Epet.cz

204% nárůst organické návštěvnosti díky SEO

Jaroslav Vašut

Jaroslav Vašut
Head of SEO & Data

O klientovi

EP ENERGY TRADING, a.s., zajišťuje dodávky elektřiny a zemního plynu do více než šedesáti tisíců domácností a firemním zákazníkům. Na trhu je od roku 2005 a je jednou ze společností Energetického a průmyslového holdingu Daniela Křetínského EP Infrastructure (EPIF). Tento holding je nejvýznamnějším dodavatelem tepla v České republice a druhým největším domácím výrobcem elektřiny. Velikost a síla skupiny je pro zákazníky zárukou stabilního zázemí, finanční jistoty a dlouhodobě výhodných cen energií.

„Našimi klienty jsou firmy a podnikatelé, ale z velké části i běžní lidé. Cílem v on-line prostředí nebylo soutěžit o zákazníka se srovnávači energií. Jdeme cestou vzdělávání a vysvětlování, pomáháme našim zákazníkům. A na to je SEO nejlepší cesta. Nepředbíháme se s konkurencí v PPC reklamě, ale dlouhodobě budujeme naši reputaci v přirozených výsledcích vyhledávání. Tvoříme zajímavé a užitečné články s informacemi, které pomáhají.”

epet-logo

Lucie Ďuriník

Specialista marketingu
EP ENERGY TRADING, a.s.

Začátek spolupráce

Spolupráce v oblasti SEO započala s přechodem na nový web k 11.3.2018. Situace v březnu 2018 vypadala následovně - Počet návštěv z přirozeného vyhledávání se pohyboval kolem 2 500 návštěv měsíčně. Po přechodu na nový web došlo k propadu v organické návštěvnosti. Cílem bylo zastavit propad návštěvnosti a navrátit ji na hodnoty před přechodem na nový web. Dalším krokem bylo odstranit zbylé technické nedostatky. Doporučili jsme úpravy, které vedly ke zrychlení načítání webu.

Dočasný propad byl zastaven a od září začala návštěvnost zajímavě narůstat. 

Nárůst počtu uživatelů o 204%

epet-reference-nova

Průběh spolupráce

V rámci obsahové strategie jsme se soustředili na témata, která souvisí s elektřinou, plynem, úsporou za energie, vysvětlením základních pojmů a aktuálními trendy, jako chytré domácnost a města, ekonomická a ekologická domácnosti apod.

V grafu je označena doba, ve které jsme
začali pracovat na tematickém obsahu
na blog. Díky tomu se zvýšil počet
klíčových slov, na které se web umísťuje
ve výsledcích vyhledávání.

Na prvních 3 pozicích se web ze začátku
umisťoval jen na 27 klíčových slov.
Ke konci roku 2019 to již bylo na
111 klíčových slov.

Díky zkvalitňování odkazového profilu odkazy z tematicky příbuzných webů, jsme dostali klienta na 1.místo ve vyhledávání (Google i Seznam) na kw „levná elektřina“ i „levnější elektřina“. Jedná se o vynikající výsledek vzhledem k rozpočtu a konkurenci velkých hráčů v tomto odvětví (ČEZ, E.ON, Ušetřeno apod.)

Dosažené výsledky

Počet návštěv z přirozeného vyhledávání vzrostl o 139 % (z 26 000 ročně na více jak 62 000 za rok) a počet uživatelů se zvýšil o 204 % (17 000 vs. 51 000).

STÁHNOUT PŘÍPADOVOU STUDII 

Nejdůležitější čísla

204%

více uživatelů

139%

více návštěv

1

rok

48

článků

Na projektu pracovali

Klára Faiglová

Klára Faiglová

Head of Creative Department

© 2024 Effectix. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno v Beneš & Michl