Když chcete šokovat, připravte si klystýr!

Daniela Kántorová

4 minuty čtení

21. 8. 2023

Ano, opravdu je tento článek zaměřený na svět reklam.
Šokovalo vás to? Skvělé! To je totiž cílem. A co si budeme, reklama, která šokuje je vždycky dobrá.
Ještě než se pustíte do vymýšlení šokujícího obsahu pro vaši značku, podívejte se, jak na to šli v Liquid Death a třeba si z kluků rohatých vezmete příklad!

Chcete-li zaujmout, musíte získat pozornost. A tu získáte jak? Vzepřete se konvencím! 
Jestli se tohle někomu vážně povedlo, tak jednoznačně značce Liquid Death. Nadšenci, kteří za ní stojí, se rozhodli prodávat vodu v plechovkách, což je snadněji recyklovatelný materiál než samotné plasty. Zakoupit je ale můžete pouze přes e-shop – úlet, co?

Liquid Death byla spuštěna v roce 2019 v LA a s heslem „Zavraždi svou žízeň” začala raketově dobývat trh. Pozornost si mimo jiné získala svou odvážnou kampaní, které dominuje sada na klystýr. Ne, to není výmysl, tohle vážně vypustili ven! A výsledek? 


Merch v podobě sady na klystýr? Proč ne!

Pokud máte svojí vlastní značku vod, máte vyhráno. Jestli existuje někdo, komu se fakt daří šokovat a ještě na tom vydělávat, tak je to jednoznačně značka vod v plechovce Liquid Death. Tentokrát si v kreáči nebrali servítky a rozjeli jednu velkou fekal párty.

Pop-punková kapela Blind-182 je rozhodně něco, co nám, starší generaci (rozumějte těm, kdo jsme zažili první desetiletí 21. století), zůstane ve vzpomínkách už napořád. A to nejen díky hudbě, ale i image hlavního bubeníka Travise Barkera. Stačí se totiž na něj jednou podívat a máte vymalováno! Jeho tělo komplet pokrývá sbírka tetování, které v průběhu života nasbíral. A to není vše, v současné době mu fame přidává i to, že je manželem samotné Kourtney Kardashian.

Travis je sám o sobě výstřední a miluje všechno, co je tak trochu přes čáru. Marketing Liquid Death ho zaujal natolik, že se sám rozhodl společnost kontaktovat s nabídkou možné spolupráce. A to znamenalo jediné.

Challenge accepted!

V kreáči se zatopilo a myšlenka byla na světě. Jako inspiraci si vzali jeden z názvů desek skupiny, konkrétně té třetí z roku 99’ pojmenované „Enema of the State”, což v překladu znamená „Klystýr státu”. Slovní hříčka enemy/enema zavedla Blink-182 k výplachu střev a přesně to je přinejmenším symbolicky i podstatou spolupráce Liquid Death s Travisem. 

Voilà a merch je na světě!

Reklama značky Liquid Death


Sada klystýru s podpisem Travise Bakera míří na trh, ale pozor, pouze v omezeném množství. 
A jak že se taková limitka uvádí na trh? Stačí pár vět a nutná dávka odvahy.

 „Travis Barker hrál na bicí v hitovém albu Enema of the State. Dělá to z něj odborníka na klystýry? Ne. A my jimi také nejsme. Ale společně uvádíme na trh novou revoluční sadu na klystýr, která možná promění všechny vaše sny ve skutečnost. 
Každá sběratelská klystýrová sada Enema of the State obsahuje obrandovaný klystýrový balónek s vlastní značkou a plechovku Liquid Death o objemu 576 mililitrů s autogramem samotného Travise. Existuje pouze několik stovek kusů. Stačí mrknout a budou navždy pryč…“

Asi vás teď zajímá, zdali kampaň měla úspěch. Co myslíte?

I přes pořádně napálenou symbolickou cenu" 182 $ byl merch vyprodaný během necelých 24 hodin. 

Ale nezoufejte, pokud byste chtěli mít svojí limitku klystýru i vy doma, sehnat ji můžete na eBay. Jenom se plácnete trochu víc přes kapsu. Ceny merche tam šplhají až o šestinásobek.

 

Blog

SDÍLEJTE ČLÁNEK

TAGY

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Daniela Kántorová
Idea Maker


daniela.kantorova@effectix.com

Více o Daniele

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl