Případová studie

Jak jsme zvýšili tržby o 33 % prostřednictvím změn v bidovacích strategiích

Adéla Jamborová
PPC Specialist


Bezedná miska nabízí široký sortiment krmiv a chovatelských potřeb zejména pro psy, kočky, malá zvířata a ptactvo, ale i potřeby pro akvaristiku a teraristiku.

Cílem společnosti je být dlouhodobým partnerem a poradcem chovatelů a nabízet takové produkty a služby, které vedou ke spokojenému a dlouhému životu mazlíčků.

               317381911_603513438446607_3944432983541958567_n

 

Začátek spolupráce a cíle

foto4 (1.)

Pro Bezednou misku od července 2019 zajišťujeme kompletní správu výkonnostního online marketingu v rámci Google Ads a Skliku, Facebooku a správu zbožových srovnávačů Heureka a Zboží.cz.

Naší prioritou je ve správě zbožových srovnávačů zvyšování počtu objednávek, resp. hodnoty konverzí se zachováním hranice PNO+- 10 % pro zajištění meziměsíčního a meziročního růstu obratu. 

Pro správu a bidding na Heurece již 2 roky využíváme bidovací nástroj Beed od Datawepsu.

foto5 (22)

   Neexistuje zaručený recept, 
   jak nastavit bidovací strategie na zbožových
   srovnávačích tak, aby na první dobrou byly
   výkonné a přinášely maximální výsledky.
   Jsou popsány pouze obecné tipy a návody,
   jak může být bidding postavený, ale vše se odvíjí
   od daného segmentu, inzerenta a nezbytnosti zkoušet,
   které bidovací strategie a kombinace
   budou pro konkrétní 
   eshop nejefektivnější.

Propagace vybrané značky krmiv pro psy

Úvodní bidovací strategie nevydrží do nekonečna

Po nárůstu výsledků v době pandemie koronaviru Heureka generovala výsledky s nákladovostí 8,5 % PNO/měsíc (za období od října 2020 do ledna 2022). V období od ledna do května 2022 došlo k propadu hodnoty konverzí z Heureky o 50 % a hodnoty konverzního poměru o 51 % (i při zachování hranice PNO 2,5 %). Na základě těchto propadů jsme se rozhodli ke kompletní změně struktury bidovacích strategií.

Do doby propadu výsledků jsme celou bidovací strategii stavěli na značkách krmiv a výše bidu a bidovací pozice závisela na výši cen produktů v porovnání s konkurencí (např. levnější než konkurence o xy % => 2. bidovací pozice, výše bidu v nižších jednotkách korun atd.). Tyto bidovací strategie přestaly být dlouhodobě funkční a efektivní, a proto jsme kompletně změnili přístup k biddingu na Heurece.

miska ga (1)


Důležitá je kooperace s klientem

Hledali jsme nové způsoby, jak změnit bidovací strategie, aby opět performovaly.Vytipování seznamu prodávaných produktů

Sestavili jsme jej na základě analýzy prodejnosti produktů z Google Analytics, Heureky a Google Ads.Vytvoření seznamu nejprodávanějších produktů

Na základě dat z interního systému klienta jsme společně vytvořili seznam dlouhodobě (za posledních 12 měsíců) nejprodávanějších produktů.Zaměření na 1. pozici v biddingu

Dále jsme si vytáhli oblíbené produkty z pohledu Heureky jednotlivě v oblasti krmiv pro psy, kočky, ptactvo atd. a zaměřili jsme se na 1. pozici v biddingu.

Stanovení ceny produktu jako určujícího faktoru

1. pozice se po testování ukázala jako efektivnější než nižší 3. a 4. pozice (přicházelo z ní nejvíce konverzí). Výše bidu se nově odvíjí od samotné ceny produktu, bez ohledu na cenu konkurence a bez ohledu na stav produktu.image

shutterstock_1635272731 (1)

Výsledek?
Růst po všech stránkách!

Kompletní změnou struktury bidovacích strategií došlo ke zvýšení tržeb o 33 %, dále počtu transakcí o 36 % a návštěvnosti o 51 % se zachováním průměrné hodnoty nákladovosti (PNO) na 12 %.

Kompletní změna pohledu na bidovací strategie a velmi radikální řez napříč celou strukturou strategií se ukázala jako krok správným směrem, i když byl velmi riskantní.

33 %

Zvýšení tržeb

36 %

Zvýšení počtu transakcí

51 %

Zvýšení návštěvnosti

12 %

Zachované PNO

miska srovnání bez grafu

Změny budeme dále aplikovat, a to i do biddingu na Zboží.cz

shutterstock_1140245744 (1)

Na projektu pracovali

Eliška Papoušková

Eliška Papoušková

CZ Social Ads Team Leader

Michal Horňák

Michal Horňák

Head of Programmatic

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl