Náš podzim: Vyhráli jsme v soutěži WebTop100 a navázali spolupráci s COCUMA

Radim Kracík

6 minut čtení

1. 12. 2021

Vyhráli jsme WebTop100 v kategorii Nejlepší výkonnostní kampaň! A kromě toho jsme v téže soutěži zabodovali v kategorii Autentická kariérní komunikace, tentokrát těsně na druhém místě. V další soutěži Férový zaměstnavatel od Atmoskopu a Sodexa jsme taktéž skončili druzí.

To jsou úspěchy, kterých si pochopitelně ceníme. Navíc jsme vedle všech ocenění čerstvě rozjeli spolupráci s prestižním HR portálem COCUMA. Jsme vidět a věříme, že i nadále vidět budeme.

webtop100

První i druhé místo na WebTop100

V rámci kategorie výkonnostních kampaní jsme s klientem Cycology obsadili první místo. Základem tohoto úspěchu byly dva faktory.

První faktor je výborný agenturní tým, který o podnikání klienta přemýšlí v širších souvislostech a celou dobu přichází s nápady a podněty.

vykonnostni_1-misto

autenticka-karierni-komunikace_2-misto (1)

 

Druhé kritérium klade důraz na otevřenost, férovost a důvěru mezi klientem a agenturou. Díky skvělé spolupráci s kluky ze Cycology jsme dokázali rozjet efektivní kampaň, která se do obou výše zmíněných měřítek vešla.

V kategorii Autentická kariérní komunikace jsme skončili druzí. A přestože nás stále tak trochu mrzí, že prvenství nám uniklo jen o 2 %, vnímáme stříbrnou příčku jako velký úspěch, který byl navíc zasloužený, protože od loňského roku jsme investovali spoustu času do různých aktivit, které souvisí s HR a firemní kulturou obecně.

Jana Rebicerová, HR manažerka Effectixu, k tomu dodává: „Máme skvělý kolektiv lidí, který maká, chce se – nejen odborně – posouvat a dlouhodobě na tom s ním pracujeme. Zároveň má Effectix takovou vlastní DNA, která ale není moc vidět navenek. Proto jsme se rozhodli, že chceme ukázat, kdo jsme. Třeba nejsme pro každého, ale to nevadí, protože my víme, jaké typy lidí hledáme. A když už si vás vybereme, tak se můžete vsadit, že se s námi budete cítit skvěle.“

Během posledního roku se nám podařilo zrealizovat celou řadu aktivit, díky kterým jsme více vidět, a především se pozitivně projevily na počtu uchazečů o práci v Effectixu. Začali jsme HR videem, doplnili ho separátní kariérní stránkou, disponujeme programy pro školy, na kterých pravidelně přednášíme, a navázali jsme další spolupráce.

Férový zaměstnavatel a Effectix

Dále jsme se umístili na skvělém 2. místě v soutěži Férový zaměstnavatel roku 2021, kterou pořádá Atmoskop a Sodexo jako soutěž Zaměstnavatel roku. Toto ocenění jsme získali na základě zpětné vazby našich současných i bývalých kolegů, kteří na Atmoskopu popisují svou práci, tým a fungování celého Effectixu. Celkovou míru spokojenosti našich kolegů máme tak na krásných 83 %.

A čeho si u nás kolegové nejvíce váží? Největší míru spokojenosti máme ve férovém jednání, což je i jedna z našich firemních hodnot – Jediná spolupráce je férová spolupráce. Na stejné úrovni máme i celkovou spolupráci a následuje důvěra a vzájemné porozumění kolegů a celého týmu. To co nás spojuje je týmovost a fakt, že si zde skutečně důvěřujeme – což je pro nás nejdůležitější.

zamestnavatel-roku1

CEO Effectixu, Karol Veleba k tomu doplňuje: „Firemní hodnoty a kultura jsou pro mě už dlouho jedním z velkých témat a jsem velmi rád, že i nezávislé autority, jako WebTop100 nebo Atmoskop, ocenili, jak se k nim stavíme.“

Ostatně na detailní výsledky nebo komentáře ohledně pracovního prostředí v naší firmě se můžete podívat přímo na stránkách Atmoskopu.

Spolupráce s prestižním HR portálem COCUMA

Kromě úspěchů v odborných anketách máme úplně čerstvý profil na COCUMA (celým názvem COmpany CUlture MArket), uznávaném profesním portále. Společnost, která chce mít na tomto HR webu oficiální profil s vypsanými volnými pozicemi, musí splňovat jedno kritérium: že je to firma, do které by personalisté z COCUMA s klidným svědomím poslali pracovat své kamarády. Profesionálové z COCUMA u nás 2 dny nasávali atmosféru a povídali si s našimi pracovníky, aby pak došli k závěru, že výše uvedené kritérium splňujeme.

Nápad spojit se s COCUMA se zrodil v hlavě Jany Rebicerové, která k tomu dodává: „Petra Skondrojanise (CEO a zakladatel COCUMA – pozn. redakce) znám a sleduji jako profíka ve světě Human Relations již velmi dlouho. Viděla a slyšela jsem od Petra spoustu přednášek a to, jaké má názory, jaké lidi má okolo sebe a jak spolupracuje, pro mě bylo velkou inspirací. O COCUMA jsem věděla již dlouho a toužila jsem být její součástí, protože se na ní nachází společnosti, kterým záleží na jejich lidech, budují firemní kulturu a jsou právě Skondrem prověřené. V rámci Effectixu mi to bylo umožněno a tak jsem Petra oslovila.“

A co o nás říká právě Petr Skondrojanis? „Effectix měl období, kdy se Karol rozhodoval, zda pošramocenou značku zavře, nebo ji obnoví a rozhodl se – naštěstí – pro tu druhou, složitější cestu. A to se odráží v celém Effectixu: úsilí, houževnatost, kvalita, respekt a lidé, kteří mají tu značku opravdu rádi – možná proto, že jí sami vypiplali do dnešní podoby a ten gen bojovníka uvnitř prostě je.“

Jsme rádi, že jsme součástí COCUMA rodiny a těšíme se, že profil zase poskytne kandidátům nový pohled na nás, že nás poznají zase z jiné stránky a ti správní se utvrdí v tom, že k nám prostě patří. A my je rádi přivítáme v rámci výběrka a pak i mezi nás. Za poslední rok jsme nabrali 25 nových kolegů a stále rosteme.

Blog

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl