YouTube Video Builder: vytvářejte působivá marketingová videa zdarma

Jakub Najman

4 minuty čtení

20. 12. 2022

Video obsah už nějaký pátek kraluje internetu. Některé zdroje uvádí, že uživatelé na internetu tráví až dvakrát více času sledováním videa než čtením článků nebo prohlížením obrázků. A není divu. Tento typ formátu je snadno stravitelný, zábavný a co se týče reklamy, je video mnohem jednodušší způsob, jak přimět uživatele k nákupu.

Nicméně vytvoření atraktivního marketingového videa není jen tak. Potřebujete kameramany, střihače, režiséra a další důležité osoby, které vám produkci zajistí. Náklady se můžou vyšplhat do statisíců, ne-li víc. Menší nebo střední klient si jednoduše nemůže takovou investici dovolit. Existuje ale způsob, se kterým se můžete do videoreklamy vrhnout a navíc úplně bezplatně.

YouTube Video Builder - ilustrativní obrázek

Neutrácejte za produkci, tvořte si videa sami

Řeč je o YouTube Video Builder, který Google vytvořil, aby firmám ušetřil čas, práci a hlavně peníze. S tímto nástrojem můžete vytvářet videa velice snadno a prakticky okamžitě začít s online reklamou. Pomocí YouTube Video Builderu můžete dělat úderná videa o délce 6, 15 nebo 16 vteřin. Díky krátkým stopážím jsou videa velice efektivním pomocníkem pro tvorbu video reklamy, převážně na YouTube.

Ukázka šablon v YouTube Video Builderu

Jak už určtiě i vy ze zkušenosti víte, nástroje, které jsou zdarma, mají většinou nějaká omezení co do využitelnosti svých funkcí. U YouTube Video Builderu tomu bohužel není jinak - videa vytváříte na základě omezeného počtu šablon. Jednoduše zvolíte šablonu, která je pro váš typ videa optimální: například představení své značky, propagaci aplikace nebo možnost upozornit uživatele na slevovou akci. Po výběru šablony na vás čeká ta kreativnější část, kde můžete vybrat barvu pozadí a textu, vložit logo firmy, obrázky, texty a hudbu, kterou vyberete z knihovny Googlu.

Možnosti úprav ve YouTube Video Builderu

Avšak tady vaše kreativita končí, každá šablona má totiž určitý počet obrázků a textových polí, které nemůžete měnit. I přes tato úskalí ale čas od času Google přidá do svého nástroje nové šablony, nezbývá tedy než doufat, že v budoucnu budou možnosti pro tvorbu videí více rozmanité a PPC specialisté si budou moct s tímto nástrojem pořádně vyhrát.

 Příklad využití videoreklamy u klienta Avenberg:

 Jak (ne)získat YouTube Video Builder? 

  1. Abyste mohli začít s tvorbou videí přes YouTube Video Builder, musíte mít nejprve založený účet na Google
  1. Pokud již Google účet máte, vytvořte si svůj YouTube kanál, na který budete svá videa nahrávat. Pokud si nevíte rady jak účet založit, mrkněte na návod
  1. Dále budete potřebovat účet v Google Ads. Při jeho založení se neobejdete bez e-mailové adresy a vlastního firemního webu. Registrace do Google Ads je snadná a rychlá, stačí postupovat podle návodu 
  1. Zůstaňte v obraze a neprošvihněte důležité aktualizace i novinky od Googlu v Google Ads i v YouTube Video Builderu. Všechny důležité informace, včetně aktualizací a nových funkcí, Google pravidelně zveřejňuje na stránkách své podpory.


Pomocí nástroje YouTube Video Builder určitě nevytvoříte high-production videa, která vám nebo vašim divákům podlomí kolena. Avšak pokud jste malá nebo střední firma, je pro vás tento nástroj super parťákem, který vám pomůže začít s video reklamou a posunout tak váš byznys na další úroveň. Video formát je stále více populární formou konzumování obsahu na internetu, tak si nenechte tento trend utéct a získejte více návštěv na vašem webu.

Mohlo by vás také zaujmout:

Proč je video důležitou součástí vaší strategie

uvodni_foto_FB_940x492_prehravac

Blog

Chcete vědět více o zlepšení obsahu? Ozvěte se mi.

AUTOR:

Jakub Najman
PPC Specialist


jakub.najman@effectix.com

Více o Jakubovi

Jestli chcete být in v onlinu, odebírejte nás.

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl