokud vás stále přepadají pochybnosti o vhodnosti nebo možném přínosu reklamy na sociálních sítích právě pro vaše podnikání – neváhejte se nás zeptat: rádi vám na všechny dotazy odpovíme a se vším poradíme. Nebo pro vás rovnou vytvoříme audit kampaní zdarma!

cHCI AUDIT KAMPANÍ

Navnímání klienta

Seznámíme se s klientem, s jeho značkou, celkovou vizí a samozřejmě i s nabízenými produkty nebo službami a vymyslíme nejlepší možnou strategii. Sladíme si očekávání.

Audit

Začneme auditem stávajícího účtu. Zkontrolujeme Facebook pixel, produktový feed a jiné datové zdroje. Díky tomu budeme schopni rychleji a lépe optimalizovat kampaně. 

Tvorba kreativy

Navrhneme funkční řešení. Od první myšlenky až po finální grafické zpracování. Získáte vizuálně přitažlivou a funkční kreativu, která zaujme vaši cílovou skupinu zákazníků.

Příprava kampaní

Vždy začínáme kampaněmi, o kterých víme, že jsou u klientů obecně nejefektivnější, a následně přicházíme s individuálním návrhem. 

Optimalizace

Kampaně budeme na každodenní bázi monitorovat – konkrétně jejich celkové chování a na základě nově získaných poznatků je upravovat, aby byly pro klienta co nejpřínosnější.

Testování

Dále budeme testovat i další možnosti cílení nebo umístění reklamy, abychom maximálně využili potenciál jednotlivých sociálních sítí a tím z dlouhodobého pohledu maximalizovali výnosy z reklamy.

Reporting

O průběhu kampaní a dílčích výsledcích klienta informujeme formou pravidelného online reportingu či prostřednictvím callů a osobních schůzek.

V rámci správy kampaní na sociálních sítích pro vás samozřejmě vyřešíme i nutné technické náležitosti:

Správné nasazení Facebook pixelu, konverzních skriptů a nastavení Google Analytics. O rozsahu počátečních prací záleží na aktuálním stavu vašeho webu, jestli provedeme kompletní nastavení či zda jen překontrolujeme, že je vše nastaveno správně.

V případě, že máte zájem i o získávání nových kontaktů vám rádi pomůžeme s napojením platforem přímo do vašeho CRM systému.

Rádi vám také pomůžeme, pokud máte v nabídce velké množství položek a nevíte si rady s úpravami a správným formátem vašeho produktového feedu pro jednotlivé platformy – pro tyto účely používáme nástroj Mergado.

A protože vás určitě bude zajímat, co vám reklama na sociálních sítích přinesla, vytvoříme vám online report v Google Data Studiu, do nějž napojíme všechny platformy, které budeme používat, abyste měli všechny výsledky přehledně na jednom místě. A pokud pro reporting preferujete Google Analytics, můžeme vám potřebná data z reklamních systémů poslat přímo do něj.

Co od kampaní můžete celkově očekávat?

  • Rychle zvýšíme relevantní návštěvnost na vašem webu.
  • Oslovíme vhodnou cílovou skupinu tím nejvhodnějším sdělením.
  • Rozšíříme povědomí o značce.
  • Zapojíme nestandardní formáty a odlišíme vás od konkurence.
  • Zvýšíme počet objednávek.
  • Zanalyzujeme výsledky a pravidelně vám budeme reportovat přínos kampaní.
  • Zajistíme vám náskok před konkurencí.

 

content marketing

Content marketing

Content marketing či česky obsahový marketing je marketingová strategie, jejíž pomocí značka buduje a udržuje kontakt se svými zákazníky v rámci obsahu na sociálních sítích. Content marketing ale neznamená pouze strohé blogování nebo psaní příspěvků na Facebooku.

Proč je content marketing potřebný?

Díky obsahovému marketingu si dokážete vybudovat silné publikum potencionálních zákazníků. Kvalitní a uživatelsky hodnotný obsah přitáhne čtenáře a ti se začnou o vaši nabídku či firmu více zajímat. A z uživatelů, kteří na vaše stránky původně zavítali jen jako čtenáři, se mohou v průběhu času stát pravidelní zákazníci. Při tvorbě contentu je důležité pochopit zájmy respondentů a nabídnout jim relevantní obsah. Nelze tedy jen psát o svých produktech a službách, ale měli byste se zajímat i o další potřeby svých zákazníků. Důležité je i zaujmutí uživatele konkrétní sociální sítě, k čemuž nestačí jen textové příspěvky, ale je potřeba zapojit i obrázky a videa. Obsah by měl být pro čtenáře – respektive budoucí zákazníky – zajímavý: poučný, vzdělávací, zábavný či případně kombinovaný aby získal jejich pozornost. Díky tomu může čtenář získat pozitivní vztah k produktu, službě či značce celkově, což má vliv na jeho nákupní chování. Všechny tyto aspekty obsahového marketingu v kombinaci se zásadami vaší firemní identity je třeba skloubit v jednotnou komunikaci na sociálních sítích. 

V rámci obsahového marketingu musíte přemýšlet v širším kontextu a delším časovém horizontu – jednorázový a samoúčelný obsah nemá z hlediska dlouhodobé koncepce sebemenší šanci. Protože se toto odvětví neustále vyvíjí, je třeba se obsahovému marketingu na sociálních sítích plně věnovat. My vám pomůžeme přesně určit, jaký typ content marketingu zahrnout do vašeho marketingového plánu a jak konkrétně s obsahem a komunikací naložit. 

Pokud chcete svůj obsah zobrazovat díky organickému dosahu, tak ideální volbou pro vás bude sociální síť TikTok, která vaši tvorbu umístí na domovskou stránku uživatelů i bez inzerce. Algoritmus totiž pozná, na co diváci chtějí sledovat z jejich předchozího chování na síti.

Zabývat se content marketingem na sociálních sítích je v dnešní době nezbytné pro růst vašeho podnikání a povědomí o značce.

proc je content potrebny

proc je content potrebny

kdo je influencer

co je influencer marketing

Influencer marketing

Kdo je influencer?

Za influencera či ambasadora značky označujeme člověka, který ovlivňuje větší množství uživatelů. V praxi jsou jimi v marketingu nejčastěji označováni youtubeři, instagrameři a další vlivné osobnosti, kteří jsou úspěšní a populární ve svých oborech, díky čemuž jejich profily na sociálních sítích sleduje významný počet fanoušků. A nemusí jít jen o ty s miliony fanoušků, ale i méně exponované osobnosti, které sleduje méně followerů, ale přesto jsou ve své oblasti známí a disponují nezanedbatelným vlivem.

Co je influencer marketing?

Influencer marketing je způsob, jak na trh uvést zboží a služby prostřednictvím vlivných osobností. Jeho správným zacílením pozdvihneme váš brand pro stávající zákazníky a zároveň oslovíme i nové. Spotřebitelé snáze uvěří autoritě, kterou znají a sledují její příspěvky, což pomůže vaší firmě budovat důvěryhodnost na sociálních sítích. 

Nejenže rozumíme influencer marketingu, ale chápeme i váš brand a známe zásady marketingu, díky čemuž dokážeme vše efektivně propojit v ucelenou komunikaci. Zároveň tvoříme výkonnostní kampaně a umíme i propagovat kombinaci ambasadorovy tvorby s vaší stránkou.

 

Proč spolupracovat s agenturou?

Poskytneme vám plné pokrytí služeb potřebných pro jednorázovou či dlouhodobou komunikaci vaší značky prostřednictvím influencerů na sociálních sítích. Pomůžeme vám stanovit cíle a vytvořit celou strategii propagace, v jejímž rámci určíme, jaké sociální platformy jsou pro vaše podnikání nejlepší. Disponujeme vlastní databází influencerů, kterou neustále rozšiřujeme, a toho nejvhodnějšího pro vás snadno nalezneme. Vyjednáme za vás nejvýhodnější podmínky spolupráce, která bude i právně ošetřena. S vybraným ambasadorem vaší značky budeme intenzivně komunikovat a dohlížet nad celým výstupem. Celou kampaň zakončíme souhrnným vyhodnocením, v jehož rámci vám poskytneme i statistiky jednotlivých publikovaných výstupů.

Váš produkt či službu můžeme díky vybraným influencerům propagovat na denně využívaných sociálních sítích, jako jsou Instagram, Facebook, blog, YouTube či TikTok. Pro úspěšnou a účinnou spolupráci je klíčové vybrat vhodnou osobnost. Pro budování vašeho brandu můžeme využívat nejen micro influencerů či větších ovlivňovatelů, ale samozřejmě i celebrity. Vhodného ambasadora pro vaší značku vytipujeme na základě našich kritérií, jako je enagement rate, dosah, cílová skupina, relevance, aktivita a tvorba influencera. Dle stanovených cílů zvolíme vhodný druh propagace. Často u spoluprací kombinujeme více z uvedených: ambasadora celé značky, slevové kódy, soutěže, dárkové balíčky, reels, giveaway, takeover (= převzetí social media kanálu daným ambasadorem značky) a sponzorovaný obsah.

Díky influencer marketingu si můžete vybudovat komunitu na sociálních sítích a zvýšit jak jejich návštěvnost, tak návštěvnost na webových stránkách a oslovit nové zákazníky.

CHCI INFLUENCER MARKETING

 

Proč spolupracovat s agenturou

18 - Proč spolupracovat s agenturou

Proč spolupracovat s agenturou

Workshopy a konzultace

Že už vaše firma disponuje vlastním marketingovým týmem? Nevadí! I v takovém případě pro vás máme nabídku, která vám může být nápomocná, protože workshopů a novinek ze světa online marketingu není nikdy dost. Sestrojíme vám tak individuální školení přesně pro potřeby vaší firmy.

CHCI ŠKOLENÍ

20 - workshopy

Moderní nástroje pro Sociální sítě

Zoomsphere/Hootsuite

Zoomsphere nám umožňuje správu sociálních sítí (Facebooku, Instagramu, LinkedInu, Twitteru, Youtube) z jednoho místa. Díky sofistikovanému publikačnímu kalendáři můžeme jednoduše plánovat obsah společně s klientem, Zoomsphere Analytics pak usnadňuje práci s daty, Monitoring klíčových slov je užitečný pro kontrolu reputation managementu, Customer care zajistí bezproblémový community management.

Google Tag Manager

Nevíte si rady s nasazením měřících kódů a váš programátor je zaneprázdněný? Naši specialisté ovládají Google Tag Manager, takže veškeré nastavování měření Facebook pixel, Google Analytics či jiné platformy vyřešíme za vás.

Mergado

Základem úspěšného výkonnostního marketingu na sociálních sítích je správně nastavený feed a pokročilá práce s ním. V Effectixu máme své certifikované Mergado specialisty, kteří si poradí s úpravou XML feedu tak, aby splňoval podmínky pro jakoukoliv platformu.

Data Feed Image Editor

I dynamické kampaně můžou vypadat zajímavě! Díky Data Feed Image Editoru dostaneme do produktových obrázků doplňující informace. Můžeme tak zvýraznit produkty, které jsou ve slevě, s dopravou zdarma nebo k nim přidat časový odpočet. Odlišíme vaše reklamy od konkurence.

Boosterberg

Tvorba příspěvků nekončí jejich zveřejněním, opravdová zábava začíná po publikaci! Díky Boosterbergu automatizujeme pomocí pravidel podmínky pro placenou reklamu a můžeme je optimalizovat v čase podle jejich výkonnosti. Výsledky si chválí nemálo našich klientů.

 

Úspěchy u našich dlouhodobých klientů

Finanční úspora při náboru

+95%

Meziroční zvýšení dosahu


+267%

Meziroční navýšení tržeb


+99%

Nárůst míry zaujetí


+55%

Poptejte správu sociálních sítí 

Pojďte do toho s námi. Každá minuta se počítá!

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl