Případová studie

Jak jsme zvýšili tržby o 33 % prostřednictvím změn v bidovacích strategiích

Adéla Jamborová

Adéla Jamborová
PPC Specialist


Bezedná miska nabízí široký sortiment krmiv a chovatelských potřeb zejména pro psy, kočky, malá zvířata a ptactvo, ale i potřeby pro akvaristiku a teraristiku.

Cílem společnosti je být dlouhodobým partnerem a poradcem chovatelů a nabízet takové produkty a služby, které vedou ke spokojenému a dlouhému životu mazlíčků.

               317381911_603513438446607_3944432983541958567_n

 

Začátek spolupráce a cíle

foto4 (1.)


Pro Bezednou misku od července 2019 zajišťujeme kompletní správu výkonnostního online marketingu v rámci Google Ads a Skliku, Facebooku a správu zbožových srovnávačů Heureka a Zboží.cz.

Naší prioritou je ve správě zbožových srovnávačů zvyšování počtu objednávek, resp. hodnoty konverzí se zachováním hranice PNO+- 10 % pro zajištění meziměsíčního a meziročního růstu obratu. 

Pro správu a bidding na Heurece již 2 roky využíváme bidovací nástroj Beed od Datawepsu.

foto5 (22)

   Neexistuje zaručený recept, 
   jak nastavit bidovací strategie na zbožových
   srovnávačích tak, aby na první dobrou byly
   výkonné a přinášely maximální výsledky.
   Jsou popsány pouze obecné tipy a návody,
   jak může být bidding postavený, ale vše se odvíjí
   od daného segmentu, inzerenta a nezbytnosti zkoušet,
   které bidovací strategie a kombinace
   budou pro konkrétní 
   eshop nejefektivnější.

Propagace vybrané značky krmiv pro psy

Úvodní bidovací strategie nevydrží do nekonečna

Po nárůstu výsledků v době pandemie koronaviru Heureka generovala výsledky s nákladovostí 8,5 % PNO/měsíc (za období od října 2020 do ledna 2022). V období od ledna do května 2022 došlo k propadu hodnoty konverzí z Heureky o 50 % a hodnoty konverzního poměru o 51 % (i při zachování hranice PNO 2,5 %). Na základě těchto propadů jsme se rozhodli ke kompletní změně struktury bidovacích strategií.

Do doby propadu výsledků jsme celou bidovací strategii stavěli na značkách krmiv a výše bidu a bidovací pozice závisela na výši cen produktů v porovnání s konkurencí (např. levnější než konkurence o xy % => 2. bidovací pozice, výše bidu v nižších jednotkách korun atd.). Tyto bidovací strategie přestaly být dlouhodobě funkční a efektivní, a proto jsme kompletně změnili přístup k biddingu na Heurece.

miska ga (1)


Důležitá je kooperace s klientem

Hledali jsme nové způsoby, jak změnit bidovací strategie, aby opět performovaly.Vytipování seznamu prodávaných produktů

Sestavili jsme jej na základě analýzy prodejnosti produktů z Google Analytics, Heureky a Google Ads.Vytvoření seznamu nejprodávanějších produktů

Na základě dat z interního systému klienta jsme společně vytvořili seznam dlouhodobě (za posledních 12 měsíců) nejprodávanějších produktů.Zaměření na 1. pozici v biddingu

Dále jsme si vytáhli oblíbené produkty z pohledu Heureky jednotlivě v oblasti krmiv pro psy, kočky, ptactvo atd. a zaměřili jsme se na 1. pozici v biddingu.

Stanovení ceny produktu jako určujícího faktoru

1. pozice se po testování ukázala jako efektivnější než nižší 3. a 4. pozice (přicházelo z ní nejvíce konverzí). Výše bidu se nově odvíjí od samotné ceny produktu, bez ohledu na cenu konkurence a bez ohledu na stav produktu.image

shutterstock_1635272731 (1)

Výsledek?
Růst po všech stránkách!

Kompletní změnou struktury bidovacích strategií došlo ke zvýšení tržeb o 33 %, dále počtu transakcí o 36 % a návštěvnosti o 51 % se zachováním průměrné hodnoty nákladovosti (PNO) na 12 %.

Kompletní změna pohledu na bidovací strategie a velmi radikální řez napříč celou strukturou strategií se ukázala jako krok správným směrem, i když byl velmi riskantní.

33 %

Zvýšení tržeb

36 %

Zvýšení počtu transakcí

51 %

Zvýšení návštěvnosti

12 %

Zachované PNO

miska srovnání bez grafu

Změny budeme dále aplikovat, a to i do biddingu na Zboží.cz

shutterstock_1140245744 (1)

Na projektu pracovali

Eliška Papoušková

Eliška Papoušková

Social Media Specialist

Michal Horňák

Michal Horňák

Head of CZ PPC Team

Ondřej Petržilka

Ondřej Petržilka

Art Director

Lukáš Vaštík

Lukáš Vaštík

Project Manager

© 2023 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl