Influencer marketing přinesl 22 % obratu e-shopu s kosmetikou

Jiří Simonides

4 minuty čtení

14. 11. 2023

Zapojení influencerů do marketingové strategie je oblíbeným a efektivním způsobem, jak budovat povědomí o značce a výrobcích, zvyšovat prodeje a vytvářet autentický obsah. Lidé influencerům často věří více než klasické reklamě. A dobří influenceři mají své věrné publikum a mohou sdílet zkušenosti s produkty osobněji a věrohodněji. 

Spolupráce s influencery také pomáhá oslovit mladší cílové skupiny, které tráví hodně času na sociálních sítích. Influencer marketing je interaktivní a umožňuje rychle sbírat feedback od fanoušků. Proto jej i my zapojujeme do marketingovýh kampaní našich klientů. Jak se nám osvědčil u výrobce kosmetiky L'Occitane? 

Udržte vysoké prodeje i po Black Friday!

Po intenzivním období Black Friday v roce 2022 jsme spolu L'Occitane chtěli udržet dynamiku prodeje a zároveň přilákat nové zákazníky do e-shopu. Cílem bylo nejen podpořit předvánoční prodeje, ale také rozšířit zákaznickou základnu a zviditelnit značku. Komunikaci jsme naplánovali pečlivě měsíc a půl dopředu.

Nikol Leitgeb představuje produkty L'Occitane

Nikol Leitgeb

Ačkoli mix menších a středních influencerů může být někdy efektivní strategií, s klientem L'Occitane jsme se rozhodli vsadit na jednu kartu. A to velkou. Díky zkušenostem v influencer marketingu jsme v Effectix dobře věděli, že Nikol Leitgeb (Štíbrová) bude skvělá volba. Má velmi aktivní a loajální publikum, které interaguje i s reklamním obsahem, který Nikol umí atraktivně podat. Z hlediska demografie a zájmů je velmi afinitní pro kvalitní kosmetiku. Klíčem k úspěchu pak byl perfektní brief a rozfázování komunikace na engagement, teaser a finální konverzi.

Tři fáze komunikace

Engagement: Soutěž (5. 11.) představila značku L'Occitane sledujícím Nikol a přivedla tisíce sledujících profilu klienta.

Teaser: Adventní kalendář (29. 11.) představil šíři produktů, vyvolal pozitivní vánoční emoci a zvýšil očekávání a zájem o nabídku L'Occitane.

Konverze: Ve videu z prodejny (10. 12.) Nikol ukázala produktové portfolio L'Occitane, sdílela slevový kód 20 % a nasměrovala uživatele do prodejen i do e-shopu.

Nikol Leitgeb představuje adventní kalendář L'Occitane

Výsledky

Nárůst prodejů

Nejdůležitější byl přímý dopad na prodeje. Nikol Leitgeb přinesla po dobu platnosti kuponu téměř 30 % objednávek a přes 22 % celkového obratu online a další prodeje v kamenných prodejnách. Díky unikátnímu slevovému kódu bylo možné tyto výsledky přesně změřit a připsat je právě této influencer kampani.

Viditelnost

Téměř 1.9 milionu zobrazení a odhadovaný dosah mezi 400 až 500 tisíci unikátních uživatelů. Posílili jsme povědomí o značce a produktové nabídce v klíčovém období sezóny.

Instagram boost

Klientův Instagram vyrostl o neuvěřitelných 11 000 sledujících.

nfluencer spolupráce s Nikol Leitgeb pro značku L'Occitane


Závěr

Tato case study jasně ukazuje sílu správně načasované a rozfázované influencer marketingové kampaně. Spolupráce s Nikol Leitgeb nejenže splnila očekávání L'Occitane v podobě zvýšených předvánočních prodejů a rozšíření zákaznické základny, ale také posunula brand awareness značky.

Jste připraveni na vánoční sezónu? Inspirujte se u Effectix nebo se nám ozvěte. Rádi pomůžeme naplánovat influencer kampaně i vám.

Blog

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Jiří Simonides
Head of Strategy

+420 606 404 819
jiri.simonides@effectix.com

Více o Jirkovi

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl