Brandformance: Klíč k úspěšnému propojení značky a výkonnosti ve světě on-line marketingu

Ján Deák

4 minuty čtení

29. 5. 2023

Chcete umět navrhnout marketingovou strategii, která uspokojí potřeby zákazníků, zvýší povědomí o značce a zároveň naplní vaše výkonnostní cíle? 

Aktuální vývoj trhů naznačuje, že v budoucnu se budou marketéři muset čím dál víc spoléhat na first party data. Uživatelé jsou vybíravější a jejich attention span – tedy čas, po který jsou schopní se na daný obsah soustředit (a po který je můžete zaujmout), se neustále zkracuje.

Pokud chcete zvýšit efektivitu vašeho on-line marketingu, použití strategie brandformance může být tím pravým řešením. V tomto článku se dozvíte, co pojem brandformance znamená a proč byste i vy měli tento princip implementovat. 

Co je brandformance

Jedná se o relativně nový výraz, za kterým se skrývá komplexní a pragmatický způsob vedení marketingových kampaní. Toto slovo vzniklo spojením pojmů brand – praktiky podporující růst povědomí o značce, a performance – výkonnostní marketing. Jeho základní myšlenkou je používání brandových principů za účelem zvyšování výsledků výkonnostního marketingu a harmonické propojení těchto dvou strategií.

Nic není jak bývalo. A už ani nebude

Ve světě, kde se žádná značka neobejde bez jasné a srozumitelné sestavy hodnot, na kterých stojí její identita, se totiž samostatné brandové i výkonnostní kampaně stávají takřka zbytečnými. Feedy běžného uživatele sociálních sítí jsou zaplaveny nespočtem videí a bannerů bez vyšší přidané hodnoty a z marketingových nástrojů se tak de facto stávají sázkové kanceláře.

Proto je pro marketéry nutné přestat rozdělovat strategie na brandové a výkonnostní, a naopak přistupovat k celému nákupnímu procesu potenciálního zákazníka holisticky. Díky dnešní úrovni technologické integrace mezi platformami pro obchod a kanály pro konzumaci zábavy je tento způsob marketingové strategie snazší než kdy dřív.

Zaveďte brandformance i vy!

Jako první krok definujte hodnoty vaší značky a najděte průsečíky s hodnotami zákazníků, které chcete oslovit. Následně identifikujte vaše klíčové výkonnostní metriky a cíle pro každou z úrovní prodejního trychtýře. Například web traffic, engagement, leady, stažení e-booku nebo samotné prodeje. Následně můžete začít tvořit výkonnostní strategii, díky které těchto cílů dosáhnete. Takto budete postupně obsazovat jednotlivá patra trychtýře relevantními konverzemi a jejich sběr optimalizovat. Se vzniklými publiky pak můžete pokračovat v práci na dalších úrovních prodejního trychtýře.

Cesta k růstu a úspěchu v on-line marketingu

Brandformance je účinná marketingová strategie, která může podnikům pomoci vybudovat silnou image a zároveň dosáhnout konkrétních výkonnostních ukazatelů. Kombinací toho nejlepšího z obou světů můžete vytvořit holistický přístup k marketingu a díky němu podpořit svůj růst a úspěch. Pokud chcete marketingové úsilí posunout na vyšší level, zvažte zavedení strategie brandformance a začněte těžit z jejích výhod ještě dnes.

Blog

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl