Co všechno jsme našim klientům přinesli díky Google Analytics 4?

Daniel Kříž

2 minuty čtení

9. 11. 2021

ga

Google Analytics 4 (GA 4) jsou dnes často zmiňovaným tématem a o výhodách jejich včasného nasazení se mluví stále častěji. Řešili jsme to s našimi klienty a nakonec jsme se rozhodli, že GA 4 nasadíme na všech účtech, kde to je to možné a dává to smysl.

Celé nastavení jsme navíc nabídli za velice atraktivní cenu, díky čemuž asi dvě třetiny aktuálních klientů souhlasilo a využilo naši nabídku.

Začali jsme s e-shopy, kde jsme nasadili enhanced e-commerce a teď již sbíráme data na úrovni jednotlivých produktů. A u ostatních webů jsme přenesli jejich aktuální cíle do cílů v Google Analytics 4. U některých klientů jsme díky tomu celkově zpřesnili sbíraná data, protože jsme pro nasazení GA 4 potřebovali doplnit datovou vrstvu, což zpřesnilo měření i do aktuálně používaných Universal Analytics.

Dalším krokem bude propojení GA 4 a BigQuery, které už ale budeme nabízet jen vybraným klientům, pro které to bude dávat smysl, protože ukládání dat v BigQuery je zpoplatněné. Použití BigQuery navíc není nutné, pokud nebudete potřebovat pracovat s historickými daty na úrovni jednotlivých uživatelů, což je poměrně specifický případ použití. Pro běžné přehledy, jako jsou například Akvizice - Zdroj / Médium, integrace s BigQuery nutná nebude a data v těchto přehledech budou dostupná i po uplynutí doby 2 respektive 14 měsíců, podle nastavení retence dat v samotných Analytics.

Více informací o samotné retenci dat naleznete na ZDE.

A pokud na vašem webu nemáte ještě nasazené GA 4, neváhejte nás kontaktovat nebo se přečtěte náš návod na nastavení Google Analytics.

Blog

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Daniel Kříž
Web Analyst


daniel.kriz@effectix.com

Více o Danielovi

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl