Jak se odlišit? Zkuste to s 360° produktovou fotografií.

Karol Veleba

3 minuty čtení

6. 6. 2019

Jako digitální agentura spravujeme několik desítek e-commerce projektů pro naše klienty. A téměř vždy je zadání stejné – maximalizovat růst obratu při minimálním PNO. Jednou z cest, jak tyto cíle splnit, je zvýšit konverzní poměr eshopu.

Jak na to? Například pomocí 360° produktových fotografií. Na jednom z našich vlastních projektů, eshop Be Dandy, jsme se rozhodli vyzkoušet, jak fungují právě 360° produktové fotografie. Jako partnera jsme si vybrali ATELIER MOŠNOV, studio, které je možná trochu dále od Prahy, ale na druhé straně pro klienta udělají první poslední a navíc se pyšní největším ateliérem v ČR se specializací na focení a natáčení pro produkty. A jak to probíhalo?

Poslali jsme jim kurýrem naši rozkládací tašku a čekali jsme na výsledek.  Do dvou dnů mi v mailu přistála složka, ve které bylo 72 profesionálních fotografií produktu ze všech stran, exe soubor  a dokonce i animace tašky což nás překvapilo asi nejvíc, protože jsme si to nedokázali představit.

A jak tyto fotografie nahrát na web? Náš eshop BeDandy.cz  běží na systému Shoptet, který nově umožňuje nahrávání takovýchto fotografií a tak jsme prostě importovali našich 72 fotek ke konkrétní tašce. Operace na pár vteřin. Výsledek si můžete prohlédnout ZDE.

Na reálná čísla ještě čekáme. Ale už jen pocitově to dalo našim produktům jiný rozměr. Je rozdíl dívat se na běžnou fotku, anebo vidět animaci rozbalování a produkt ze všech stran. Aktuálně plánujeme nafotit i další výrobky a věříme, že to bude jeden z faktorů, který zvýší konverzní poměr celého eshopu.

A něco navíc? Fotky, které jsme zaplatili v rámci 360° produktového focení můžeme využít na celou sérii bannerů napříč formáty a platformami a to pomocí GIF animace.

Jediné slabé místo, a asi je to hlavně Shoptetem, je to, že zatím neumíme dostat 360° fotky na HP webu. Ale věřím, že to je otázka času a tuhle novinku shoptet doladí do dokonalosti.

BeDandy_360-300x241img_0_0_33-300x241

img_1_0_36-300x241img_1_0_20-300x241

Blog

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl