Případová studie

Jak na úspěšnou brandovou kampaň?

Daniela Kántorová
Idea Maker


Banner pro vánoční kampaň Beny

Představení klienta

Rodinné šperkařství a hodinářství BENY nabízí v Praze už bezmála 30 let velkou škálu služeb.

Zastupuje exkluzivní značky hodinek a šperků, stará se o jejich dokonalý servis a také vyrábí vlastní zlatnické skvosty podle osobitých návrhů, včetně šperků na zakázku podle přání zákazníka.

Začátek spolupráce a cíle

Před samotným zahájením spolupráce s klientem jsme pečlivě prozkoumali kampaně konkurence, abychom se vyvarovali případného opakování téhož.

Sám klient nám zadal konkrétní úkol, vytvořit brandovou kampaň, která dokáže vyjádřit vztah ke šperku a přinést smysl jeho existence.

Poté, co jsme získali všechny nezbytné informace, důkladně zmapovali konkurenci a stanovili cíle, začali jsme intenzivně pracovat na tvorbě nápadů a konceptů.

„Nechtěl jsem prezentovat pouze samotné šperky, potřeboval jsem jim dát příběh. Moje práce není jen o vytvoření šperku. Vždy se to pojí s nějakou událostí, která je pro mne samotného emotivní a já pak do své práce vkládám i kus sebe, svého srdce. Emoce, příběhy a šperky z lásky." 

Cíle spolupráce

Rozšířit povědomí o značce klienta

Zvýšit návštěvnost kamenných poboček

Zvýšit online i offline prodeje

Detail na šperk

Tvorba
kampaně 


Každý šperk od BENY je originální a unikátní, vychází z konkrétního lidského příběhu a je ručně vyráběn samotným majitelem. Stává se osobitou připomínkou nejen poctivé práce, ale i hodnoty, která nám zůstává na očích po celý život.

A to nejen nám, tyto šperky mohou psát pokaždé nový příběh v chronologii celé rodiny. A právě díky této myšlence vznikla kampaň:

TENTO MOMENT TVOŘÍ DALŠÍ PŘÍBĚH"

Ukázka reklamní kampaně Beny pro billboardy

Hlavními aktéry kampaně se stali Radoslav Kováč s manželkou, Tomáš Ujfaluši s dcerou, dále Milan Baroš a také Vladimír Šmicer.

Ukázka reklamní kampaně Beny pro billboardy

Ukázka reklamní kampaně Beny pro billboardy

Slavné osobnosti s jejich blízkými pojí silný vztah partnerství, rodiny a přátelství a zdobí jej právě klenot od šperkařství Beny.

Ukázka reklamní kampaně Beny pro billboardy


Ke každému vizuálu jsme též sepsali krátký příběh (ódu), který odráží hodnotu vztahu mezi samotnými aktéry. 

Ukázka reklamní kampaně Beny pro city light

Ukázka reklamní kampaně Beny pro city light
Ukázka reklamní kampaně Beny pro city light

Ukázka bannerů

Bez názvu (1920 × 1400 px) (1920 × 1700 px) (2100 × 1700 px)


Ukázka reklamních bannerů Beny

Ukázka reklamních bannerů Beny

Ukázka reklamních bannerů Beny

 
Ukázka propagace v tisku

Ukázka propagace Beny v tisku

Ukázka propagace Beny v tisku

 

O tvorbě kreativy kolega Matěj Novák říká: 

„Tvorba kampaně Tento moment tvoří další příběh započala samotným focením hlavních tváří, mezi kterými byli známí čeští fotbalisté s něterými svými rodinnými příslušníky, resp. příslušnicemi. Výsledné fotografie, které jsme si s klientem odsouhlasili, dále putovaly do postprodukce k lehkým úpravám. Následovalo další krátké schvalovací kolečko, po kterém se již připravené fotografie ocitly u nás v kreáči na stole. To nastartovalo další důležitou výzvu. A sice připravit všechny potřebné fotmáty bannerů, ať už pro potřeby onlinové komunikace, tak i pro OOH (out of home) v podobě billboardů a city lights. Samotný grafický layout všech bannerů je založen na jednoduché kompozici kvalitních tonalitně sladěných fotografií. Důraz je kladen jak na dvojice známých tváří, které vizuálně komunikují své příběhy, tak na luxusní produkty. Jelikož v pozadí převažuje elegantní černá, volbou doplňkových barev byla jednoznačně kontrastní bílá a brandová Golden Sand. Hlavní font pro veškeré textace (od claimu až po delší texty s příběhy) vychází ze samotné brand identity značky Beny. Jedná se o sans-serifový font Engravers’ Gothic působící moderně, svěže, elegantně, a jemným puncem luxusu podtrhává celkový dojem. Zhotovili jsme tedy několik prvotních návrhů a po pár dalších drobnějších úpravách jsme dostali od klienta finální zelenou. Spustily se online kampaně a billboardy tak úspěšně mířily do tisku.“


 grafik Matěj Novák

detail na práci šperkařského mistra

Výsledky
spolupráce
 


Kampaň získala značnou pozornost veřejnosti a ukázala, jaký dopad může mít správně navržená a provedená kampaň na zvýšení návštěvnosti kamenné prodejny. 

Díky našemu cílenému přístupu k budování značky a využití efektivních kanálů komunikace jsme oslovili správnou cílovou skupinu a vzbudili zájem o produkt našeho klienta.

Výsledkem bylo zvýšení počtu návštěvníků nejen kamenné prodejny, ale i e-shopu, což prokazuje, že dobře navržená brandová kampaň může mít pozitivní dopad na prodeje a celkovou výkonnost businessu. 

Jsme hrdí na to, že jsme mohli být součástí tohoto projektu a pomoci našemu klientovi v dosažení jeho obchodních cílů.

Na projektu pracovali

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl