Máte SEO friendly web? Zjistěte to pomocí našeho SEO auditu zdarma!

Anna Schumacher

3 minuty čtení

28. 3. 2022

seo-audit-robot

Nedávno jsme s týmem kolegů vyvinuli již druhý SEO nástroj. Prvním byla naše interní vychytávka, která nám zautomatizovala interní procesy. Druhým nástrojem je SEO audit, který jsme už od začátku chtěli ukázat světu.

O co vlastně jde a proč ho musíte vyzkoušet i vy? To se dozvíte v tomto článku.

SEO audit zadarmo

Chtěli jsme udělat službu potenciálním klientům a zaplnit tak trochu díru na trhu tím, že vyvineme takový SEO checker, za který se nebudeme muset stydět. Mnoho takových nástrojů vám sice ukáže nějaké skóre, ale jsou v podstatě nicneříkající. Navíc vám vlastně zkontrolují většinou jenom jednu URL vašeho webu. Náš SEO audit je ale jiný:

porovnani_seo_audit

Potenciální klienti si mohou hodit web do našeho SEO auditu a za chvilku jim přijde PDFko s tím, jak jsou na tom. Náš audit je plně automatizovaný, ale i přesto celkem nabušený naším know-how. Po tom, co si klient PDFko pročte nás může kontaktovat anebo ho kontaktujeme rovnou my.

SEO_audit_1200x628_infografika

Co od našeho SEO auditu můžete čekat?

V našem SEO týmu jsme to nechtěli odfláknout a teorii jsme ladili celkem dlouho. Naši roboti vám tedy v SEO auditu zanalyzují technickou část webu a poradí s tou obsahovou.

V technické části se podíváme na zoubek souboru robots.txt, indexaci, stavovým kódům 4xx, 3xx a 5xx, rychlosti, obrázkům apod.
V obsahové části vám zkontrolujeme meta titles, meta descriptions, nadpisovou strukturu a poradíme jak psát blog, jak dělat interní prolinkování atd.

Jak probíhal vývoj SEO auditu?

Prvotní myšlenka vznikla u našich kolegů na Slovensku, kteří stvořili SEO bota. Na vývoji slovenského i českého toolu se podílel náš interní programátor Láďa Schumacher. Postupně se to všechno začalo nabalovat a bylo potřeba zařídit i více věcí okolo, jako například e-mailing, se kterým nám za Česko pomáhal Lukáš Vlášek nebo propagaci na sociálních sítích, kterou má na starosti Klára Faiglová. Důležitou součástí byla i vyladěná grafika, o kterou se postaral Ondráš Petržilka.

Jak je vidět, byla to celkem dlouhá cesta, která trvala skoro rok. Těšíme se ale, co dalšího vymyslíme.

Blog

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Anna Schumacher
CZ SEO Team Leader


anna.schumacher@effectix.com

Více o Aničce

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl