Nové funkce na Instagramu nabádají k většímu sdílení, ale také zvýší vaši produktivitu

Adéla Ferfecká

5 minut čtení

7. 4. 2023

Je čtvrtou největší sociální sítí, která stále nabírá na popularitě a měsíčně má více než 2 miliardy aktivních uživatelů. Správně – řeč je o Instagramu. 

Stejně jako se neustále vyvíjí i jiné platformy, také uživatelé Instagramu se můžou pravidelně těšit z nových funkcí a rozšíření, které v aplikaci postupně přibývají. Víte, jaké patří k těm posledním a jak je používat? A jaké další novinky už nyní Instagram chystá?  

Notes

V aplikaci přibyla na konci minulého roku funkce Notes. S ostatními sledujícími můžete sdílet krátké textové poznámky, které by měly sloužit k započetí konverzace. A jak na to? Jednoduše přejděte do sekce soukromých zpráv, klikněte na svou profilovou fotku a napište svou myšlenku. Tu pak uvidí všichni, se kterými se navzájem sledujete. Poznámku můžete sdílet také mezi svůj list blízkých přátel.

Funkce Notes na Instagramu


Víte, že... pokud vám na Note někdo odpoví, zobrazí se vám jako klasická soukromá zpráva? Nebojte, o žádnou konverzaci s přáteli nepřijdete!

Novinka Notes funguje na stejné bázi jako příběh na Instagramu – po 24 hodinách zmizí a vy tak můžete sdílet jednu myšlenku za druhou.

Candid stories

Není to poprvé, kdy se Instagram snaží konkurovat jiné sociální síti. Tentokrát přišel s funkcí Candid stories, která funguje na stejném principu jako aplikace BeReal. Pokud ji neznáte, jedná se o aplikaci, ve které sdílíte autentické fotografie z vaší přední i zadní kamery na telefonu, a to ve stejný čas jako všichni ostatní uživatelé. Cílem je ukázat, že život není vždy perfektní tak, jako vidíme právě třeba na Instagramových profilech.

Nová funkce Candid stories cílí na autenticituFunkce Candid stories využívá přední i zadní kameru telefonu

Ačkoliv byla tato novinka oznámena již koncem minulého roku, stále se nachází ve fázi testování. Pokud ji tedy nemůžete při vytváření vašich příběhů najít, pravděpodobně vám zatím nebyla zpřístupněna.

Skupinové profily

Dalším novým rozšířením jsou tzv. skupinové profily. Ty umožní vytvářet další Instagramové profily, do kterých můžete přidat své přátele a tvořit s nimi společný obsah. Jelikož je viditelný pouze pro členy skupiny, nemusíte mít strach, že by vaše společné fotky viděli další uživatelé. A jak na to? Jednoduše klikněte na ikonku + v pravém horním rohu a zvolte možnost Vytvořit skupinový profil”.

Jak může vypadat skupinový profil na Instagramu

S přáteli můžete také vytvářet společné kolekce uložených příspěvků. Pokud se třeba chystáte na dovolenou, ukládejte si spolu tipy na místa, která rozhodně stojí za navštívení! 

Stejně jako u předchozí funkce Candid stories, na tyto vychytávky si ještě většina z nás počká. Nové funkce jsou zpřístupněny nejdříve v USA a do Evropy se dostávají až později.

Quiet mode

Pokud jste na Instagramu aktivními uživateli, pak vám jistě neunikla novinka v podobě tichého režimu. Kvůli produktivitě a omezení času tráveného na sociálních sítích se Instagram rozhodnul pro vytvoření funkce, která informuje ostatní uživatele o vašich vypnutých upozorněních. Pokud se s vámi budou potřebovat spojit, budou vědět, že jste aktuálně zaneprázdněni a k jejich zprávě se dostanete později.


Tak směle do toho! A pokud vás žádná ze zmíněných novinek nezaujala, pak nezoufejte. Těšit se můžete na spoustu dalších. Jednou z těch připravovaných je funkce Instagram Broadcast, o které si povíme zase příště.

Chcete sociální sítě zapojit do svého marketingového mixu? Neváhejte se na nás obrátit. Naši specialisté na Facebook, Instagram, TikTok i LinkedIn vám rádi poradí! 


Zdroje:
https://blog.hootsuite.com/instagram-statistics/
https://about.instagram.com/blog/announcements/updates-to-instagram-messenger-and-stories

 

Přečtěte si také:

Jak snadno a rychle vytvořit e-shop na Instagramu? Přečtěte si náš návod!

Blog

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Adéla Ferfecká
UGC & Social Content Specialist


adela.ferfecka@effectix.com

Více o Adéle

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl