Jaký byl Social Sales Summit 2019?

Klára Faiglová

4 minuty čtení

1. 11. 2019

e čtvrtek 10. října se v kongresové hale Columna v Praze konal Social Sales Summit 2019 a my jsme tam jako tým “socek” nemohli chybět. Program přednášek zněl opravdu zajímavě a těšili jsme se, že načerpáme inspiraci od špiček v oboru v prodeji na sociálních sítích. Mezi přednášejícími se objevili známá jména z úspěšných firem jako např. Ivan Petrův z Brašnářství Tlustý a spol., Petra Plemlová z unoodesign.cz, Tomáš Mužík ze SocialSprinters, David Kolář a mnoho dalších…

Začátek akce byl opravdu, opravdu velký. Na závěr přikládáme na ukázku video z akce, abyste věděli, o čem je řeč! Speciálními efekty se určitě nešetřilo.

Ukázka akce na unuo.cz

První přednášku zahájila Petra Plemlová, původně učitelka z mateřské školy, která před pěti lety začala doma v obýváku šít vybavení pro děti. Nyní stojí za úspěchem eshopu unuo.cz a unuodesign. Ta popsala, jak během okurkové sezóny raketově navýšila obrat.

Inspirovala se u night shoppingu a pro své zákazníky připravila Horečku sobotní noci. Akci dopředu komunikovala na sociálních sítích, ale do poslední chvíle tajila detaily. Věříme, že zákazníci napjatě čekali do poslední chvíle u svých facebooků a byli připraveni k nákupu! Sama Petra potvrzuje, že v momentu oznámení akce nastal neuvěřitelný boom, a kdyby nebyla dostatečně připravená, tak by to nemuselo dobře dopadnout. Pár rad nakonec: ověřte si, zda to vydrží vaše servery, připravte si posilu na zákaznické podpoře (chatu), oddělte si objednávky od ostatních a zpracovávejte je až po těch běžných, dopředu počítejte s posilou při expedici zásilek.

social-sales-summit-unuo

Akvizice nových zákazníků

Další z velmi povedených přednášek se více než sociálních sítí týkala prodeje a akvizice nových zákazníků. Přednášející nemohl být nikdo jiný než David Kolář. David se nám od začátku představuje jako obchodník, který začínal jako podomní prodejce, který se jak sám říká snažil “dostat lidem do baráku”. Později si prošel všemožnými způsoby prodeje a na Social Sale Summitu představil akviziční model, který z části přejal ze západního světa prodeje. Sám ho využívá pro svůj projekt, Mastermind klub, jehož členem je i náš CEO Karol Veleba.

social-sales-summit-2019

Naše zhodnocení Social Sales Summitu?

Celá akce byla určena spíše pro majitele firem, manažery, obchodníky a ukázala hned několik různých pohledů na marketing na sociálních sítích. Pokud však stejně jako my hledáte spíše odbornější a techničtější poznatky, tak si raději přednášející odchyťte osobně. Pokud Vás náš článek zaujal a chtěli byste vidět celou konferenci, tak máte příležitost. Společnost Social Sprinters Vám za poplatek nabídne celý záznam z konference.

Informace naleznete na stránce: https://pages.socialsprinters.com/summit/archiv2019/

A tady je slíbené video ze začátku konference.

https://youtu.be/tC47DgI1kok

Blog

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Klára Faiglová
Head of Creative Department

+420 727 862 717
klara.faiglova@effectix.com

Více o Kláře

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl