Jak si teď zachovat podnikání? Přesuňte svůj kamenný obchod na e-shop!

5 minut čtení

22. 3. 2020

Zavřené cukrárny, květinářství, lahůdky i opravny obuvi. To však neznamená, že byste nepotřebovali dort na narozeninovou oslavu, květiny pro ty, na kterých vám záleží nebo gumáky pro děti, protože se venku rozpršelo. Právě naopak: všechny tyto maličké lokální obchůdky potřebujete.

A stejně jako vy potřebujete tyto obchůdky, tak stejně i ostatní lidé potřebují váš obchod. Jak ale na své (nejen) stálé zákazníky v aktuální době, kdy obchody musí být zavřené?

Jak si otevřít obchod v digitálním světě?

Zcela jednoduše: svůj zavřený kamenný obchod můžete během krátké chvíle přesunout na internet v podobě e-shopu. Bát neúspěchu se nemusíte, protože své věrné zákazníky či klienty už máte z dřívějška. Usnadněte jim nákupy a otevřete se v digitálním světě. Pomůže vám to překonat toto nejisté období – a co je důležitější: o své zákazníky nepřijdete.

A jak si můžete vlastní e-shop, krok po kroku, otevřít?

1. Vyberte si e-shopové řešení, které již existuje. Dnes opravdu není vhodná doba na to, abyste ztráceli čas hledáním programátora, jenž vám vytvoří e-shop na míru, který sice může vypadat krásně, ale jeho vytvoření bude trvat v řádech měsíců, a navíc ve světě rychlého internetu nebude umět stárnout. Za nás doporučujeme Shoptet: tato platforma je hotová, rychlá, spolehlivá, bezpečná, intuitivní a snadno se s ní sžijete, i když nejste digitální guru.

2. Vyberte si šablonu (hotový design s modelovými obrázky, prvky a rozložením), která nejvíce vyhovuje vašim potřebám. Volte nejen podle designu, ale i podle funkčnosti. Pokud si nevíte rady – nevadí: my vám s výběrem pomůžeme.

3. Registrujte si doménu. Hosting pro e-shop nabízí Shoptet v ceně pronájmu.

4. S naší pomocí zvládnete i základní nastavení obchodu – včetně měny a daňového nastavení. Objednejte si naši asistenci. 

5. Jakmile je základní nastavení hotové, připravíme vám strom kategorií. To znamená, že vaše produkty přehledně roztřídíme. Následně vám nastavíme jeden vzorový produkt, vytvoříme jeho parametry (velikost, barva apod.) i filtry, na jejichž základě si budete moci produkt sám ve svém novém obchodě vyhledat. Pokud alespoň občas nakupujete na internetu, už víte, že tato nastavení jsou pro prodej výrobku nezbytná. A co je důležité: na základě tohoto vzorového produktu budete sami vědět, jak si nastavit jakékoliv další zboží.

6. Pomůžeme vám vytvořit obsahové stránky, jako je stránka o vaší společnosti, příběh značky, kontakty, informace o platbách (dobírka, převod na účet, GoPay apod.) a způsobech dopravy (Česká pošta, kurýrní společnosti, vlastní doprava) a nezapomeneme ani na obchodní podmínky a GDPR.

7. Když už jsme u způsobů dopravy a plateb: i ty musí být důkladně nastaveny. Váš zákazník tak získá možnost vybrat si možnost dopravy a způsob placení, jaký sám preferuje. V současné situaci se doporučuje platba kartou předem, protože kurýrní společnosti omezily možnost placení v hotovosti.

8. Nemáte po ruce šikovného grafika? Nevadí! I grafiku vám zajistíme: vytvoříme bannery na úvodní stránku i do jednotlivých kategorií. Naučíme vás, jaké jsou grafické prvky na vašem novém e-shopu a jak je nastavit či vyměnit.

9. Chcete i prodávat zlevněné zboží či posílat zákazníkům newsletter? Na vašem novém e-shopu vám nastavíme takové marketingové moduly, které vám nejvíce pomohou. Je jich celá řada a určitě nevyužijete všechny, každopádně několik pro vás ideálních modulů stoprocentně najdeme.

10. Zároveň vám propojíme e-shop se sociálními sítěmi (Facebookem, Instagramem) a Googlem, případně i s cenovými srovnávači, jako je například Heureka a Zboží.cz.

11. Naučíme vás, jak zvládat administraci objednávek, orientovat se ve skladovém hospodářství, jak posílat faktury nebo i jak fungují dobropisy.

12. A na konec to nejlepší: svůj e-shop můžete testovat zdarma až 30 dní a teprve pak vám ho přesuneme na vaši vlastní doménu. Na naše služby vám nabízíme slevu 30 %, která platí do konce března. Suma sumárum vás nový e-shop nebude stát 100 nebo 200 tisíc korun – jak jste se možná obávali – ale jen 20 až 30 tisíc korun v závislosti na rozsahu prací.

Jdeme do toho? Kontaktujte nás.

Výběr našich referencí e-shopů na Shoptetu

Reference_CityZen

Reference_Scaserv

Reference_PolPet

Reference_TomasKlus

Reference_Domadlo

positrex-shoptet2

Blog

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl