Propojte Pinterest s Instagramem a získejte z obou sociálních sítí maximum!

Eliška Papoušková

4 minuty čtení

28. 7. 2021

pinterest-&-instagram

V dnešní době je žádoucí mít propojené všechny sociální sítě, aby se zákazníci mohli prokliknout na vaše všechny sociální profily a vybrat si tak ten, který je pro ně nejvíce užitečný. Nezapomínejte ale ani na přidání sociálních sítí na váš web.

Proto jsme si pro vás připravili návod jak propojit oblíbenou aplikaci Instagram s Pinterestem. Ten se těší stále větší oblibě jak ve světě, tak i v České republice. S 1,2 miliony českých uživatelů se jedná o sociální síť, které by se už mělo věnovat pozornost. 

Patříte mezi uživatele, kteří ještě neví co je Pinterest?

Pinterest je sociální síť, která svým uživatelům umožňuje zdarma vytvářet tematické kolekce obrázků či fotografií, které najdou online nebo mohou nahrát své vlastní. Tato aplikace umožňuje online bookmarking (záložkování) obrázků. Vaše vytvořené kolekce/nástěnky mohou procházet ostatní uživatelé a jednotlivé obrázky komentovat, označovat statusem like! nebo si je rovnou přidat do vlastní nástěnky.

pinterest

Zároveň všichni uživatelé spolu mohou komunikovat a vytvářet obsah společně. Pinterest je zdarma a ani neexistuje žádná placená verze.

Jak si navzájem může pomoci Instagram s Pinterestem?

  • Automatické postování i na Pinterest
    Pokud přidáte příspěvek na Instagram, tak automaticky bude přidán i na Pinterest s linkem na váš Instagram. Díky Pinterestu, tak budete více podporovat vlastní Instagram. Jedná se o skvělý tah, jak přivádět na váš Instagram stále nové uživatele a budovat nové cílení či vyšší míru zapojení publika. Pinterest váš obsah vyhledává bez ohledu na stáří příspěvku. To znamená, že pokud splňujete požadavky (především kvalitní popisek), váš příspěvek bude zobrazen uživateli na Pinterestu, který se může poté prokliknout na (delší dobu starší) příspěvek na Instagramu.
  • Mnohem lepší údaje a statistiky 
    Nyní se vám statistiky ukazovaly pouze u Pinu (příspěvku na Pinterestu), který jste sdíleli. Bylo téměř nemožné dohledat bližší informace, kdo ho přesdílel, uložil apod. To s propojením Pinterestu a Instagramu naštěstí skončilo. Nyní už uvidíte mnohem více statistik, třeba když váš Pin přidá uživatel X na svou nástěnku. Díky této nástěnce váš Pin objeví uživatel Y, který má 5 000 sledovatelů. Všechny tyto údaje jsou přehledně ve vašich statistikách, které jsou ale přístupné pouze businessovým účtům.

Jak na samotné propojení Instagramu s Pinterestem?

Propojit tyto sociální sítě ale lze jen přes mobilní aplikace

Přihlaste se do svého účtu na Pinterestu a zvolte Nastavení (velké ozubené kolečko).

nastaveni-1 Poté klikněte na Nastavení účtuPotvrzené účty.

nastaveni-2

Následně prolinkujte svůj Instagram k účtu na Pinterestu a máte hotovo! Jak vidíte na screenu výše, tak můžete propojit svůj Pinterest i s YouTube účtem, což se taky hodí.

nastaveni-3

Chcete zkusit placenou reklamu na Pinterestu? Obraťte se na nás s dalšími dotazy a my vám rádi se správou Pinterestu pomůžeme.

Blog

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Eliška Papoušková
CZ Social Ads Team Leader


eliska.papouskova@effectix.com

Více o Elišce

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl