Jak pozvednout svůj Instagram na vyšší úroveň? Využijte aplikaci Canva

Denisa Staňková

5 minut čtení

6. 5. 2021

Máte firemní či osobní Instagram a rádi byste ho vylepšili, aby byl pro fanoušky vizuálně i obsahově přitažlivější? Chtěli byste kromě fotek zapojit také grafiku, ale nejste zrovna profi grafik? V tom případě by vaší pozornosti neměla uniknout Canva.

S touto online aplikací zvládne vytvořit jednoduchou grafiku opravdu kdokoliv. A co víc? Ještě vás to bude bavit a budete chtít objevovat další a další možnosti, které Canva nabízí.

Co všechno vám Canva umožní?

Možností je opravdu nespočet. Pokud se zaměříme v tuto chvíli pouze na Instagram, jedná se především o tvorbu:

  • webové stránky pro BIO profil,
  • příspěvků – statických, animovaných, GIFů i mp4 videí,
  • stories.

K tvorbě všech výše zmíněných formátů máte možnost využít nekonečné množství šablon.

ukázka šablon

Ty si následně můžete upravit dle libosti, nebo si vytvořit úplně jiný, vlastní návrh. Využít můžete obsáhlou fotobanku, velké množství grafických prvků, ale také GIFů či videí. Samozřejmě si do Canvy také můžete nahrát vlastní podklady, a to ať už se jedná právě o fotografie a videa, či třeba vlastní font.

Začněte od začátku a vytvořte si webovou stránku pro BIO

BIO je první věc, kterou vaši fanoušci vidí, když se dostanou na váš profil. Tuto možnost určitě využijte, pokud máte kromě Instagramu také webové stránky, blog nebo e-shop a chcete tam své fanoušky přivést. Mít odkaz v BIO je v takovém případě základ, Canva vám ale umožní přidat odkazů více a ještě to bude vypadat opravdu profesionálně.

bio 

Odkazy navíc můžete měnit a přidávat takové, které jsou zrovna aktuální. Máte na blogu pro fanoušky nový recept? Přidejte link a odkažte na něj v příspěvku. Fanoušci tak nemusí recept složitě na vašich stránkách hledat a vy zvýšíte pravděpodobnost, že se na něj opravdu prokliknou.

O této funkci Canvy navíc příliš lidí neví, a tak by byla velké škoda jí nevyužít, jelikož se tím dokážete odlišit od konkurence.

Zvýrazněte speciální příspěvky

Speciální příspěvky si zaslouží speciální design. A s Canvou to není vůbec nic těžkého. Díky vytvořené grafice dáte fanouškům jasně a na první pohled najevo, že si nemají nechat příspěvek ujít.

Upozorněte na slevy

sleva1 sleva2

Připomeňte významné dny

vyznamnedny2 vyznamnedny1

Využijte Stories pro komunikaci s fanoušky

Nezapomínejte, že pokud chcete být na sociálních sítích opravdu úspěšní, jednou z klíčových věcí je budovat vztah s fanoušky a naslouchat jim. A velmi úspěšně to můžete dělat právě prostřednictvím Stories. Jaké jsou možnosti?

Vytvořte bingo

bingo1bingo2

Dejte prostor na dotazy

dotaz2dotaz1

Nejen tvorba, ale také možnost publikace

Další skvělá funkce na Canvě? Umožňuje vytvořené příspěvky publikovat přímo na Instagram. Tuto možnost vám Canva nabízí, pokud máte business účet propojený s facebookovou stránkou. V takovém případě si nemusíte vytvořené návrhy stahovat a přidávat je na Instagram ručně nebo přes jinou aplikaci, ale můžete si je přes Canvu rovnou naplánovat do kalendáře a následně publikovat.

Hodně muziky za nízkou cenu

Nejlepší na tom celém je, že Canva nabízí free verzi, díky které můžete prozkoumat celé prostředí aplikace, zkusit si vytvořit pár návrhů a až poté se rozhodnout, zda se vám aplikace líbí a zda chcete investovat do placené verze.

Na rozdíl od mnohých jiných aplikací nabízí Canva ve free verzi opravdu hodně a je tak možné, že placenou verzi ani nebudete potřebovat. Ta se vám bude hodit v případě, že budete chtít využívat větší množství fotografií a prvků z fotobanky, přidávat vlastní fonty nebo plánovat a publikovat svůj obsah. I placená verze je ale snadno dostupná – měsíčný poplatek je necelých 300 Kč.  

Využijte Canvu i mimo Instagram

Potřebujete vytvořit leták, plakát, prezentaci, přání nebo třeba banner na Facebook či LinkedIn? Ani to není problém.

Canva se stala opravdu oblíbeným nástrojem po celém světě a možnosti, které nabízí, se neustále rozšiřují. Nezůstaňte tedy pozadu a nalaďte se na vlnu #canvalovers. Uvidíte, že nebudete litovat.  

Odkaz: https://www.canva.com

Blog

SDÍLEJTE ČLÁNEK

TAGY

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Denisa Staňková
Project Manager


denisa.stankova@effectix.com

Více o Denise

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl