Universal Analytics k 30. 6. 2024 končí: Jak nepřijít o data?

Představte si, že byste přišli o mobilní telefon, ve kterém máte veškeré kontakty, aplikace, fotografie a vzpomínky. Nový telefon si koupit můžete, a pravděpodobně bude i lepší než ten ztracený či rozbitý. Jenže co fotky a kontakty, které jste si nezálohovali?

Přesně takový pocit byste mohli mít v případě, že byste se chtěli přihlásit do Universal Analytics od 1. 7. 2024. Nebude to možné.

GA4-3

Končí éra jednoho z nejpoužívanějších analytických nástrojů

S konečným datem 30.6.2024 se blíží okamžik, kdy již nebude možné se do Universal Analytics přihlásit ani stáhnout z něj data. Ano, čtete správně. Tento moment představuje konec éry jednoho z nejpoužívanějších analytických nástrojů posledních let.

Pro mnohé společnosti to může znamenat ztrátu nesčetných hodnotných dat. Data, která mohla být využita pro hloubkové analýzy, jako jsou přehledy návštěvnosti, zdroje, výkonnost kampaní, sezónnost či dopad pandemie COVID-19 na podnikání. I když s těmito daty možná v současné době nepracujete na 100 %, nastává čas, kdy bude nezbytné začít. Ať už pro marketing mix modeling nebo jiné pokročilé analýzy.

Data jsou v dnešní digitální éře považována za „novou ropu”. Přijít o ně znamená přijít o možnost lépe pochopit vaše zákazníky, jejich chování a potřeby. Je to jako byste se ocitli v digitálním temnu, kde vaše rozhodnutí nebudou vedená informacemi, ale pouze tušením a pocity.

Řešení nabízí BigQuery cloud od Google

Naštěstí existuje řešení, jak se tomuto osudu vyhnout. Přesunutím vašich dat do BigQuery, cloudu od Google můžete zajistit, že data budou bezpečně uložena a přístupná pouze vám. Prostřednictvím námi vyvinutých konektorů stáhneme veškeré klíčové přehledy přímo do vašeho Google Cloud účtu v BigQuery. Pokud účet ještě nemáte, pomůžeme vám jej založit.

Big Querry

Toto řešení nejenže ochrání vaše data před ztrátou, ale také k nim kdykoliv v budoucnu umožní snadný přístup prostřednictvím Looker Studio.

Looker Studio představuje platformu, kde si můžete tyto přehledy prohlížet a pracovat s nimi ve vizuálně přitažlivé formě. Nejenže budete mít data vždy po ruce, ale také získáte nástroj, který vám umožní lépe je analyzovat a využívat pro informovanější rozhodování.

⚠️ Rozhodnutí neodkládejte. Červen se blíží

Přístup k datům budete mít pouze do 30.6.2024. Ujistěte se, že vaše data nejenže přežijí konec Universal Analytics, ale že z této změny vyjdete silnější, s lepším přístupem a pochopením vašich dat. Přemýšlejte o tom jako o investici do budoucnosti vašeho podnikání. Obraťte se na nás a pojďme vaše data ochránit.

 

Blog

SDÍLEJTE ČLÁNEK

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Jaroslav Vašut
Head of SEO & Data


jaroslav.vasut@effectix.com

Více o Jaroslavovi

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl