Marketing Mix Modeling

Investujete miliony do marketingu? Je čas to konečně dělat chytře

Investujete vy nebo vaše marketingové oddělení metodou pokusu a omylu? Spoléháte na „gut feeling" a intuici nebo zkušenosti při plánování kampaní? To už je přežitý přístup.
V dnešní přetlakové konkurenční aréně potřebujete marketingovou strategii postavenou na tvrdých datech. S využitím nejmodernějších technologií strojového učení a AI můžete konečně odhalit skutečný potenciál svých marketingových aktivit.
Marketing Mix Modeling je klíčem k optimalizaci rozpočtů a zisku konkurenčního náskoku.

MMM-prophet-decomposition

Co přesně vám MMM přinese?

Jasný přehled o výkonnosti napříč kanály.

MMM analyzuje obrovské objemy dat ze všech online i offline marketingových aktivit, vašich tržeb, konkurence i externích vlivů. Zpracovává je pomocí pokročilých algoritmů umělé inteligence. Výsledkem je detailní přehled o tom, jak přesně každá aktivita ovlivňuje váš byznys a přispívá k plnění vytyčených cílů.

  • Jakou roli hrají influenceři na Instagramu?
  • Měli byste spíše investovat do prémiových pozic na Google?
  • Nebo zamířit na televizi, rádio a venkovní kampaně?

MMM-response-curves-mean-spends-channel

MMM vám přesně ukáže, které kanály jsou pro vás zásadní a kolik tam efektivně investovat. Odhalí i skryté synergické efekty při kombinaci různých aktivit.

Maximalizace marketingové návratnosti

Pomocí MMM budete moci přesně naplánovat, kam investovat každou korunu z vašeho marketingového rozpočtu, abyste dosáhli maximálního možného výkonu a zisku. Nebudete už zbytečně přeplácet neefektivní kanály nebo aktivity. Místo toho optimálně nabudgetujete ty správné a získáte nejvyšší možné zhodnocení investic (ROI).

MMM-share-of-total-spend

Zpřesnění kampaní načasováním

Díky analýzám dokáže MMM identifikovat sezónní trendy, svátky a další časové vlivy, které mají dopad na váš byznys. To vám umožní načasovat kampaně do období se zvýšeným potenciálem a využít všechny příležitosti naplno.

Reagování na změny trhu v reálném čase

MMM není statický nástroj, ale živý model, který se průběžně učí z nových dat a updatuje dle současné situace. Zachytí i drobné posuny na trhu a ve spotřebitelském chování. Odhalí nové hrozby i příležitosti, než se stanou zásadními. Vaše strategie tak může být neustále optimalizována na aktuální podmínky.

MMM-cpa-distribution

Předvídání budoucích trendů

Z historických dat a identifikovaných vzorců dokáže MMM dopředu predikovat očekávané scénáře a trendy. Můžete testovat různé varianty marketingových strategií a rovnou simulovat jejich dopady. Získáte tak neocenitelný nástroj plánování založený na faktech a kvalifikovaných odhadech, nikoli pouhých dohadech.

MMM-actual-predicted-response

Chcete využít při marketingu sílu dat a AI naplno? A získat tak hmatatelnou konkurenční výhodu? Kontaktujte nás a využijte možností revolučního Marketing Mix Modelingu. Provedeme vás každým krokem a společně vytvoříme marketingovou strategii budoucnosti.

Kontaktujte nás a začněte využívat svá data na 100 %

Blog

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Jaroslav Vašut
Head of SEO & Data


jaroslav.vasut@effectix.com

Více o Jaroslavovi

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl