Albixon.cz

Dlouhodobá spolupráce na SEO s Albixonem

Jaroslav Vašut

Jaroslav Vašut
Head of SEO & Data

O Albixonu

ALBIXON a.s. je přední českou firmou zabývající se výrobou a montáží bazénů, zastřešení již více než 30 let. Zákazníkům dodává také vířivky a bazénové příslušenství a své výrobky vyváží do 70 zemí světa. Díky vlastnímu vývojovému centru, které neustále sleduje nejmodernější trendy v oblasti techniky, designu, bezpečnosti a ochrany životního prostředí, přináší značka ALBIXON na trh kvalitní, inovované a technicky promyšlené výrobky.

albixon-logo

Miroslav Nejedlý

Senior Marketing Manager
Albixon, a.s.

collabim1-albixon

collabim2-albixon

Průběh dlouhodobé spolupráce


Spolupráce na SEO webu www.albixon.cz započala 2.10.2014. Cílem bylo dostat dlouhodobě web do popředí v organickém vyhledávání na klíčová slova a longtailové výrazy a přivádět na web kvalitní návštěvnost. To se dlouhodobě daří.

V roce 2019 dal klient požadavek, že by chtěl být v popředí ve vyhledávači Seznam.cz na klíčové slovo „bazén“. 

Navýšení návštěvnosti ze Seznamu landing page bazénů

Albixon graf

albixon-ilustracni-foto

Příprava realizace

V květnu 2019 jsme dostali zadání od klienta: zobrazovat se na klíčové slovo „bazén“ ve vyhledávači Seznam.cz na první straně. Na dané klíčové slovo se web ve vyhledávači Google.cz zobrazoval poměrné dobře. Cílovou stránku jsme vybrali www.albixon.cz/bazeny/ Tato stránka je u Seznamu i Googlu indexována jako landing page pro klíčové slovo „bazény“. Museli jsem si dát pozor, abychom nepoškodili pozici webu na klíčové slovo „bazény“, jelikož zde se web vyskytuje dlouhodobě na první straně ve vyhledávání.

prelivovy-bazen-10

Průběh spolupráce

Výskyt slov „bazén“ jsme na dané landing page navýšili z počtu 3 na 17. V rámci linkbuildingu jsme během června 2019 a ledna 2020 získali 60 kvalitních zpětných odkazů s anchor textem „bazén“ (6 – 8 článků měsíčně). Po zapracování on-page návrhů a zahájení linkbuildingu se pozice na Seznam.cz na klíčové slovo „bazén“ začala posouvat nahoru. Pozice na Seznam.cz na kw “bazény” se propadla, ale po několika úpravách jsme vrátili pozici zpět.

collabim3-albixon

collabim4-albixon

Dosažené výsledky

Web www.albixon.cz se zobrazuje od února 2020 na první straně vyhledávání jak na klíčové slovo „bazén“, tak i na klíčové slovo „bazény“. Konverzní poměr je vyšší z klíčového slova bazén. 

STÁHNOUT PŘÍPADOVOU STUDII 

Nejdůležitější čísla

40+

posun pozic

134%

více uživatelů

6

měsíců

60

odkazů

Na projektu pracovali

Blanka Velebová

Blanka Velebová

CFO

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl