E-book: Grafický kickstarter

Grafický kickstarter

STÁHNOUT GRAFICKÝ KICKSTARTER

Co je Kickstarter a proč je stěžejní pro naši spolupráci?

Z hlediska vizuální komunikace je důležité znát vaše očekávání a mít všechny potřebné grafické podklady. Bez nich se požadovaný design nedá vypracovat profesionálně a výstupy postrádají potřebnou kvalitu, což má vliv na dlouhodobou rozpoznatelnost a úspěšnost značky a tím pádem i vaši spokojenost.

Zatímco vzájemná očekávání ladíme na úvodní schůzce, podklady nám posíláte na základě tzv. Kickstarteru, dokumentu, podle kterého si můžete zkontrolovat, co všechno a v jakém formátu nám poskytnout.

Kickstarter se skládá z vašeho loga, písem, základní barevnosti, podkladů pro vizuální komunikaci jako jsou fotky či piktogramy, ukázek minulých kreativ a vašich klíčových slov. K těmto souborům je nutné poslat také grafický brand manuál (pokud ho máte), který popisuje, jak s těmito prvky vaší identity zacházet. To vše nám poslouží pro správné navnímání vaší značky, což je stěžejní pro práci grafického designéra a hladký začátek naší spolupráce.

Logo musí být v křivkách (přípona .eps a .svg), tento formát je založený na matematické rovnici. To znamená, že při zvětšování do billboardů nebo naopak zmenšování do bannerů, je zaručena maximální kvalita. Písma (formáty .otf nebo .ttf) musí být licencována a s podporou znaků CE (Central Europe). Základní barevnosti s kódy CMYK, RGB a lab. Pokud používáte na webu či kdekoliv jinde piktogramy, ilustrace, či máte vlastní databázi fotek, to vše nám zabalte a pošlete přes úložiště. Zároveň pošlete své minulé kreativy a vaší inspiraci, to nám hodně napoví, jakým směrem se ubírat, abyste byli se spoluprací spokojeni. Jednotlivé položky jsou blíže popsány právě v Kickstarteru.

Pokud vám cokoliv nebude jasné nebo si nebudete jistí, neváhejte nás kontaktovat. Při zanedbání Kickstarteru, základního stavebního kamene, dobrá kreativa nevznikne.

Těšíme se na spolupráci!

STÁHNOUT GRAFICKÝ KICKSTARTER 

Blog

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Matyáš Tošovský
Graphic Designer

+420 776 301 293
matyas.tosovsky@effectix.com

Více o Matyáši

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl