Co je grafický Kickstarter pro spolupráci a proč je tak klíčový

Ondřej Petržilka

3 minuty čtení

31. 7. 2023

V Effectixu se nám osvědčilo používání tzv. grafického Kickstarteru pro spolupráci. Netřeba zdlouhavě vysvětlovat, k čemu slouží, jeho jméno je všeříkající. 

STÁHNOUT GRAFICKÝ KICKSTARTER


Základní elementy jako stavební kameny

Máme dobrou zkušenost s tím, že když nám klienti dodají vše, co po nich v Kickstarteru požadujeme, spolupráce běží naprosto bez problémů. A právě proto je Kickstarter zcela zásadním dokumentem, který na začátku spolupráce máme. Shrnujeme v něm veškeré podklady, které jsou potřeba pro bezproblémový rozjezd nejen kreativních projektů. Jedná se o standardní elementy, které má každá společnost jasně definované a bez kterých se my v agentuře neobejdeme.

Od loga po barvy

Primárně se jedná o logo, které potřebujeme dodat ve vektorovém souboru, někdy se též používá výraz „ve křivkách”. Vektorová grafika má oproti rastrové tu výhodu, že se u ní neřeší rozlišení a my si můžeme být 100% jisti, že takové logo bude na všech formátech vypadat skvěle a profesionálně.

Další z vyžádaných assetů jsou fonty neboli písma. Písmo je, stejně jako logo, jedním z hlavních vizuálních elementů každé společnosti. Díky specifickým znakům, které čeština používá, poprosíme o písma v CE (central europe) kódování. Jednoduše – aby písmo bylo schopné psát česky (s českou diakritikou apod.). Taktéž je potřeba mít písma licencovaná. 

Nedílnou součástí identity každé firmy jsou dále barvy – nejen primární ale i doplňkové. Pokud takové máte, poprosíme o jejich dodání, a to jak v barevném prostoru RGB pro digitální komunikaci, tak i v prostoru CMYK, se kterým se pracuje při tisku. Použití vaší barevností v komunikaci je dost zásadní i pro klienty, kteří si tak budou jisti, že jsou u vás”, ať už na vašem webu, sociálních sítích nebo třeba jen v rámci PPC bannerů.

Grafický Kickstarter obsahuje také požadavky na další informace, proto prosíme, abyste si jej pročetli. Pro nás je ale velmi důležité, abychom podklady z něj získali hned na začátku spolupráce. Budeme tím pádem schopni vytvořit nejen líbivé, ale i technicky správné návrhy.

Věříme, že používání Kickstarteru naší spolupráci nakopne a všechno pojede jako po másle. A pokud byste si s čímkoli nevěděli rady, neváhejte nás kontaktovat.

Těšíme se na spolupráci!

Blog

SDÍLEJTE ČLÁNEK

TAGY

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Ondřej Petržilka
Art Director


ondrej.petrzilka@effectix.com

Více o Ondřejovi

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl