Jak a kde brát inspiraci pro copywriting? Díl 4.: HR trochu jinak

Roman Čelechovský

4 minuty čtení

17. 2. 2020

Lidské zdroje – ty jsou nevyčerpatelné. Jak k nim přistupovat? Jak s nimi jednat a následně zpracovávat přijatou energii? A co dělat, když… O tom všem pojednává 4. díl našeho copyspeciálu.

C2-768x294

Inspirace je všude kolem nás – a to i v práci, v rodině či v hospodě s přáteli v podobě lidského faktoru. Je výborné, když si o své kreativní práci můžete pohovořit se známými z profesních kruhů. Pravidelně se po hospodách potkávám se spolužáky z vejšky a ex-kolegy z Topzine.cz, kde jsme kdysi všichni jako studenti začínali a dnes jsme samozřejmě v oboru již dál.

Moji kamarádi tak jsou třeba šéf jedné marketingové agentury, editorka z iHNed.cz, redaktoři České televize či MF Dnes (mimochodem: u české lůzy to je krajně neoblíbený novinář – i to je jeden z důvodů, proč bych novináře dělat nechtěl, byť i v této oblasti nějaké zkušenosti mám). Samozřejmě se vždy bavíme o tom, co aktuálně děláme a já tak mám jedinečnou možnost dostat erudovanou zpětnou vazbu, kterou mi kolegové v práci či klienti nemůžou z odborného hlediska poskytnout. A opět tak sbírám inspiraci pro budoucí práci. Z tohoto ohledu je zkrátka fajn, když máte přátele z oboru.

No ale funguje to i naopak: jindy zase jdu do hospody s kamarády, kteří působí v úplně jiných oblastech. A i jim ukážu své práce. Dostanu tak spontánní zpětnou vazbu od lidí, kteří na mé výtvory koukají nezasvěcenýma a laickýma očima. A tahle zpětná vazba má úplně stejnou hodnotu, jako ta z odborných kruhů.

Pijte!

Tenhle bod přímo navazuje na ten předcházející. Pravidelná konzumace alkoholu ještě z nikoho chytřejšího člověka sice neudělala, ale když k popíjendu správně přistoupíte a pácháte jej s těmi pravými lidmi, i tato zdánlivě kratochvilná aktivita vás může posunout dál. Jde o to, že střízliví lidé obecně většinou neříkají, co si doopravdy myslí. Proto je dobré čas od času se hodit s kolegy či přáteli do pohody a od odšněrované lidské existence přijímat zpětnou vazbu na své pracovní aktivity i na sebe sama. Občas sice nemusíte slyšet to, co úplně chcete, ale i tímto se posouváte v lize nahoru a sbíráte inspirace.

Dobré také je jezdit třeba na chaty, kde se konzumuje několik dnů v kuse. Z vlastní zkušenosti znám, že když partička expertů s nakopnutým zbytkáčem začne brainstormovat, stojí to za to. A často se sám sebe ptám: jak je možné, že když potřebuju v kanceláři něco v rychlosti vymyslet, proč to tak bolí a trvá, když tady se správnými lidmi a ve správném rozpoložení to jde úplně samo?!

Ale upřímně: všechny podměty, které z chování tohoto bodu sesbíráte, budou z 90 % odpad. Ale těch zbývajících 10 % – ty mohou mít pro vaši kreativitu cenu zlata. Jenom je třeba nebýt úplně namol, aby váš mozek ty diamanty, až přijdou, dokázal zaznamenat a uložit. Pokud jste alkoholik, tak si raději vše zapisujte do mobilu – nebo raději do notýsku, pokud patříte jako já k lidem, kteří v opilosti ztrácejí mobily.

A v příštím díle si povíme, jak se naopak neztratit ve světě nevyzpytatelných internetů a drsných diskuzních fór.

Pokud vás tento článek zaujal přečtěte si i ostatní části tohoto seriálu:

Blog

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Roman Čelechovský
Content Specialist


Více o Romanovi

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl